Radek Smilgin

Radek Smilgin

Twórca portalu testerzy.pl

Wszystkie artykuły autora

A&A Afternoons 2020. Wirtualna konferencja.

1035
Żal mi każdej odwołanej konferencji i nie mogę się doczekać, kiedy odbędzie się wreszcie pierwsza, bezpieczna i zgodna z prawem stacjonarna konferencja testerska. Na razie jednak spotkajmy się w merytorycznej esencji tego, co było przed pandemią - A&A Daysy w odsłonie popołudniowej, czyli Agile & Automation Afternoons.

Jędrzej Osiński "Cunning Machines"

1321
"Każda publikacja polskiego autora w uznanym, zagranicznym wydawnictwie cieszy, ale jeszcze bardziej cieszy kiedy mamy do czynienia z książką przyjemną i pożyteczną".

Jak zacząć testować oprogramowanie?

2355
Choć pytanie o to, jak zacząć testować wielokrotnie przewijało się na naszych łamach postanowiłem wrócić do tego tematu ująwszy go z perspektywy muzycznej.

Narzędzie doskonałe dla każdego testera

2271
Istnieje narzędzie, które rozwiązuje prawie wszystkie testerskie bolączki, automatyzuje wszystkie żmudne zadania, a jego dobre opanowanie skutkuje podwyższeniem statusu zawodowego testera.

Czy teoria testowania daje pracę?

1771
Już poznałeś teorię testowania i wyuczyłeś się jej na dobre. Jakie daje Ci to szanse na przejście rozmowy kwalifikacyjnej?

Testowanie eksploracyjne. Raport z sesji

2082
Jak powinien wyglądać raport z testów eksploracyjnych?

Techniki testowania 2.0

3792
Obecna klasyfikacja technik testowania jest tak niezrozumiała, że wymaga kompletnego przebudowania. Oto propozycja zmian.

Wybory prezydenckie przez Internet?

2290
Wszystkie przeszkody prawne, w organizacji wyborów przez Internet, zostały w ostatnich tygodniach wyeliminowane przy pomocy nowych przepisów i "kreatywnej" interpretacji zapisów konstytucyjnych. Skoro możemy głosować korespondencyjnie, możemy też (teoretycznie) głosować online.

Jakie metody kontroli i zapewnienia jakości stosować?

2298
Gdybyśmy chcieli znaleźć najskuteczniejsze metody testowania, ale również kontroli i zapewnienia jakości, musielibyśmy uwzględniać szeroki kontekst środowiska wytwórczego i produkcyjnego. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na to, jak złożony jest końcowy produkt oraz to, jak krytyczne konsekwencje będą miały awarie, które się w nim pojawią.

ISTQB TA i TTA w wersji 2019 - opis zmian

2334
Jakie zmiany czekają osoby przygotowujące się do egzaminów ISTQB Analityk Testów oraz Techniczny Analityk Testów?