Redakcja a

Redakcja

Wszystkie artykuły autora

Strategia testowania

143
Podejście do testowania jest doszczegółowieniem polityki jakości oraz polityki testów w organizacji, jak również stanowi przygotowanie do późniejszego planowania na poziomie projektu

Korzystaj ze szkoleń i egzaminów online

167
W związku z nowymi obostrzeniami, ale ze względu na zdrowie naszych pracowników, klientów i ich rodzin zachęcamy do korzystania ze zdalnych form edukacji.

Dziesięć złych rad testowania

6838
Czy spotkaliście się kiedyś z radami, które zamiast pomóc, utrudniły tylko Waszą pracę? Czasem tak bywa. Gorzej jeśli Wy sami, nawet bezwiednie, dzielicie się z innymi bezwartościowymi, czy wręcz szkodliwymi, poradami. Oto 10 złych rad dotyczących testowania, jakich nie powinniście dawać i jakich nie powinniście przyjmować.

"Programista Junior", czyli edukacja informatyczna

352
Zapoznanie dzieciaków z programowaniem oraz tematami bezpieczeństwa w sieci, czy algorytmami, to obowiązek dorosłych. Pomoc znajdziemy w czasopiśmie "Programista Junior", czyli takim "Bravo" naszych czasów.

TMMi. Struktura

239
Struktura TMMi w dużej mierze opiera się na strukturze CMMI. W tej publikacji opisane zostały elementy i struktura TMMi. Ponadto opisano wsparcie zapewnione przez CMMI dla wdrożenia TMMi.

Nowy FB i brakujące funkcje

307
Facebook pyta użytkowników, czy nie zapomniał zmigorwać części funkcji dla nowej wersji strony?

Testuj za darmo

1082
Ostatnio, dzięki grupie Testowanie Oprogramowania, na FB rozgorzała dyskusja o testowaniu za darmo, jako formie zdobywania komercyjnego doświadczenia. Ponieważ dyskusja rozgrzała klawiatury do czerwoności i jest to interesujący temat dla juniorów, to i my do tej dyskusji postanowiliśmy dorzucić kilka groszy.

K. Pawłowska, N. Pawlak, "Podróż przez świat testowania"

625
Kolejna w tym roku, testerska premiera książkowa, już w przedsprzedaży.

Czym jest testowanie w parach, a czym testowanie w tłumie?

548
Jeśli nie spotkaliście się jeszcze z pojęciem testowania przez tłum (ang. mob), to na pewno spotkaliście się z pojęciem testowania w parach. Można więc się domyśleć, że w mob testing zamiast dwóch osób, testuje cały zespół.

Testowanie bezpieczeństwa. Teoria

611
Weryfikacja bezpieczeństwa jest ważnym i bardzo szerokim pojęciem w procesie sprawdzania jakości oprogramowania.