Baza wiedzyArtykuły

Testowanie wydajności API w środowisku rozproszonym. Część 1. Teoria wydajności

1406
Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie i rozwiązanie problemu testowania wydajności aplikacji internetowej opartej na REST API w środowisku rozproszonym.

Światowy Tydzień Jakości 2021: Zrównoważony rozwój

1046
Hasłem tegorocznego World Quality Week będzie: "Zrównoważony rozwój: Ulepszanie naszych produktów, ludzi i planety" (ang. "Sustainability: Improving our products, people and planet"). Odbędzie się w dniach 8-12 listopada i skupi się na roli jakości dla środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG).

Bezpieczeństwo w Internecie

1112
Specjalistom w branży IT nie trzeba tłumaczyć, co znaczy być bezpiecznym w sieci. Jednak już nasze mamy i babcie, a również często nasze dzieciaki wymagają regularnego przypominania jak nawigować po Internecie bez ryzyka.

Github Copilot – rewolucja w kodowaniu?

2048
Czy narzędzie bazujące na OpenAI, przetrenowane na miliardzie linii kodowych i zasilane wiedzą z StackOverflow, pomoże programistom, czy ich wyeliminuje?

Wycofanie sylabusów ISTQB® Zaawansowany Analityk Testów oraz Techniczny Analityk Testów

1638
Został już tylko miesiąc, aby "przesiąść" się na sylabusy z 2019 r., ale to dopiero początek zmian.

Testowanie akceptacyjne. Na nowo

1647
Jeśli w twoim projekcie wytwórczym istnieje osobna faza testów akceptacyjnych rozumianych jako odbiór oprogramowania przez klienta, to z dużym prawdopodobieństwem znalazłeś się w bardzo trudnej, pod każdym względem, sytuacji.

Dostępność aplikacji mobilnych prawnie wymagana

1596
Od czerwca 2021 r., zgodnie z prawem europejskim oraz krajowym, już nie tylko strony, ale również aplikacje mobilne muszą być dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Radek Smilgin z akredytacją trenerską ISTQB® i SJSI

1554
Nasz trener szkoleń otrzymał przedłużenie ważności prawa do prowadzenia najważniejszych szkoleń z obszaru ISTQB®.

C# dla testerów oprogramowania – nowy kurs w naszej ofercie

1790
Zmian w naszym portfolio ciąg dalszy. Dziś mamy przyjemność ogłosić Wam wprowadzenie do niego nowego szkolenia C# dla testerów oprogramowania, a dla osób, które zdecydują się wziąć udział w premierowym kursie, przygotowaliśmy niespodziankę.

Czym jest DevTestOps?

2087
Zapewne znacie DevOps, czyli kulturę wytwarzania oprogramowania bazującą na silnej współpracy działu wytwarzania oprogramowania oraz jego utrzymania. A czy słyszeliście o DevTestOps, który do dwóch wspomnianych dokłada jeszcze ciągłe testowanie (ang. Continuous Testing)?