Baza wiedzyArtykuły

Zadbaj o zdrowie psychiczne

241
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego warto przytoczyć badanie dotyczące tego, jest opłakany jest stan zdrowia psychicznego Polaków. A co to ma wspólnego z testerami? My również jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo chorób.

Raportowanie czasu testowania

483
Czas jest metryką. To, ile poświeciliśmy go na testy, jest ważną informacją płynącą z testowania.

Testy użyteczności. Część  1

452
Użyteczność dowolnej aplikacji jest często postrzegana subiektywnie, ale praca z interfejsem pozwala nam dostrzegać jej potencjalne problemy. Przedstawiamy zbiór praw, heurystyk i reguł, które możesz użyć do testowania swojego oprogramowania i do oceny jego użyteczności.

Perforce kupił platformę do ciągłych testów BlazeMeter

182
To przejęcie wzbogaci rosnące ciągle portfolio Perforce w zakresie kontroli jakości aplikacji o napędzane sztuczną inteligencją.

eFootball 2022. Najgorsza gra w historii pod kątem defektów?

512
Jakość tej gry jest bardzo zła, ale nie jest ona dramatyczna. Jednak wysokie oczekiwania oraz silna konkurencja powodują naprawdę mocną krytykę. Do zalewu negatywnych komentarzy zapewne przyczyniło się to, że gra jest darmowa.

Aplikacja "Software testing". Nowa wersja

574
Nasza aplikacja na Androida, która tak naprawdę jest sandboxem do próbowania różnych rzeczy, zyskała nowy kształt i nowe funkcje.

World Quality Report 2021-22. Opublikowany

407
W ramach corocznego, Światowego Raportu Jakości, Capgemini i Sogeti przeprowadziły wywiady z tysiącami specjalistów i liderami technologicznymi, aby poznać obecny stan praktyki jakości oprogramowania.

Pierwszy (ty)dzień w pracy testera oprogramowania

781
Jako junior zapewne zadajesz sobie pytanie, co czeka Cię, kiedy po raz pierwszy przekroczysz próg biura. Nie Ty jeden.

Testy platformy BeActiveTV

484
Na zlecenie jednego z naszych klientów nasz zespół wykonał testy platformy BeActiveTV, stworzonej dla Ewy Chodakowskiej. Jak one wyglądały?

Testujemy nową stronę Polsatu

990
Rebranding Polsatu to również wiele nowych stron i wiele zmian. Ipla zastąpiona zostaje przez polsatboxgo.pl, sprawdzamy więc, jak działa.