Baza wiedzyArtykuły

Dołącz do grupy testerów aplikacji mObywatel

1833
Chcecie jako pierwsi sprawdzić, jak w praktyce działają - jeszcze nieopublikowane - funkcjonalności aplikacji mObywatel? Gov zaprasza do testów.

TOP 5 trudnych języków programowania

2028
Języki Java i Python mogą stwarzać problemy, ale istnieją ludzie, którzy tworzą języki, które są nieużywalne. Przedstawiamy 5 z nich, które spędzają sen z oczu programistom.

Testowanie wydajności API w środowisku rozproszonym. Część 4. Opracowanie wyników

1582
Uruchomienie testów wydajności oraz podsumowanie wyników.

Aplikacje polskich startupów wsparciem dla niepełnosprawnych

1364
Bardzo obiecująco zapowiadają się ogłoszone jakiś czas temu polskie projekty aplikacji, których zadaniem ma być wsparcie osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Przyjrzeliśmy się trzem z nich.

Dlaczego bycie testerem to dobry pomysł?

2547
Rozważając ścieżkę kariery w różnych działach IT, warto pochylić się nad stanowiskiem testera oprogramowania. Czy wybór tego zawodu jest dobrą decyzją? Prześledźmy kilka argumentów, które przemawiają za tym, aby wziąć taką opcję pod uwagę.

Testowanie wydajności API w środowisku rozproszonym. Część 3. Przygotowanie do wykonania testów wydajności

1537
W ramach przygotowania do wykonania części technicznej testów wydajności zgodnie z metodyką testowania oprogramowania warto stworzyć dokument prowadzenia testów bazujący na planie testów.

Nowi trenerzy na pokładzie testerzy.pl

1822
W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na organizowane przez nas szkolenia stale poszerzamy nasze grono trenerskie, chcąc zapewnić Wam jak najwyższą jakość świadczonych przez nas usług.

Jakość Facebooka

1676
Dramatycznie pogorszyło się doświadczenie użytkownika w pracy z Facebookiem i choć wiadomo, że największy dostawca social media przechodził duże zmiany zarówno mechaniki, jak i wyglądu portalu, to jednak skala problemów jest zatrważająca. Z czego to wynika?

Opłacalność testowania dla projektu

2040
Przy analizowaniu zwrotu z inwestycji (ang. Return of Investment ROI) w testowanie musimy uwzględnić zarówno koszty, jak i korzyści z prowadzenia testów.

Scaled Agile Framework i jakość

2418
Scaled Agile Framework czyli w skrócie SAFe jest to metodyka zarządzania zwinnego, która implementuje podejście agile w dużych projektach. Jako duży projekt rozumiemy zespół, który może mieć ponad 50 osób. Framework został stworzony przez Deana Leffingwella z Scaled Agile Inc. w 2011 roku, a najnowsza wersja to 5.1 (na lipiec 2021).