Radek Smilgin

Radek Smilgin

Twórca portalu testerzy.pl

Wszystkie artykuły autora

Automatyzacja testów nie zastąpi testowania

1284
Choć automatyzacja jest odmieniana przez wiele przypadków w kontekście przyszłości rynku pracy, to jednak automatyzacja testowania jest jedynie ślepą uliczką ewolucji.

Szkoła

1100
Z okazji pierwszego dnia szkoły przypominam, że polska szkoła jeszcze nikogo niczego wartościowego nie nauczyła.

Testowanie akceptacyjne. Na nowo

3233
Jeśli w twoim projekcie wytwórczym istnieje osobna faza testów akceptacyjnych rozumianych jako odbiór oprogramowania przez klienta, to z dużym prawdopodobieństwem znalazłeś się w bardzo trudnej, pod każdym względem, sytuacji.

Aleksandra Kunysz, "Kierunek jakość. Jak unikać błędów w projekcie". Recenzja

5186
Dziś premiera książki Oli Kunysz, którą mieliśmy okazję otrzymać od autorki jeszcze przed premierą i którą zrecenzował Radek Smilgin.

Kierownik testów eksploracyjnych

3074
Czy test manager jest potrzebny w testowaniu eksploracyjnym, które z zasady jest podejściem zwinnym? A może zarządzanie niekoniecznie powinno być realizowane w innej formie?

Błąd, defekt, awaria? A może po prostu błąd

2999
Zgodnie ze słownikiem, gdy człowiek popełnia błąd, wówczas defekt pojawia się w oprogramowaniu i po jego dynamicznym uruchomieniu, wszystko może skończyć się awarią. A można prościej.

"Praktyka testowania. Zeszyt ćwiczeń". O książce.

1737
"Książka stanowi uzupełnienie publikacji "Zawód tester" o wszystkie dodatkowe, praktyczne aspekty testowania oprogramowania" - opowiada Radek Smilgin o swojej książce.

Ronald Cummings-John, Owais Peer, "Leading Quality"

1021
O tej książce mówi świat jakości, Polsce praktycznie niewielu o niej słyszało. Na pytanie, czy jest coś do nadrobienia odpowiada Radek Smilgin.

Tester programiście, programista testerowi

1561
O tym, jak role projektowe mogą ułatwiać sobie nawzajem pracę. Na prostym przykładzie.

Tester-Driven Development

1528
...czyli rozwój oprogramowania sterowany przez testerów. To z jednej strony dość powszechna praktyka w projektach informatycznych, ale również klasyczny antywzorzec projektowy.