Testowanie w chmurach. Cloud Testing

Testowanie w chmurach. Cloud Testing
  Testowanie w chmurze jest przeniesieniem standardowych stanowisk testerskich do wirtualnego świata. W pewnym uproszczeniu jest to tworzenie wirtualnych środowisk dla potrzeb testów w architekturze cloud computing. Tak powstaje cloud testing.

Dostęp do środowisk testerskich przez przeglądarkę jest ogromnym krokiem w przód dla testowania oprogramowania. W pierwszym etapie cloud testing umożliwił testy obciążeniowe aplikacji internetowych. Dzięki strukturze chmur można w łatwy sposób używać zasobów wirtualnych serwerów do generowanie / symulowania ruchu na danej aplikacji. Do tej pory potrzebowaliśmy do tego drogich i złożonych aplikacji typu LoadRunner czy JMeter. Było to kłopotliwe ze względu na konieczność przenoszenia "obciążenia" procesora komputera lub komputerów na obciążenie wirtualnymi użytkownikami. Dziś, dzięki chmurom takich dostawców jako Amazon nie musimy posiadać kosmicznych serwerów. Wszystko odbywa się na poziomie przeglądarki i zdalnego dostępu do serwerów. Oczywiście testowanie w chmurze to nie tylko load i stress testy. Istnieje również możliwość testowania scenariuszy użytkowników przez automatyzację na poziomie serwera. Przykładowym dostawcą takich rozwiązań jest CloudTesting.com Polecamy zapoznanie się i śledzenie blog.cloudtesting.com

Kolejnym krokiem rozwoju colud testing jest wypieranie środowisk winowych. Wyobraźmy, że do testów aplikacji stand alone nie potrzebujemy już niczego więcej niż FireFox czy IE. Firma SKYTAP uruchomiła możliwość przeprowadzania testów kompatybilności z nowym Windows 7 online. Dzięki kodowi źródłowemu przekazanemu przez Microsoft możliwe jest już dzisiaj testowanie aplikacji na najnowszym systemie operacyjnym firm bez posiadania licencji na ten produkt. Dzięki wirtualnym środowiskom wystarcza jedynie przeglądarka.

 

 

To powinno Cię zainteresować