Radek Smilgin

Radek Smilgin

Twórca portalu testerzy.pl

Wszystkie artykuły autora

Marnotrawstwo w tworzeniu przypadków testowych

3062
Nie twórz rozbudowanych przypadków testowych jeśli planujesz je uruchomić tylko jeden raz. Czy napisałbyś oprogramowanie tylko po to, aby raz je odpalić?

Eksploracja automatyzacji. Automatyzacja eksploracji.

1293
Testowanie eksploracyjne i automatyzacja testowania to dwa silne trendy we współczesnych projektach informatycznych.

Wartość biznesowa testowania

6881
Czy biznes dostrzega wartość płynącą z testowania? Wydaje się, że TAK i to w coraz większym zakresie. Od czasu do czasu warto jednak przypomnieć, co jest możliwe, a co niemożliwe w testowaniu.

Szkolenia online są OK!

1153
"Piszę to z perspektywy trenera, jeden dzień po szkoleniu z teorii testowania i muszę przyznać, że za długo broniłem się przed nauczaniem zdalnym".

Testowanie stron WWW

39006
Testowanie stron oraz aplikacji internetowych w wielu obszarach podlega weryfikacji, ale nie tylko to stanowi o jego specyfice. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm podstawowym zagadnieniom, czyli funkcjonalnemu oraz użytecznościowemu testowaniu aplikacji.

A. Roman, L. Stapp, "Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy"

2781
Jeśli do egzaminu na poziomie podstawowym, mielibyście się przygotowywać z książką, to powinna być to właśnie TA książka.

Test testera

4216
Sprawdź swoją umiejętność testowania oprogramowania i szybkiego wynajdywania defektów prostym testem.

Automatyzacja w procesie wytwarzania oprogramowania

2143
Przy obecnym stanie wiedzy nie da się zautomatyzować wszystkiego, ale wszystkie czynności w procesie wytwarzania mają silne wsparcie narzędziowe i duże zakusy do pełnej automatyzacji.

A&A Afternoons 2020. Wirtualna konferencja.

1228
Żal mi każdej odwołanej konferencji i nie mogę się doczekać, kiedy odbędzie się wreszcie pierwsza, bezpieczna i zgodna z prawem stacjonarna konferencja testerska. Na razie jednak spotkajmy się w merytorycznej esencji tego, co było przed pandemią - A&A Daysy w odsłonie popołudniowej, czyli Agile & Automation Afternoons.

Jędrzej Osiński "Cunning Machines"

1686
"Każda publikacja polskiego autora w uznanym, zagranicznym wydawnictwie cieszy, ale jeszcze bardziej cieszy kiedy mamy do czynienia z książką przyjemną i pożyteczną".