27
lutego
2020
Meetup PTaQ LXVIII
Wydarzenie zakończone
article image

 PTaQ LXVIII, tym razem współorganizowane wraz z firmą Netguru. Motywem przewodnim spotkania będzie DevOps i Cloud.

  1. DevOps a QA - panaceum czy ciężka podróż bez końca? - Tomasz Kmieciak

Przedstawienie perspektywy QA na ruch DevOps oparty na własnym doświadczeniu w kilku projektach. Czy warto się postarać o wdrożenie, czy można kiedykolwiek powiedzieć o wdrożeniu, a może jest to niekończąca się podróż nie warta trudu i wysiłku? W prezentacji zostanie przedstawione czym jest DevOps, jakie są potencjalne korzyści. Przeanalizowane zostaną aktywności QA powiązane z DevOps wraz z przykładami dobrych praktyk. Dodatkowo, w oparciu o problemy i trudności napotkane w kilku projektach podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytanie: kiedy warto a kiedy nie warto walczyć o DevOps?

Tomasz Kmieciak jest pasjonatem wielu obszarów tworzenia oprogramowania, obecnie pełni w Netguru funkcję senior quality assurance specialist. Jego ulubionymi zagadnieniami są procesy i metodologie tworzenia a przede wszystkim testowania oprogramowania. Wiecznie szuka usprawnień, komunikacja i zrozumienie dynamiki zespołu są dla niego kluczowe. Tomek jest w Netguru również liderem zespołu, członkiem zespołu rekrutacyjnego oraz przewodniczy grupie QA zajmującej się bezpieczeństwem. Po godzinach interesuje się grami komputerowymi, muzyką, tańcem oraz lifestyle designem.

  1. Historia pewnej Lambdy - Marcin Płaczek

Za górami, za lasami żył sobie zespół projektowy, który mógł poekperymentować z wykorzystaniem nowych technologii podczas komercyjnego projektu. Były to technologie iście niebiańskie, bo umiejscowione w chmurze. Ta prezentacja będzie o tym, jak zespół poradził sobie z użyciem AWS Lambdy, z jakimi wyzwaniami się zmierzył, jakie bitwy musiał stoczyć. Będzie również o tym, jak testowanie pomaga podejmować decyzje techniczne, oszczędzać pieniądze oraz jak podchodzić do testowania takich niebiańskich tworów (chmurowych rozwiązań).  

Marcin Płaczek - Senior QA Engineer w Cognifide od 6 lat. Wcześniej miał półtora roczny epizod z firmą Nokia Siemens Networks we Wrocławiu. Interesuje się mobilnymi gadżetami i użyciem nowych technologii zarówno w życiu prywatnym jak I projektach komercyjnych. Oprócz technologii lubi poczytać o psychologiczno-religijno-filozoficzno-społecznym podejściu innych ludzi do życia.

Nadchodzące wydarzenia

...
23 kwi
2020
KraQA #44
Kraków, Polska
...
01 wrz
2020
German Testing Day 2020
Frankfurt, Niemcy
...
15 wrz
2020
TestCon Moscow 2020
Moskwa, Rosja