NewsWydarzenia

Niebezpieczni

3264
Okazuje się, że krytykowanie jakości produktów może zakończyć się atakami trolli, nieprzychylnymi publikacjami w mediach oraz zarzutami prokuratorskimi. niebezpiecznik.pl, Zaufana Trzecia Strona oraz Informatyk Zakładowy narazili się twórcom Usecrypt.

Przegląd testerskiego Internetu 2021.03.02

295
O jakości, cyfrowości, przyszłości i defektach.

TestITka, czyli testowanie na żywo. Recenzja odcinka 01

622
Przepis na sukces na youtube'owy szoł testerski to znany prowadzący, ciekawi goście i intrygujące wyzwania. Czy nowa audycja Jakuba Rosińskiego to ma?

Perserverance "Safe mode", czyli defekty podczas misji na Marsa

372
Łazik marsjański wylądował i jak na razie nie pojawiły się żadne problemy techniczne i jakościowe, ale zespół z NASA przynajmniej raz musiał wstrzymać oddech, kiedy system przełączył się w tryb bezpieczny.

Ludzie testowania 2020. Wywiad

475
Kamila i Wojtek Gawrońscy, czyli laureaci plebiscytu "Ludzie testowania" odpowiadają na covidowe, devopsowe i prywatne pytania Radka Smilgin. Do tego recepta na sukces i plany na przyszłość.

Testerzy jednymi z najgorzej opłacanych w branży

1554
Jak pokazuje raport opublikowany przez nofluffjobs, zarobki testerów są znacząco niższe w porównaniu do innych ról w IT. Stanowią około 50% tego, ile zarabiają najwyżej cenieni specjaliści.

Atlassian nie sprzedaje już licencji serwerowych

469
Od początku lutego można nabyć tylko licencję chmurową albo Data Center na Jirę czy Trello. Do 2024 skończy się wsparcie dla rozwiązań serwerowych.

Dostępność oprogramowania dla osób ze szczególnymi potrzebami

607
Dostępność (ang. accessibility) zawsze była ważnym elementem jakości oprogramowania. Chcemy popularyzować ją jeszcze bardziej.

Przegląd testerskiego Internetu 2021.02.03

1145
Statystyki, przepowiednie, opowieści – dziś po prostu samo złoto. Koniecznie przeczytajcie do końca.

Ludzie testowania 2020 - wyniki

1275
Przedstawiamy zwycięzców naszego rankingu na osoby najbardziej zasłużone dla testowania i jakości oprogramowania w 2020 roku.