Radek Smilgin

Radek Smilgin

Twórca portalu testerzy.pl

Wszystkie artykuły autora

Kierownik testów eksploracyjnych

722
Czy test manager jest potrzebny w testowaniu eksploracyjnym, które z zasady jest podejściem zwinnym? A może zarządzanie niekoniecznie powinno być realizowane w innej formie?

Błąd, defekt, awaria? A może po prostu błąd

864
Zgodnie ze słownikiem, gdy człowiek popełnia błąd, wówczas defekt pojawia się w oprogramowaniu i po jego dynamicznym uruchomieniu, wszystko może skończyć się awarią. A można prościej.

"Praktyka testowania. Zeszyt ćwiczeń". O książce.

936
"Książka stanowi uzupełnienie publikacji "Zawód tester" o wszystkie dodatkowe, praktyczne aspekty testowania oprogramowania" - opowiada Radek Smilgin o swojej książce.

Ronald Cummings-John, Owais Peer, "Leading Quality"

731
O tej książce mówi świat jakości, Polsce praktycznie niewielu o niej słyszało. Na pytanie, czy jest coś do nadrobienia odpowiada Radek Smilgin.

Tester programiście, programista testerowi

1371
O tym, jak role projektowe mogą ułatwiać sobie nawzajem pracę. Na prostym przykładzie.

Tester-Driven Development

1254
...czyli rozwój oprogramowania sterowany przez testerów. To z jednej strony dość powszechna praktyka w projektach informatycznych, ale również klasyczny antywzorzec projektowy.

Marnotrawstwo w tworzeniu przypadków testowych

2777
Nie twórz rozbudowanych przypadków testowych jeśli planujesz je uruchomić tylko jeden raz. Czy napisałbyś oprogramowanie tylko po to, aby raz je odpalić?

Eksploracja automatyzacji. Automatyzacja eksploracji.

1070
Testowanie eksploracyjne i automatyzacja testowania to dwa silne trendy we współczesnych projektach informatycznych.

Wartość biznesowa testowania

6508
Czy biznes dostrzega wartość płynącą z testowania? Wydaje się, że TAK i to w coraz większym zakresie. Od czasu do czasu warto jednak przypomnieć, co jest możliwe, a co niemożliwe w testowaniu.

Szkolenia online są OK!

1017
"Piszę to z perspektywy trenera, jeden dzień po szkoleniu z teorii testowania i muszę przyznać, że za długo broniłem się przed nauczaniem zdalnym".