Redakcja a

Redakcja

Wszystkie artykuły autora

BBST kontra ISTQB®

140
W ostatnich tygodniach prezentujemy Wam strukturę certyfikacji testerskiej BBST, konkurencyjnej do ISTQB®. Czas pokazać zestawienie obu certyfikatów.

Poprawki w ISTQB® Advanced Level - Test Analyst

98
ISTQB® wydało nową wersję 3.1 modułu Advanced Level - Test Analyst (CTAL-TA). To drobna aktualizacja certyfikatu, będącego "podstawowym" modułem w ramach programu ISTQB® Certified Tester Scheme.

Niebezpieczni

3265
Okazuje się, że krytykowanie jakości produktów może zakończyć się atakami trolli, nieprzychylnymi publikacjami w mediach oraz zarzutami prokuratorskimi. niebezpiecznik.pl, Zaufana Trzecia Strona oraz Informatyk Zakładowy narazili się twórcom Usecrypt.

Przegląd testerskiego Internetu 2021.03.02

295
O jakości, cyfrowości, przyszłości i defektach.

Europejska dyrektywa o dostępności stron internetowych i mobilnych

262
Rozpoczynamy publikację polskich i międzynarodowych aktów prawnych, regulujących aspekty dostępności stron internetowych i mobilnych.

Jak tworzyć i testować dostępne dokumenty

365
Dostępne dokumenty to cyfrowe dokumenty, które mogą być "czytane" przez osoby ze szczególnymi potrzebami. Jak tworzyć dostępne pliki PDF, DOC, DOCX? Jak je sprawdzać i poprawiać?

"Software testing", czyli mobilne testowanie testowania

487
Androidowa aplikacja "Software testing" służy do testowania i weryfikowania koncepcji dostarczania wiedzy testerskiej oraz kształcenia poprzez aplikację mobilną. Już dziś możesz zobaczyć nad czym pracujemy.

Korzyści z Technical Writingu dla ról IT

236
ITCQF podsumowało swój cykl zalet i wartości dobrej komunikacji technicznej oraz dokumentacji w procesie wytwarzania i utrzymania oprogramowania. Jeśli nie mieliście przekonania, że to się opłaca. oto ostateczny dowód.

TestITka, czyli testowanie na żywo. Recenzja odcinka 01

622
Przepis na sukces na youtube'owy szoł testerski to znany prowadzący, ciekawi goście i intrygujące wyzwania. Czy nowa audycja Jakuba Rosińskiego to ma?

Perserverance "Safe mode", czyli defekty podczas misji na Marsa

373
Łazik marsjański wylądował i jak na razie nie pojawiły się żadne problemy techniczne i jakościowe, ale zespół z NASA przynajmniej raz musiał wstrzymać oddech, kiedy system przełączył się w tryb bezpieczny.