Baza wiedzyArtykuły

Projektowanie włączające dla wykluczonych poznawczo

Budowanie rozwiązań dostępnych również dla osób z zaburzeniami psychicznymi jest takim samym obowiązkiem jak dostosowywanie oprogramowania do użycia przez osoby niewidome czy głuche. Microsoft wykonał w tym kierunku ważny krok.

Komunikat: "Za utrudnienia przepraszamy"

Przeniesione z urzędów do świata Internetu określenie "przepraszamy za utrudnienia", tak jak w realu również tu przynosi skutek odwrotny do pożądanego. Czy taki komunikat jest użyteczny?

Tester 24h na dobę

Testerem nie jest się przez 8h w pracy, ale w każdym aspekcie swojego życia. Dlaczego? Dlatego, że reguły naszej pracy dają wysoką efektywność w komunikacji, pozwalają przekazywać konstruktywną informację zwrotną i pozwalają trzymać wysokie standardy etyczne.

Jakich testów powinno być najwięcej?

Na łamach testerzy.pl witamy Olę Kunysz, którą część z Was na pewno doskonale już zna. Dziś poruszy ona temat piramidy testów i zastanowi się, jakie testy powinny dominować w projekcie. Od testów jednostkowych, przez integracyjne, aż po end-to-end (e2e), przyjrzymy się ich roli, korzyściom i odpowiednim zastosowaniu. Czy piramida testów zawsze powinna wyglądać tak samo?

ChatGPT API. Generowanie treści związanej z tworzeniem bądź manipulacją kodu

Znacie już podstawy ChatGPT API i praktyczne przykłady związane z generowaniem za jego pomocą tekstu. A co z generowaniem kodu?

Ile kosztuje awaria w IT?

Ciągle poszukujemy wiarygodnych danych o tym, ile tak naprawdę kosztuje awaria systemu informatycznego. Dzięki opracowaniu T-Mobile udało się określić konkretną kwotę, która pokazuje koszty złej jakości rozwiązań informatycznych.

Pytania, które poprawią Twoje testowanie

Dobry tester oprogramowania to taki, który potrafi zadawać właściwe pytania. Trafnie postawione pytanie pozwoli na zrozumienie testowanej aplikacji, jej wymagań oraz celów biznesowych, a także może stać się wyjątkowo pomocnym i skutecznym narzędziem testowym.

Zrozumieć potrzeby użytkownika z niepełnosprawnościami

W ramach GAAD (Światowy Dzień Świadomości Dostępności) w Gdańskiej Galerii Zmysłów mieliśmy okazję wziąć udział w wydarzeniu, które pomaga lepiej zrozumieć problemy osób niewidzących i niedowidzących.

Światowy Dzień Świadomości Dostępności

Dostępność cyfrowa staje się coraz ważniejsza dla osób z niepełnosprawnościami, a Globalny Dzień Dostępności (GAAD) jest idealnym momentem, aby zwrócić na to uwagę.

Dostępność oprogramowania prawem człowieka

Często bagatelizujemy dostępność, uznając ją jako coś ważnego jedynie dla osób z niepełnosprawnościami. A co, jeśli i Ty możesz potrzebować dostępności mimo tego, że jesteś w pełni zdrowy? Pomyśl o sytuacji, gdzie możesz być pozbawiony dostępu do smartfona, prądu, sieci internetowej, a od źle działającego oprogramowania może zależeć Twoje życie. Opisujemy taką sytuację na przykładzie aplikacji CBP.