Baza wiedzyArtykuły

Tester jako Product Owner

Sprawdzamy, czy doświadczenie testerskie może być atutem w roli Product Ownera. W jaki sposób umiejętności i perspektywa testera mogą znacząco przyczynić się do sukcesu projektu?

Tester i AI - przegląd opinii. Maj 2024

Ostatnio miałem okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach i rozmowach, wysłuchując różnorodnych opinii na temat sztucznej inteligencji. Pozwoliło mi to wyciągnąć własne wnioski na temat postrzeganej przyszłości pracy w testowaniu w świecie, gdzie AI odgrywa coraz większą rolę.

Rekrutacja testera przy wsparciu MITC? Studium przypadku

Czy wiesz, jak czasochłonny i nieefektywny potrafi być proces rekrutacji testerów? My też to przeżywaliśmy, analizując stosy CV i przeprowadzając długie rozmowy techniczne, które nie zawsze dawały pełen obraz umiejętności kandydatów. I dlatego postanowiliśmy wdrożyć MITC jako integralną część naszego procesu rekrutacji.

Testowanie jest stresujące

Jeśli rozpoczynasz swoją karierę w testach, lepiej się przygotuj. I nie chodzi tylko o umiejętności techniczne.

Czego żałuje tester?

Doświadczenie jest naszym najlepszym nauczycielem. Juniorzy mogą się uczyć na błędach midów i seniorów i ich nie popełniać.

testerzy+ polecają. Top materiały i narzędzia

Na testerzy+ znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozwijać się w branży IT. Zebraliśmy dla Ciebie TOP materiały, artykuły i narzędzia, które cieszą się największą popularnością wśród naszych subskrybentów. Sprawdź, co czytają i pobierają inni testerzy, zainspiruj się i poszerz swoją wiedzę!

Zigi negocjuje wynagrodzenie

Tym razem nasz tester staje przed wyzwaniem negocjacji podwyżki. Czy uda mu się osiągnąć zamierzony pułap?

Ministerstwo głupich testów

Co, jeśli Twój proces testowania oprogramowania bardziej przypomina surrealistyczny humor Monty Pythona niż rzetelną kontrolę jakości?

ISO 25010, wersja 2023. Aktualizacja

W listopadzie 2023 roku ukazała się zaktualizowana wersja normy ISO 25010 dotyczącej jakości oprogramowania. Oto główne zmiany.

Stary czy nowy Test Manager od ISTQB®?

ISTQB® od dłuższego czasu zapowiada nową wersję jednego ze swoich najlepszych sylabusów - Kierownika Testów. Podobno jego publikacja ma nastąpić w tym roku. Pytanie czy warto czekać na nowego, czy może warto skorzystać ze starej wersji?