Baza wiedzyArtykuły

BBST kontra ISTQB®

140
W ostatnich tygodniach prezentujemy Wam strukturę certyfikacji testerskiej BBST, konkurencyjnej do ISTQB®. Czas pokazać zestawienie obu certyfikatów.

Poprawki w ISTQB® Advanced Level - Test Analyst

98
ISTQB® wydało nową wersję 3.1 modułu Advanced Level - Test Analyst (CTAL-TA). To drobna aktualizacja certyfikatu, będącego "podstawowym" modułem w ramach programu ISTQB® Certified Tester Scheme.

Tester lateralny, czyli przyszłość QA

2403
Zacznijmy od popularnej zagadki: Pewna matka ma dwóch synów, którzy urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku. Łączy ich nie tylko wiek, ale też niezwykłe podobieństwo fizyczne. Okazuję się jednak, że nie są bliźniakami. Jak to możliwe?

Europejska dyrektywa o dostępności stron internetowych i mobilnych

262
Rozpoczynamy publikację polskich i międzynarodowych aktów prawnych, regulujących aspekty dostępności stron internetowych i mobilnych.

Jak tworzyć i testować dostępne dokumenty

365
Dostępne dokumenty to cyfrowe dokumenty, które mogą być "czytane" przez osoby ze szczególnymi potrzebami. Jak tworzyć dostępne pliki PDF, DOC, DOCX? Jak je sprawdzać i poprawiać?

Korzyści z Technical Writingu dla ról IT

236
ITCQF podsumowało swój cykl zalet i wartości dobrej komunikacji technicznej oraz dokumentacji w procesie wytwarzania i utrzymania oprogramowania. Jeśli nie mieliście przekonania, że to się opłaca. oto ostateczny dowód.

Inclusive design, czyli projektowanie włączające

552
Projektowanie włączające to proces tworzenia, który czerpie z ludzkiej różnorodności. Nie ogranicza się jedynie do interfejsów lub technologii. Co najważniejsze, oznacza włączanie do projektowania produktów ludzi o różnych perspektywach i uczenia się od nich, jak dopasować do nich konkretne rozwiązania.

Black-Box Software Testing Foundations

605
Chcesz najlepsze i najbardziej praktyczne szkolenie z podstaw testowania? Chcesz kształcić się z najlepszymi specjalistami na świecie po angielsku? Nawiązaliśmy współpracę z firmą Altom, dostawcą szkoleń BBST, by promować je na polskim rynku.

Przetargi nie dla polskich firm

712
To, jak w Polsce prowadzi się przetargi oraz jakie zawiera się w nich zapisy eliminuje w udziale małe i średnie firmy. Pokażemy to na przykładzie przetargu na bilet Fala.

Piszę testy automatyczne, kim jestem?

1063
Praca jako tester automatyzujący to ścieżka rozwoju którą wybiera coraz więcej osób. Co robi automatyk, jakie są pułapki i korzyści z tej specjalizacji?