Radek Smilgin

Radek Smilgin

Twórca portalu testerzy.pl

Wszystkie artykuły autora

"Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy". Recenzja + konkurs [AKTUALIZACJA]

Nowy sylabus ISTQB® Poziomu Podstawowego wymusił powstanie drugiego wydania książki, która przygotowuje do egzaminu o tym samym tytule. A książka? Jest jak sylabus na sterydach.

"Przygody testera Zigiego". Recenzja i konkurs [już zakończony]

Postać Testera Zigiego, stworzona przez Rafała Kubika, jest dobrze znana czytelnikom testerzy.pl i po części, jako portal, mamy swój udział w jej wypromowaniu. Jakie można mieć oczekiwania względem książki o codziennych zmaganiach testera z życiem i z oprogramowaniem? Żadnych. Jakie można mieć wrażenia po lekturze? Otwierające oczy.

Praktyki bez kontekstu

Czy reguły takie, jak 1:10:100 albo 80/20, zdefiniowane lata temu i nieuwzględniające kontekstu dzisiejszych projektów informatycznych, mogą być ciągle prawdziwe? Radek Smilgin rozważa wartość starych prawd i najlepszych praktyk.

Przetarg na audyt KSeF

Zapisy w przetargu na audyt niepoprawnie działającego system KSeF pokazują dwa problemy – ktoś nie wie czego wymaga i wymaga tak wiele, że wyklucza najbardziej kompetentnych specjalistów.

Najlepszy tester

Który tester oferuje najlepszą relację jakości do ceny? Czy bardziej opłaca się zatrudniać juniorów, czy seniorów? Wczoraj na prezentacji podczas 3QA, dziś artykuł.

Testwarez 2023. Podsumowanie

Na Testwarez po staremu. Te same twarze, podobne tematy. Jedzenie bardzo dobre, pokoje komfortowe, sale wykładowe na wypasie. Nic się nie zmienia. Ta stabilność jest jak ukojenie w ciągle zmieniającym się świecie IT.

ISTQB® Poziom Podstawowy 4.0. Po pierwszym kursie

Na gorąco, po pierwszym szkoleniu chciałbym podzielić się kilkoma swoimi przemyśleniami o nowym materiale w wersji 4.0, z naciskiem na to, jak się go prezentuje.

"Cyberjutsu. Cyberbezpieczeństwo dla współczesnych ninja". Recenzja

Ta książka przeznaczona jest dla wielu ról zajmujących się security, ale my spojrzymy na nią z perspektywy testerów bezpieczeństwa. Spoiler – warto!

Jak AI zmieni IT? Część 2

AI nie potrzebuje pisać rozwiązań informatycznych. Sztuczna inteligencja jest ostatecznym rozwiązaniem.

Jak AI zmieni IT? Część 1

Stawiam śmiałą tezę, że języki programowania są już martwe, tylko ludzie, którzy się nimi posługują, jeszcze o tym nie wiedzą. Ma to, a właściwie będzie miało, kolosalny wpływ na cały proces wytwórczy i wszystkie role w modelach tworzenia oprogramowania.