Radek Smilgin

Radek Smilgin

Wszystkie artykuły autora

Wartość biznesowa testowania

6110
Czy biznes dostrzega wartość płynącą z testowania? Wydaje się, że TAK i to w coraz większym zakresie. Od czasu do czasu warto jednak przypomnieć, co jest możliwe, a co niemożliwe w testowaniu.

Szkolenia online są OK!

769
"Piszę to z perspektywy trenera, jeden dzień po szkoleniu z teorii testowania i muszę przyznać, że za długo broniłem się przed nauczaniem zdalnym".

Testowanie stron WWW

33823
Testowanie stron oraz aplikacji internetowych w wielu obszarach podlega weryfikacji, ale nie tylko to stanowi o jego specyfice. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm podstawowym zagadnieniom, czyli funkcjonalnemu oraz użytecznościowemu testowaniu aplikacji.

A. Roman, L. Stapp, "Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy"

1480
Jeśli do egzaminu na poziomie podstawowym, mielibyście się przygotowywać z książką, to powinna być to właśnie TA książka.

Test testera

2861
Sprawdź swoją umiejętność testowania oprogramowania i szybkiego wynajdywania defektów prostym testem.

Automatyzacja w procesie wytwarzania oprogramowania

1055
Przy obecnym stanie wiedzy nie da się zautomatyzować wszystkiego, ale wszystkie czynności w procesie wytwarzania mają silne wsparcie narzędziowe i duże zakusy do pełnej automatyzacji.

A&A Afternoons 2020. Wirtualna konferencja.

981
Żal mi każdej odwołanej konferencji i nie mogę się doczekać, kiedy odbędzie się wreszcie pierwsza, bezpieczna i zgodna z prawem stacjonarna konferencja testerska. Na razie jednak spotkajmy się w merytorycznej esencji tego, co było przed pandemią - A&A Daysy w odsłonie popołudniowej, czyli Agile & Automation Afternoons.

Jędrzej Osiński "Cunning Machines"

1249
"Każda publikacja polskiego autora w uznanym, zagranicznym wydawnictwie cieszy, ale jeszcze bardziej cieszy kiedy mamy do czynienia z książką przyjemną i pożyteczną".

Jak zacząć testować oprogramowanie?

2189
Choć pytanie o to, jak zacząć testować wielokrotnie przewijało się na naszych łamach postanowiłem wrócić do tego tematu ująwszy go z perspektywy muzycznej.

Narzędzie doskonałe dla każdego testera

2217
Istnieje narzędzie, które rozwiązuje prawie wszystkie testerskie bolączki, automatyzuje wszystkie żmudne zadania, a jego dobre opanowanie skutkuje podwyższeniem statusu zawodowego testera.