Radek Smilgin

Radek Smilgin

Wszystkie artykuły autora

Czy teoria testowania daje pracę?

1577
Już poznałeś teorię testowania i wyuczyłeś się jej na dobre. Jakie daje Ci to szanse na przejście rozmowy kwalifikacyjnej?

Testowanie eksploracyjne. Raport z sesji

1903
Jak powinien wyglądać raport z testów eksploracyjnych?

Techniki testowania 2.0

3609
Obecna klasyfikacja technik testowania jest tak niezrozumiała, że wymaga kompletnego przebudowania. Oto propozycja zmian.

Wybory prezydenckie przez Internet?

2172
Wszystkie przeszkody prawne, w organizacji wyborów przez Internet, zostały w ostatnich tygodniach wyeliminowane przy pomocy nowych przepisów i "kreatywnej" interpretacji zapisów konstytucyjnych. Skoro możemy głosować korespondencyjnie, możemy też (teoretycznie) głosować online.

Jakie metody kontroli i zapewnienia jakości stosować?

2126
Gdybyśmy chcieli znaleźć najskuteczniejsze metody testowania, ale również kontroli i zapewnienia jakości, musielibyśmy uwzględniać szeroki kontekst środowiska wytwórczego i produkcyjnego. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na to, jak złożony jest końcowy produkt oraz to, jak krytyczne konsekwencje będą miały awarie, które się w nim pojawią.

ISTQB TA i TTA w wersji 2019 - opis zmian

2202
Jakie zmiany czekają osoby przygotowujące się do egzaminów ISTQB Analityk Testów oraz Techniczny Analityk Testów?

Koniec przypadków testowych

5319
Na naszych oczach kończy się era przypadku testowego w projektach. Spotyka się go coraz rzadziej i tylko w specyficznych projektach.

TestingCup 2021

2919
Ogłaszamy datę, a dokładnie rok, następnej edycji TestingCup. Kolejne Mistrzostwa już w 2021 r. Pomysłodawca i Organizator wydarzenia wyjaśnia, skąd ta zmiana.

Krytyka testerska

2640
Często mówi się, że tester oprogramowania musi potrafić wyrażać i przyjmować krytykę. Co to tak naprawdę znaczy?

Tester w Australii. Wywiad z Przemkiem Sechem

3572
Kontynuujemy temat emigracji testerskiej na przykładzie Przemka, którego mieszanka kompetencji, szczęścia i nietypowych zbiegów okoliczności doprowadziła do zamieszkania w Australii.