Baza wiedzyArtykuły

Eksploracja automatyzacji. Automatyzacja eksploracji.

729
Testowanie eksploracyjne i automatyzacja testowania to dwa silne trendy we współczesnych projektach informatycznych.

Player vs. ipla

839
W Polsce są dwa popularne serwisy streamingowe. W ramach praktykowania testowania postanowiliśmy je porównać.

Nauczanie maszynowe w walce z błędami w kodzie

593
Uznaje się, że automatyzacja w pierwszej kolejności wyeliminuje testowanie oprogramowania. Czy powstające jak po deszczu narzędzia wyszukujące błędy w kodzie zredukują zapotrzebowanie na testerów czy może na programistów? Na przykładzie Intel ControlFlag.

Dom jakości

559
Jakość jest nierozerwalnie związana z testowaniem, które zwane jest "kontrolą jakości". Nie ma dobrego testowania bez znajomości metod jakościowych. Rozpoczynamy serię przybliżającą tematy projakościowe.

"Prawo do naprawy" i jego wpływ na oprogramowanie

629
W Unii Europejskiej coraz częściej słychać głosy, że konsumenci powinni mieć prawo do naprawy urządzeń, które zakupili.

Automatyzacja testów w narzędziach open source. Stan na 2020.

931
Największa ankieta o stanie automatyzacji przy użyciu narzędzi o otwartym kodzie niesie ze sobą wiele interesujących informacji.

Jak poprawnie tworzyć dokumentację

761
Pisanie dokumentacji często traktowane jest przez programistów, jak ciężka kara i dopust boży. Z nieco większym zrozumieniem odnoszą się do tego kierownicy projektów, zwłaszcza ci, którzy kiedyś w połowie projektu stracili pracownika będącego "guru od systemu/programu/modułu" i musieli w trybie nagłym wdrażać do pracy nową osobę, przegryzając się przez tysiące linii nieudokumentowanego i często pozbawionego komentarzy kodu.

ISTQB® Kierownik Testów. Słabe i mocne strony.

775
Kierownik Testów w odsłonie ISTQB® to nasze najbardziej popularne i najlepiej oceniane szkolenie dla osób zajmujących się zarządzaniem testowaniem. I to pomimo tego, że materiał stanowiący podstawę nie jest doskonały.

Testowanie jest kosztem

7757
Dla większości projektów testowanie jest kosztem, a nie zyskiem. Przy prostej analizie zwrotu z inwestycji testowanie zwiększa jednak prawdopodobieństwo powodzenia inwestycji w wytworzeniu oprogramowania.

Zgłaszanie i raportowanie błędów

1183
Jest kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas zgłaszania błędów, nazywanych czasami defektami, awariami czy incydentami.