Redakcja a

Redakcja

Wszystkie artykuły autora

Jak tworzone są pytania egzaminacyjne ISTQB®? Zasada 4

61
Zasada 4. Struktura i zasady egzaminu są ściśle zdefiniowane w oficjalnych dokumentach ISTQB®.

nietestowanie

81
Skoro czasami trzeba przekonywać, że testowanie ma wartość i się opłaca, to może warto odwrócić logikę i spróbować pokazać, co zrobić, aby testowanie nie było potrzebne? Nietestowanie jest brakiem testowania, a oto jak to osiągnąć.

Testowanie zasobożerności

239
Zużycie zasobów (ang. resource utilization) jest jedną z charakterystyk jakości oprogramowania powiązanych z wydajnością. Zbyt często ignorowana, a jednocześnie bardzo ważna dla jego szybkiego działania.

Dostępny hardware

151
Po zaprezentowaniu w 2018 roku kontrolera Xbox Adaptive Controller, stworzonego dla niepełnosprawnych graczy, tym razem Microsoft postanowił ułatwić pracę również na sprzętach Surface.

Zadbaj o zdrowie psychiczne

178
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego warto przytoczyć badanie dotyczące tego, jest opłakany jest stan zdrowia psychicznego Polaków. A co to ma wspólnego z testerami? My również jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo chorób.

Przegląd testerskiego Internetu 2021.10.12

370
Czym może być Facebook bez awarii, a Narodowy Spis Powszechny bez wpadki? Te i inne newsy znajdziecie w naszym przeglądzie. Zapraszamy do lektury!

Raportowanie czasu testowania

384
Czas jest metryką. To, ile poświeciliśmy go na testy, jest ważną informacją płynącą z testowania.

Testy użyteczności. Część  1

371
Użyteczność dowolnej aplikacji jest często postrzegana subiektywnie, ale praca z interfejsem pozwala nam dostrzegać jej potencjalne problemy. Przedstawiamy zbiór praw, heurystyk i reguł, które możesz użyć do testowania swojego oprogramowania i do oceny jego użyteczności.

Perforce kupił platformę do ciągłych testów BlazeMeter

150
To przejęcie wzbogaci rosnące ciągle portfolio Perforce w zakresie kontroli jakości aplikacji o napędzane sztuczną inteligencją.

eFootball 2022. Najgorsza gra w historii pod kątem defektów?

449
Jakość tej gry jest bardzo zła, ale nie jest ona dramatyczna. Jednak wysokie oczekiwania oraz silna konkurencja powodują naprawdę mocną krytykę. Do zalewu negatywnych komentarzy zapewne przyczyniło się to, że gra jest darmowa.