Radek Smilgin

Radek Smilgin

Twórca portalu testerzy.pl

Wszystkie artykuły autora

Testy manualne vs. testy automatyczne

Poniższe jest opracowaniem tezy dotyczącej automatyzacji testów i jej wyższych kosztów oraz niższej skuteczności w zestawieniu z testami manualnymi w pewnych, bardzo określonych warunkach.

ROI automatyzacji. Niepoliczalne

Musimy pogodzić się z tym, że nie da się policzyć zwrotu z inwestycji dla żadnej z metod kontroli jakości, a automatyzacja nie jest tu wyjątkiem. Koszty możesz policzyć z dużą dokładnością na koniec projektu, ale już korzyści automatyzacji możesz określić jedynie z pewnym przybliżeniem i z mnogością założeń.

Automatyzacja testów dla managerów. Q&A

W trakcie przygotowań do webinaru o automatyzacji otrzymałem wiele pytań od menadżerów, liderów oraz specjalistów od automatyzacji. Udzieliłem odpowiedzi na nie wszystkie.

Automatyzacja testów dla managerów

Zbiór naukowo opracowanych tez definiujących biznesową wartość automatyzacji testów jako jednej z metod kontroli jakości jest teraz dostępny w formie nagrania webinaru o tym samym tytule.

"Trochę" niepełnosprawni użytkownicy i "niepełnosprawne" oprogramowanie. Case study

Niepełnosprawność kojarzy nam się raczej z przypadłością, z jaką się rodzimy albo z tragicznym w skutkach zdarzeniem, np. wypadkiem drogowym, który doprowadza do uszkodzenia części ciała. Warto jednak pamiętać, że niepełnosprawność można nabyć w dłuższym czasie i nie musi to być proces gwałtowny. Dlatego części z nas trudno to zaakceptować.

"Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy. Pytania i odpowiedzi". Recenzja

Radek Smilgin przedpremierowo recenzuje nową książkę pomagającą w przygotowaniu do egzaminu ISTQB®.

TestWarez 2024 – podsumowanie

TestWarez za nami. Nie zaskoczył i nie rozczarował.

"Tester samouk". Recenzja książek

Zastanawialiście się kiedyś, czy w oparciu o wiedzę ISTQB® dałoby się poprowadzić projekt testerski? Jeśli tak, to dwie książki Chhavi Raj Dosaj są odpowiedzią na to pytanie.

Tester i AI - przegląd opinii. Maj 2024

Ostatnio miałem okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach i rozmowach, wysłuchując różnorodnych opinii na temat sztucznej inteligencji. Pozwoliło mi to wyciągnąć własne wnioski na temat postrzeganej przyszłości pracy w testowaniu w świecie, gdzie AI odgrywa coraz większą rolę.

"Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy". Recenzja + konkurs [AKTUALIZACJA]

Nowy sylabus ISTQB® Poziomu Podstawowego wymusił powstanie drugiego wydania książki, która przygotowuje do egzaminu o tym samym tytule. A książka? Jest jak sylabus na sterydach.