Radek Smilgin

Radek Smilgin

Twórca portalu testerzy.pl

Wszystkie artykuły autora

ISTQB® Poziom Podstawowy 4.0. Po pierwszym kursie

Na gorąco, po pierwszym szkoleniu chciałbym podzielić się kilkoma swoimi przemyśleniami o nowym materiale w wersji 4.0, z naciskiem na to, jak się go prezentuje.

"Cyberjutsu. Cyberbezpieczeństwo dla współczesnych ninja". Recenzja

Ta książka przeznaczona jest dla wielu ról zajmujących się security, ale my spojrzymy na nią z perspektywy testerów bezpieczeństwa. Spoiler – warto!

Jak AI zmieni IT? Część 2

AI nie potrzebuje pisać rozwiązań informatycznych. Sztuczna inteligencja jest ostatecznym rozwiązaniem.

Jak AI zmieni IT? Część 1

Stawiam śmiałą tezę, że języki programowania są już martwe, tylko ludzie, którzy się nimi posługują, jeszcze o tym nie wiedzą. Ma to, a właściwie będzie miało, kolosalny wpływ na cały proces wytwórczy i wszystkie role w modelach tworzenia oprogramowania.

Zostań liderem testowania i jakości

Jeśli masz poczucie, że jakość w Twoim projekcie niebezpiecznie stacza się po równi pochyłej, rozpocznij działania, aby ponownie skierować ją na tor wznoszący. Zostań pozytywną zmianą. Potrzebujesz do tego kilku narzędzi, w tym umocowania.

Nie jesteś swoim CV

Zanim weźmiesz się za przygotowanie swojego CV, warto zrozumieć, czym ono jest oraz czym nie jest.

Jędrzej Osiński "Przebiegłe maszyny". Polskie tłumaczenie [Aktualizacja]

Książka Jędrzeja wpada w doskonałym momencie, gdy sztuczna inteligencja pojawia się w wielu kanałach, odmienia się ją przez wszystkie przypadki i mówi się o niej niestworzone bzdury.

Bring Your Own CV –  Podsumowanie edycji 1.

Pierwsze spotkanie z cyklu BYOCV spotkało się z zainteresowaniem i pochlebnymi opiniami uczestników. Dla nas jako organizatorów również okazało się sukcesem. Radek przedstawia jego założenia tak, by każdy mógł tego typu spotkanie zorganizować w swoim mieście.

"Automatyzacja testów". Recenzja

Książka Arnona Axelroda ze względu na swoją współczesność oraz uniwersalność jest obecnie najważniejszą książką do przeczytania przez każdą osobą piszącą testy automatyczne.

Testowanie jest sztuką

Jeśli w muzeum trafiasz na elementy swojej pracy to znaczy, że możliwe, że robisz coś wiekopomnego.