Baza wiedzyArtykuły

ISO 26262 - bezpieczeństwa funkcjonalne pojazdów

81
Firmy działające w branży motoryzacyjnej tworzą coraz nowsze i bardziej zaawansowane systemy i układy, jak np. automatyczne włączanie świateł samochodowych, inteligentne układy wspomagania jazdy, czy multimedialne systemy infotainment. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo, przyjemność oraz komfort prowadzenia pojazdu.

Pytania rekrutacyjne dla testera

741
Idziesz na rozmowę kwalifikacyjną na testera oprogramowania i nie wiesz czego się spodziewać? Przedstawiamy zbiór pytań dla juniora, mida oraz dla kierownika testów. Są tu zarówno pytania miękkie, jak i mocno techniczne.

Marnotrawstwo w testach oprogramowania

8274
Testowanie oprogramowania jest działaniem nieskończonym, dlatego też wszystkie aktywności muszą być optymalizowane. Należy unikać marnotrawstwa czasu, pieniędzy i zasobów. Oto kilka przykładów, kiedy brak efektywności generuje niepotrzebną pracę.

Automatyzacja testów nie zastąpi testowania

780
Choć automatyzacja jest odmieniana przez wiele przypadków w kontekście przyszłości rynku pracy, to jednak automatyzacja testowania jest jedynie ślepą uliczką ewolucji.

Jak tworzone są pytania egzaminacyjne ISTQB®? Zasada 2

285
Zasada 2. Każde pytanie egzaminacyjne pokrywa konkretny cel nauczania lub słowo kluczowe.

Awarie kaskadowe, o wspólnej przyczynie, (nie)zależne i wiele innych

432
Czy wiesz, że awarie można również skategoryzować? Oto popularne definicje i wyjaśnienia awarii ze standardu ISO 26262.

Dzień Testera i promocja na szkolenia

858
9 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Testera, na pamiątkę pierwszego "rzeczywistego" buga, znalezionego przez Grace Hopper wewnątrz komputera Mark II w 1947 roku, w Laboratorium Obliczeniowym na Uniwersytecie Harvarda.

Automatyzacja testów z No Code / Codeless / Low Code

1092
W automatyzacji testowania narzędzia i frameworki często dzielimy na dwie kategorie, te z kodowaniem i te bez kodowania. Co to oznacza i czy jakiekolwiek narzędzie jest tak naprawdę "bezkodowe"?

Jak tworzone są pytania egzaminacyjne ISTQB®? Zasada 1

581
Zasada 1. Egzaminy oparte są na celach nauczania.

Szkoła

938
Z okazji pierwszego dnia szkoły przypominam, że polska szkoła jeszcze nikogo niczego wartościowego nie nauczyła.