Pierwsze spotkanie w 2020 roku, PTaQ LXVII ! Liczba miejsc ograniczona!
Organizatorzy przygotowali dwa ciekawe tematy, aby rozpocząć ten rok z przytupem!
Cognifide pokaże swój nowy projekt open source, który wspiera zapewnienie jakości między innymi w projektach Continuous Delivery, a z Krakowa przyjedzie Adrian Gonciarz, jeden z najbardziej znanych specjalistów od testów automatycznych.
CogBoard – poznaj nowe narzędzie open source od Cognifide
Zapewnianie niezmiennie niezawodnego produktu lub usługi zdecydowanie przekłada się na zadowolenie i lojalność klienta, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.Dlatego, mając dostęp do informacji o aktualnym statusie dostarczania całego projektu IT w jednym miejscu można wiele zyskać. Przede wszystkim, widoczność całego zespołu na stan wielu środowisk za które odpowiada, a co za tym idzie możliwość bieżącego reagowania na jakiekolwiek nieprawidłowości.W związku z tym, chcielibyśmy zaprezentować narzędzie, które to umożliwia.Narzędzie pozwala na agregację danych z różnych zewnętrznych źródeł takich jak SonarQube, Bamboo, Jenkins, Zabbix w jednym miejscu oraz na monitorowanie ich na spersonalizowanych pod zespół projektowy dashboardach, poprzez korzystanie z istniejących widgetów lub poprzez dodawanie nowych.
Link do strony o narzędziu >>
Nasz prezenter, Grzegorz Bednarski , od wielu lat interesuje się Quality Assurance, pracuje w roli Senior Quality Assurance Engineer’a, jest pomysłodawcą wyjścia z inicjatywą open source, a w samym projekcie pełni rolę Product Ownera. Dodatkowo, w ramach firmy jest odpowiedzialny za obszar QA mentorings, jest członkiem zespołu rekrutacyjnego, prowadzi wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia oraz uczestniczy jako speaker w licznych meetup’ach.
Piszże czysto – jak pisać automaty na dużą skalę
Po napisaniu kilku linijek z użyciem Selenium świat nam się zmienia. Nagle okazuje się, że ten mityczny „diabeł” – testy automatyczne – nie jest taki straszny. Potem poznajemy programowanie obiektowe, wprowadzamy pliki stron, utrzymujemy nasze dzieło… i ani się obejrzymy, a dbamy o kilku osobowy zespół, w którym pisze już każdy, a codzienność utrudnia czystość kodu.Ja tam byłem, miód, pot i łzy piłem. a czego się dowiedziałem – przywiozę do Poznania. O tym: jak strukturyzować kod testów, co uwspólniać, jakie wspólne praktyki zastosować w różnych repozytoriach by to wszystko miało „ręce i nogi” a do tego szybko się wykonywało i skalowało. No i na deser – by programiści brali w tym naszym światku udział.Zapraszam!
Adrian Gonciarz – testuje, uczy siebie i innych, zjada zęby na technicznych problemach i stara się znaleźć sposób na szybkie dowożenie lepszego softu. zamiast wykresów i metryczek woli zakasać rękawy i rzuca się wraz ze swoim zespołem w wir automatyzacji testów i tworzenia kultury jakości. Z dumą nosi opaskę QA Leada w Synerise. W przerwach od irytowania innych i udawania bota obronnego środowisk testowych na Slacku – wspina się, tworzy muzykę i trekkinguje.