Baza wiedzyArtykuły

10 oznak, że jesteś testerem zbyt długo (i powinieneś uciekać, póki jeszcze możesz)

Czy Twój toster kiedykolwiek odmówił współpracy, a Ty odruchowo zacząłeś szukać przyczyny w kodzie? A może kostka masła nie spełniła Twoich oczekiwań, więc chciałeś wysłać raport o błędzie? Jeśli tak, to być może czas na detoks od testowania oprogramowania.

Ewolucja praktyk zapewniania jakości w Microsoft. Case study, cz. 2

W odpowiedzi na wyzwania związane z modelem SDET, Microsoft rozpoczął przejście do bardziej zintegrowanego podejścia do zapewniania jakości. Ten proces transformacji rozpoczął się w zespołach webowych i stopniowo rozprzestrzenił się na inne części organizacji.

GenAI w testowaniu oprogramowania

Choć wizja całkowitej automatyzacji testowania może wydawać bardzo się odległa, generatywna sztuczna inteligencja (GenAI) już teraz zmienia sposób, w jaki zapewniamy jakość oprogramowania. Czy to początek nowej ery, w której AI stanie się stałym elementem procesu testowania?

Twoje CV nie działa

Wysyłanie CV nie przyniosło oczekiwanych rezultatów? Wciąż nie otrzymujesz zaproszenia na rozmowę? Istnieje możliwość, że Twoje CV nie działa, ponieważ rynek obecnie nie potrzebuje specjalistów o Twoich kompetencjach. Może jednak to wynikać z tego, że Twoje CV nie jest dobre.

Szacowanie testów. Niezbędnik każdego testera na testerzy+

Zastanawiasz się, ile czasu zajmie przetestowanie nowej funkcjonalności? A może chcesz wiedzieć, jak oszacować zasoby potrzebne do przeprowadzenia pełnego cyklu testów? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Na testerzy+ udostępniliśmy właśnie część pierwszą nowego materiału, który pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości związane z szacowaniem testów.

Testowanie dostępności na Androida

Aplikacje natywne Androida można dość łatwo badać na symulatorach i przy pomocy rozwiązań desktopowych. Co jednak jeśli chcemy badać je bezpośrednio na urządzeniu? Z pomocą przychodzi nam pakiet narzędzi od Google.

Ewolucja praktyk zapewniania jakości w Microsoft. Case study, cz. 1

Microsoft, jako jeden z gigantów branży technologicznej, odegrał poważną rolę w kształtowaniu praktyk zapewniania jakości w przemyśle oprogramowania. Firma ta nie tylko stworzyła niektóre z najpowszechniej używanych systemów operacyjnych i aplikacji na świecie, ale także zrewolucjonizowała podejście do testowania oprogramowania.

Czy warto zostać testerem w 2024? - Odpowiedź

19.09.2024 odbył się webinar, podczas którego Radek Smilgin przedstawił swoją analizę rynku oraz tego, czy w jego opinii warto wejść do zawodu testera właśnie teraz. Odpowiedź padła.

Staż dla juniora. Przewodnik testerzy+

Jesteś juniorem i szukasz pracy? Na testerzy+ właśnie opublikowaliśmy przewodnik, w którym znajdziesz szczegółowy przegląd aktualnych programów stażowych oferowanych przez wiodące firmy IT w Polsce.

Szczeble kariery testerskiej

Każdy tester, niezależnie od swojego doświadczenia, ma swój wkład w kontrolę jakości produktu. Naturalnym jest, że jego umiejętności i zakres obowiązków ewoluują wraz z rozwojem kariery, co przekłada się na różnorodność zadań, jakie im powierzamy.