Radek Smilgin

Radek Smilgin

Wszystkie artykuły autora

A. Roman, L. Stapp, "Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy"

452
Jeśli do egzaminu na poziomie podstawowym, mielibyście się przygotowywać z książką, to powinna być to właśnie TA książka.

Test testera

1749
Sprawdź swoją umiejętność testowania oprogramowania i szybkiego wynajdywania defektów prostym testem.

Automatyzacja w procesie wytwarzania oprogramowania

812
Przy obecnym stanie wiedzy nie da się zautomatyzować wszystkiego, ale wszystkie czynności w procesie wytwarzania mają silne wsparcie narzędziowe i duże zakusy do pełnej automatyzacji.

A&A Afternoons 2020. Wirtualna konferencja.

853
Żal mi każdej odwołanej konferencji i nie mogę się doczekać, kiedy odbędzie się wreszcie pierwsza, bezpieczna i zgodna z prawem stacjonarna konferencja testerska. Na razie jednak spotkajmy się w merytorycznej esencji tego, co było przed pandemią - A&A Daysy w odsłonie popołudniowej, czyli Agile & Automation Afternoons.

Jędrzej Osiński "Cunning Machines"

1008
"Każda publikacja polskiego autora w uznanym, zagranicznym wydawnictwie cieszy, ale jeszcze bardziej cieszy kiedy mamy do czynienia z książką przyjemną i pożyteczną".

Jak zacząć testować oprogramowanie?

1900
Choć pytanie o to, jak zacząć testować wielokrotnie przewijało się na naszych łamach postanowiłem wrócić do tego tematu ująwszy go z perspektywy muzycznej.

Narzędzie doskonałe dla każdego testera

2070
Istnieje narzędzie, które rozwiązuje prawie wszystkie testerskie bolączki, automatyzuje wszystkie żmudne zadania, a jego dobre opanowanie skutkuje podwyższeniem statusu zawodowego testera.

Czy teoria testowania daje pracę?

1428
Już poznałeś teorię testowania i wyuczyłeś się jej na dobre. Jakie daje Ci to szanse na przejście rozmowy kwalifikacyjnej?

Testowanie eksploracyjne. Raport z sesji

1817
Jak powinien wyglądać raport z testów eksploracyjnych?

Techniki testowania 2.0

3482
Obecna klasyfikacja technik testowania jest tak niezrozumiała, że wymaga kompletnego przebudowania. Oto propozycja zmian.