Redakcja a

Redakcja

Wszystkie artykuły autora

ISO 26262 - bezpieczeństwa funkcjonalne pojazdów

81
Firmy działające w branży motoryzacyjnej tworzą coraz nowsze i bardziej zaawansowane systemy i układy, jak np. automatyczne włączanie świateł samochodowych, inteligentne układy wspomagania jazdy, czy multimedialne systemy infotainment. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo, przyjemność oraz komfort prowadzenia pojazdu.

Test Dive po raz piąty

9
21 października startuje kolejna, piąta już edycja największej w Polsce konferencji testerskiej, Test Dive. Podobnie, jak rok temu, wydarzenie będzie transmitowane online.

Pytania rekrutacyjne dla testera

742
Idziesz na rozmowę kwalifikacyjną na testera oprogramowania i nie wiesz czego się spodziewać? Przedstawiamy zbiór pytań dla juniora, mida oraz dla kierownika testów. Są tu zarówno pytania miękkie, jak i mocno techniczne.

testerzy.pl on tour. Kaszuby

132
Znudziło nam się w biurze, więc ruszamy na serię półoficjalnych spotkań w terenie. Spotkaj się z nami lub zaproś do swojej firmy na niezobowiązującą rozmowę o testowaniu.

Staż w testowaniu dla juniora – podsumowanie

458
Kończymy już naszą rekrutację na stanowisko juniora. Nadszedł teraz czas, aby podsumować cały proces, który okazał się dla nas bardzo zaskakujący i niezwykle intensywny.

Marnotrawstwo w testach oprogramowania

8274
Testowanie oprogramowania jest działaniem nieskończonym, dlatego też wszystkie aktywności muszą być optymalizowane. Należy unikać marnotrawstwa czasu, pieniędzy i zasobów. Oto kilka przykładów, kiedy brak efektywności generuje niepotrzebną pracę.

testerzy.pl on tour. Jelenia Góra

236
Znudziło nam się w biurze, więc ruszamy na serię półoficjalnych spotkań w terenie. Spotkaj się z nami lub zaproś do swojej firmy na niezobowiązującą rozmowę o testowaniu.

Jak tworzone są pytania egzaminacyjne ISTQB®? Zasada 2

285
Zasada 2. Każde pytanie egzaminacyjne pokrywa konkretny cel nauczania lub słowo kluczowe.

Awarie kaskadowe, o wspólnej przyczynie, (nie)zależne i wiele innych

432
Czy wiesz, że awarie można również skategoryzować? Oto popularne definicje i wyjaśnienia awarii ze standardu ISO 26262.

Tydzień Testera Oprogramowania z wydawnictwem Helion

381
Drodzy testerzy, właśnie pojawiła się świetna okazja do wzbogacenia swojej biblioteczki.