Radek Smilgin

Radek Smilgin

Twórca portalu testerzy.pl

Wszystkie artykuły autora

Testowanie akceptacyjne. Na nowo

1578
Jeśli w twoim projekcie wytwórczym istnieje osobna faza testów akceptacyjnych rozumianych jako odbiór oprogramowania przez klienta, to z dużym prawdopodobieństwem znalazłeś się w bardzo trudnej, pod każdym względem, sytuacji.

Aleksandra Kunysz, "Kierunek jakość. Jak unikać błędów w projekcie". Recenzja

3550
Dziś premiera książki Oli Kunysz, którą mieliśmy okazję otrzymać od autorki jeszcze przed premierą i którą zrecenzował Radek Smilgin.

Kierownik testów eksploracyjnych

2159
Czy test manager jest potrzebny w testowaniu eksploracyjnym, które z zasady jest podejściem zwinnym? A może zarządzanie niekoniecznie powinno być realizowane w innej formie?

Błąd, defekt, awaria? A może po prostu błąd

2252
Zgodnie ze słownikiem, gdy człowiek popełnia błąd, wówczas defekt pojawia się w oprogramowaniu i po jego dynamicznym uruchomieniu, wszystko może skończyć się awarią. A można prościej.

"Praktyka testowania. Zeszyt ćwiczeń". O książce.

1607
"Książka stanowi uzupełnienie publikacji "Zawód tester" o wszystkie dodatkowe, praktyczne aspekty testowania oprogramowania" - opowiada Radek Smilgin o swojej książce.

Ronald Cummings-John, Owais Peer, "Leading Quality"

912
O tej książce mówi świat jakości, Polsce praktycznie niewielu o niej słyszało. Na pytanie, czy jest coś do nadrobienia odpowiada Radek Smilgin.

Tester programiście, programista testerowi

1465
O tym, jak role projektowe mogą ułatwiać sobie nawzajem pracę. Na prostym przykładzie.

Tester-Driven Development

1392
...czyli rozwój oprogramowania sterowany przez testerów. To z jednej strony dość powszechna praktyka w projektach informatycznych, ale również klasyczny antywzorzec projektowy.

Marnotrawstwo w tworzeniu przypadków testowych

2964
Nie twórz rozbudowanych przypadków testowych jeśli planujesz je uruchomić tylko jeden raz. Czy napisałbyś oprogramowanie tylko po to, aby raz je odpalić?

Eksploracja automatyzacji. Automatyzacja eksploracji.

1213
Testowanie eksploracyjne i automatyzacja testowania to dwa silne trendy we współczesnych projektach informatycznych.