Baza wiedzyKsiążki

"Tester samouk". Recenzja książek

Zastanawialiście się kiedyś, czy w oparciu o wiedzę ISTQB® dałoby się poprowadzić projekt testerski? Jeśli tak, to dwie książki Chhavi Raj Dosaj są odpowiedzią na to pytanie.

"Niemiecki dla testerów oprogramowania". Recenzja

Wiecie, czym jest der vertragliche Abnahmetest i czym różni się od der Benutzerabnahmetest? Jeśli myślicie o karierze w niemieckojęzycznej branży IT, te sformułowania mogą zadecydować o Waszym być albo nie być.

"Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy". Recenzja + konkurs [AKTUALIZACJA]

Nowy sylabus ISTQB® Poziomu Podstawowego wymusił powstanie drugiego wydania książki, która przygotowuje do egzaminu o tym samym tytule. A książka? Jest jak sylabus na sterydach.

"Przygody testera Zigiego". Recenzja i konkurs [już zakończony]

Postać Testera Zigiego, stworzona przez Rafała Kubika, jest dobrze znana czytelnikom testerzy.pl i po części, jako portal, mamy swój udział w jej wypromowaniu. Jakie można mieć oczekiwania względem książki o codziennych zmaganiach testera z życiem i z oprogramowaniem? Żadnych. Jakie można mieć wrażenia po lekturze? Otwierające oczy.

Rekrutacja QA – nowa książka

Rafał Podraza wydał swoją drugą książkę. Po pierwszej, koncentrującej się na certyfikacji, tym razem wziął się za rekrutację.

"Cyberjutsu. Cyberbezpieczeństwo dla współczesnych ninja". Recenzja

Ta książka przeznaczona jest dla wielu ról zajmujących się security, ale my spojrzymy na nią z perspektywy testerów bezpieczeństwa. Spoiler – warto!

"Testowanie full stack". Recenzja

Najlepszym określeniem tej książki jest DOA (dead-on-arrival) i jest to wina autorki, która napisała książkę odwołując się do przestarzałych standardów i narzędzi, które niedługo zmienią swoją wersję lub odejdą w niebyt. Pytanie, dlaczego polski wydawca zdecydował się na tłumaczenie?

Jędrzej Osiński "Przebiegłe maszyny". Polskie tłumaczenie [Aktualizacja]

Książka Jędrzeja wpada w doskonałym momencie, gdy sztuczna inteligencja pojawia się w wielu kanałach, odmienia się ją przez wszystkie przypadki i mówi się o niej niestworzone bzdury.

"Automatyzacja testów". Recenzja

Książka Arnona Axelroda ze względu na swoją współczesność oraz uniwersalność jest obecnie najważniejszą książką do przeczytania przez każdą osobą piszącą testy automatyczne.

"Informatyka w ogólnym zarysie". Recenzja

"Każdy, kto uważa, że bycie testerem nie wymaga wiedzy informatycznej, ma częściowo rację, a każdy, kto uważa, że wiedza ta nie zaszkodzi, a nawet znacząco pomoże, ma jeszcze więcej racji" – pisze Radek Smilgin w swojej recenzji.