Baza wiedzyArtykuły

Rezultaty uruchomienia testów

Każdy uruchomiony test kończy się jakimś rezultatem. W projektach statusów czy stanów testów pojawia się wiele i często każda organizacja ma swoje. Przyjrzyjmy się tematowi w przykładzie.

Darkweb sięga po specjalistów IT

Kaspersky Lab przeprowadził ciekawe badania dotyczące rynku pracy IT w Darkwebie. Przyglądamy się wynikom i je analizujemy.

Czy ChatGPT-4 zdałby egzamin ISTQB®?

Przetestowaliśmy OpenAI zadając mu przykładowe pytania egzaminacyjne z zestawu A dla ISTQB® Poziom Podstawowy. Jak sobie poradził?

Wykres i dane "Koszt naprawy defektów"

Oto powody, dla których powinniśmy przestać dyskutować i przedstawiać klasyczny "koszt naprawy defektów" w odniesieniu do współczesnej pracy.

Czy tester "szuka dziury w całym"?

Szybka odpowiedź brzmi NIE. Nie chcesz być testerem, który używa przysłów i powiedzeń, których nie rozumie.

Sytuacja na rynku pracy junior testerów. Marzec 2023

Praca dla juniorów na rynku IT jest. Możemy to powiedzieć z dużą pewnością, ponieważ sami w ostatnim czasie zatrudniliśmy kilka osób bez doświadczenia.

TMMi® udostępniło narzędzie do oceny dojrzałości

Test Maturity Model Integration to organizacja dostarczająca model do oceny dojrzałości organizacji w obszarze testowania. Teraz organizacja stworzyła narzędzie pozwalające na samoewaluację.

Testowanie progresji

Nasze testy zbyt często koncentrują się na błędach regresji zamiast koncentrować się na progresie i rozwoju naszego oprogramowania.

Jak osiągnąć sukces w automatyzacji testów?

Kiedy poświęcamy czas automatyzacji testowania chcielibyśmy obserwować jak przynosi nam korzyści w codziennej pracy. Jak określić i zrealizować cel automatyzacji?

Prawo testerów do prywatności

Większości testerów zdarza się wrzucić do testowanej aplikacji swoje zdjęcie lub udostępnić jakąś część swoich danych. A co jeśli te dane wyciekną wbrew Waszej woli? O tym jakie prywatne zdjęcie testerów Roomby trafiły do ogólnodostępnej bazy.