Redakcja a

Redakcja

Wszystkie artykuły autora

ISTQB® Advanced Level Agile Test Leadership at Scale. Pomoc w definiowaniu

50
Certyfikat ISTQB®, którego nazwa w polskim tłumaczeniu może brzmieć "Przywództwo w skalowaniu testów zwinnych. Poziom zaawansowany" to nowotworzony produkt. Będzie on publikowany stopniowo w celu zebrania opinii na jego temat, zanim zostanie w pełni udostępniony jako produkt ISTQB® wraz z egzaminem. Organizacja szuka pomocy w jego budowaniu.

Opłata za wpis do SCR ISTQB®

101
SCR (Succesful Candidate Register) to prowadzony przez ISTQB® dobrowolny rejestr certyfikatów. Od 01.09.2021 SJSI będzie pobierało opłatę za wpis do niego.

Testerzy odpowiadają testerom 43. Modele wytwarzania oprogramowania dla testerów

205
Zasoby naszego portalu są naprawdę spore i znajdziecie w nich wiele informacji. Nie zawsze są one dostępne w jednym miejscu, a w kilku osobnych publikacjach. Wojciech pyta o metody wytwarzania oprogramowania z perspektywy testera. Odpowiadamy.

Już milion osób przystąpiło do egzaminów ISTQB®

186
ISTQB® pochwaliło się milionową osobą, która podeszła do jednego z jej certyfikatów.

29. Finał WOŚP - Ty udostępniasz, my wpłacamy!

845
Jak co roku gramy razem z WOŚP!

Cypress.io otrzymał finansowanie w wysokości 40 milinów dolarów

365
Otrzymane środki pozwolą na dalszy rozwój tego rozwiązania do automatyzacji testów.

Rynek testowania będzie wzrastał

731
Globalny rynek testowania oprogramowania osiągnie wartość 109,5 miliarda dolarów do 2027 roku - podaje raport "Global Software Testing Industry".

Typy testów 2.0

616
Dzielenie testów na typy to archaiczny koncept z ISTQB®, który stał się popularny. Klasyczne podejście pozostaje niezmienne do dziś i ciągle wpajane jest młodym adeptom sztuki testowania. Propozycja Radka Smilgina z "Zawód Tester" jest próbą innego spojrzenia na ten temat.

2020/2021

496
To by było na tyle. 2020 odchodzi w niepamięć i nie będziemy tęsknić. Zgodnie z prognozami 2021 usilnie będzie próbował powtórzyć osiągnięcia poprzednika.

ISTQB® - Struktura certyfikacji 12.2020

728
Kolejne zmiany w modelu certyfikacyjnym oferowanym przez ISTQB®. Dość poważne przetasowania zapowiadające poważniejsze zmiany oraz jeden nowy certyfikat w ścieżce Agile.