14
stycznia
2020
Meetup PTaQ LXVII
Wydarzenie zakończone
article image

Pierwsze spotkanie w 2020 roku, PTaQ LXVII ! Liczba miejsc ograniczona!

Organizatorzy przygotowali dwa ciekawe tematy, aby rozpocząć ten rok z przytupem!

Cognifide pokaże swój nowy projekt open source, który wspiera zapewnienie jakości między innymi w projektach Continuous Delivery, a z Krakowa przyjedzie Adrian Gonciarz, jeden z najbardziej znanych specjalistów od testów automatycznych.

CogBoard – poznaj nowe narzędzie open source od Cognifide

Zapewnianie niezmiennie niezawodnego produktu lub usługi zdecydowanie przekłada się na zadowolenie i lojalność klienta, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.Dlatego, mając dostęp do informacji o aktualnym statusie dostarczania całego projektu IT w jednym miejscu można wiele zyskać. Przede wszystkim, widoczność całego zespołu na stan wielu środowisk za które odpowiada, a co za tym idzie możliwość bieżącego reagowania na jakiekolwiek nieprawidłowości.W związku z tym, chcielibyśmy zaprezentować narzędzie, które to umożliwia.Narzędzie pozwala na agregację danych z różnych zewnętrznych źródeł takich jak SonarQube, Bamboo, Jenkins, Zabbix w jednym miejscu oraz na monitorowanie ich na spersonalizowanych pod zespół projektowy dashboardach, poprzez korzystanie z istniejących widgetów lub poprzez dodawanie nowych. 
Link do strony o narzędziu >>          

Nasz prezenter, Grzegorz Bednarski , od wielu lat interesuje się Quality Assurance, pracuje w roli Senior Quality Assurance Engineer’a, jest pomysłodawcą wyjścia z inicjatywą open source, a w samym projekcie pełni rolę Product Ownera. Dodatkowo, w ramach firmy jest odpowiedzialny za obszar QA mentorings, jest członkiem zespołu rekrutacyjnego, prowadzi wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia oraz uczestniczy jako speaker w licznych meetup’ach.

Piszże czysto – jak pisać automaty na dużą skalę

Po napisaniu kilku linijek z użyciem Selenium świat nam się zmienia. Nagle okazuje się, że ten mityczny „diabeł” – testy automatyczne – nie jest taki straszny. Potem poznajemy programowanie obiektowe, wprowadzamy pliki stron, utrzymujemy nasze dzieło… i ani się obejrzymy, a dbamy o kilku osobowy zespół, w którym pisze już każdy, a codzienność utrudnia czystość kodu.Ja tam byłem, miód, pot i łzy piłem. a czego się dowiedziałem – przywiozę do Poznania. O tym: jak strukturyzować kod testów, co uwspólniać, jakie wspólne praktyki zastosować w różnych repozytoriach by to wszystko miało „ręce i nogi” a do tego szybko się wykonywało i skalowało. No i na deser – by programiści brali w tym naszym światku udział.Zapraszam!

Adrian Gonciarz – testuje, uczy siebie i innych, zjada zęby na technicznych problemach i stara się znaleźć sposób na szybkie dowożenie lepszego softu. zamiast wykresów i metryczek woli zakasać rękawy i rzuca się wraz ze swoim zespołem w wir automatyzacji testów i tworzenia kultury jakości. Z dumą nosi opaskę QA Leada w Synerise. W przerwach od irytowania innych i udawania bota obronnego środowisk testowych na Slacku – wspina się, tworzy muzykę i trekkinguje.
 

Nadchodzące wydarzenia

...
18
maj
2022
Agile Testing Days Open Air Festival 2022
Kolonia, Niemcy
...
24
kwi
2022
Stareast 2022
Orlando, Floryda, Stany Zjednoczone
...
01
lip
2022
QUALITY EXCITES 2022
Gliwice, Polska