Baza wiedzyArtykuły

Tester programiście, programista testerowi

182
O tym, jak role projektowe mogą ułatwiać sobie nawzajem pracę. Na prostym przykładzie.

Testerzy odpowiadają testerom 43. Modele wytwarzania oprogramowania dla testerów

205
Zasoby naszego portalu są naprawdę spore i znajdziecie w nich wiele informacji. Nie zawsze są one dostępne w jednym miejscu, a w kilku osobnych publikacjach. Wojciech pyta o metody wytwarzania oprogramowania z perspektywy testera. Odpowiadamy.

Rynek testowania będzie wzrastał

731
Globalny rynek testowania oprogramowania osiągnie wartość 109,5 miliarda dolarów do 2027 roku - podaje raport "Global Software Testing Industry".

Tester-Driven Development

570
...czyli rozwój oprogramowania sterowany przez testerów. To z jednej strony dość powszechna praktyka w projektach informatycznych, ale również klasyczny antywzorzec projektowy.

Typy testów 2.0

616
Dzielenie testów na typy to archaiczny koncept z ISTQB®, który stał się popularny. Klasyczne podejście pozostaje niezmienne do dziś i ciągle wpajane jest młodym adeptom sztuki testowania. Propozycja Radka Smilgina z "Zawód Tester" jest próbą innego spojrzenia na ten temat.

Marnotrawstwo w tworzeniu przypadków testowych

1547
Nie twórz rozbudowanych przypadków testowych jeśli planujesz je uruchomić tylko jeden raz. Czy napisałbyś oprogramowanie tylko po to, aby raz je odpalić?

Najpopularniejsze artykuły testerzy.pl w 2020 roku

447
W tym roku dużo pisało się i czytało o koronawirusie. Również u nas, w pierwszej 10-tce najpoczytniejszych artykułów, znajdziecie na ten temat sporo informacji. Oprócz tego artykuły o testowaniu dla początkujących, nasze zestawienia pt. "10 narzędzi" oraz...

Testowanie akceptacyjne. Współpraca i zadania.

663
Testy odbioru oprogramowania to wspólna odpowiedzialność zarówno osób tworzących oprogramowanie jak i zamawiających. Dobrze zdefiniowane zadania są podstawą do gładkiego przejścia przez cały ten proces.

Od wymagania biznesowego przez historyjkę po przykład i test

6838
Transformacja informacji od wymagania biznesowego do testu to jedna z najbardziej kluczowych procedur w trakcie testowania oprogramowania. Poznajmy ją na przykładzie.

Eksploracja automatyzacji. Automatyzacja eksploracji.

709
Testowanie eksploracyjne i automatyzacja testowania to dwa silne trendy we współczesnych projektach informatycznych.