10 powodów, dla których powinieneś brać udział w konferencjach testerskich.

Konferencje to przestrzeń spotkań, rozmów i zdobywania nowych doświadczeń. Oto najważniejsze powody, które powinny skłonić Cię do wybrania się na przynajmniej jedną.

10. Można spotkać znajomych z pracy i przegadać z nimi cały dzień w strefie chill out.

9. Darmowa kawa, słodycze i obiad. Świetna okazja żeby najeść się za darmochę.

8. Można spotkać drugą połowę. Ludzie o tych samych zainteresowaniach spotykają się w jednym miejscu. Co może pójść nie tak? Ostatecznie można zabrać ze sobą drugą połowę i powiedzieć, że to prezent na rocznicę.

7. Można znaleźć nową pracę. Szczególnie jak wysłał Cię na konferencję Twój pracodawca - będzie to niezły plot twist.

6. Impreza integracyjna po pierwszym dniu. Nie tylko darmowe jedzenie, ale często i alkohol i tańce do białego rana.

5. Zwiedzanie. Konferencja to również okazja do odwiedzenia nowego miasta, albo powrót do dawno niewidzianego. Często w samym hotelu będzie SPA, albo kręgle. 

4. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Naprawdę można wygrać coś wartościowego.

3. Konsole do gier, które często pojawiają się jako forma odreagowania po nawale wiedzy. Można spokojnie zrezygnować z wiedzy i od razu przejść do gier.

2. Przynajmniej jeden dzień wolny od pracy. Pomyśl tylko! Nie trzeba iść do pracy, wszyscy myślą, że jesteś na konferencji, a Ty możesz załatwić zaległe sprawy urzędowe.

1. Gadżety. Dużo gadżetów - kubki, bączki i nieocenione smycze.

 

W tym miejscu kończymy wersję Prima Aprilis i czas na właściwe powody.

10. Wiedza, wiedza, wiedza. Ta przetacza się przez wykłady, warsztaty i panele. Warto być aktywnym uczestnikiem i angażować się w poruszane tematy.

9. Kuluary, to miejsce spotkań z nowymi ludźmi i dawno niewidzianymi znajomymi z testowania. Świetna okazja aby zaktualizować wiedzę o ich zawodowych poczynaniach i planach na przyszłość.

8. Dyskusje. W swojej codzienne pracy często nie ma czasu na prowadzenie polemiki ze zwolennikami (czy przeciwnikami) metod, narzędzi i techniki. Warto rozmawiać i poznać perspektywę drugiej strony.

7. Spotkaj się z osobami, które znasz z książek albo Internetu. To są często przesympatyczni ludzie, z którymi można zamienić kilka zdań.

6. Poznaj ludzi, którzy mieli te same problemy co Ty i albo już je rozwiązali, albo również szukają rozwiązania.

5. Ucieknij na dzień lub dwa ze swoich codziennych obowiązków i zanurz się w środowisko testerskie. Wokół będzie wiele podobnych do Ciebie osób.

4. Poznaj inną perspektywę na rzeczy, które wydaje Ci się, że dobrze znasz.

3. Weź udział jako organizator/mówca. Niech konferencja będzie Twoim miejscem pracy.

2. Networking. Budowanie sieci znajomości często może być pierwszym krokiem do zrobienia własnego projektu - meetupu, wspólnych publikacji czy pracy.

1. Inspiracje! Często nie wiedzę, a właśnie inspiracje przywieziesz z konferencji. Usłysz o rzeczach, które warto poznać, o książkach, które warto przeczytać i narzędziach, które warto spróbować

 

Mamy teraz czas konferencji! Wydarzeń jest coraz więcej i skierowane są na konkretne tematy i problemy. Możemy wybierać w wydarzeniach komercyjnych i darmowych, dłuższych i krótszych testerskich i skierowanych do automatyków etc. Każdy znajdzie coś dla siebie.

http://testerzy.pl/wiesci-ze-swiata-testerow/testerskie-konferencje-i-wydarzenia-2019

 

Najbliższe terminy szkoleń

 

23-26 września - Rzeszów

Zawód Tester


26-27 września - Warszawa

Od Testera do Managera


30 września-3 października - Warszawa

Zawód Tester

 

Partnerzy

Narzędzia testerskie