27
lutego
2020
Meetup PTaQ LXVIII
article image

 PTaQ LXVIII, tym razem współorganizowane wraz z firmą Netguru. Motywem przewodnim spotkania będzie DevOps i Cloud.

  1. DevOps a QA - panaceum czy ciężka podróż bez końca? - Tomasz Kmieciak

Przedstawienie perspektywy QA na ruch DevOps oparty na własnym doświadczeniu w kilku projektach. Czy warto się postarać o wdrożenie, czy można kiedykolwiek powiedzieć o wdrożeniu, a może jest to niekończąca się podróż nie warta trudu i wysiłku? W prezentacji zostanie przedstawione czym jest DevOps, jakie są potencjalne korzyści. Przeanalizowane zostaną aktywności QA powiązane z DevOps wraz z przykładami dobrych praktyk. Dodatkowo, w oparciu o problemy i trudności napotkane w kilku projektach podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytanie: kiedy warto a kiedy nie warto walczyć o DevOps?

Tomasz Kmieciak jest pasjonatem wielu obszarów tworzenia oprogramowania, obecnie pełni w Netguru funkcję senior quality assurance specialist. Jego ulubionymi zagadnieniami są procesy i metodologie tworzenia a przede wszystkim testowania oprogramowania. Wiecznie szuka usprawnień, komunikacja i zrozumienie dynamiki zespołu są dla niego kluczowe. Tomek jest w Netguru również liderem zespołu, członkiem zespołu rekrutacyjnego oraz przewodniczy grupie QA zajmującej się bezpieczeństwem. Po godzinach interesuje się grami komputerowymi, muzyką, tańcem oraz lifestyle designem.

  1. Historia pewnej Lambdy - Marcin Płaczek

Za górami, za lasami żył sobie zespół projektowy, który mógł poekperymentować z wykorzystaniem nowych technologii podczas komercyjnego projektu. Były to technologie iście niebiańskie, bo umiejscowione w chmurze. Ta prezentacja będzie o tym, jak zespół poradził sobie z użyciem AWS Lambdy, z jakimi wyzwaniami się zmierzył, jakie bitwy musiał stoczyć. Będzie również o tym, jak testowanie pomaga podejmować decyzje techniczne, oszczędzać pieniądze oraz jak podchodzić do testowania takich niebiańskich tworów (chmurowych rozwiązań).  

Marcin Płaczek - Senior QA Engineer w Cognifide od 6 lat. Wcześniej miał półtora roczny epizod z firmą Nokia Siemens Networks we Wrocławiu. Interesuje się mobilnymi gadżetami i użyciem nowych technologii zarówno w życiu prywatnym jak I projektach komercyjnych. Oprócz technologii lubi poczytać o psychologiczno-religijno-filozoficzno-społecznym podejściu innych ludzi do życia.

Nadchodzące wydarzenia

...
17 cze
2020
Test Automation Day 2020
Utrecht, Holandia
...
23 mar
2020
TestBash Brighton 2020
Brighton, Wielka Brytania
...
24 kwi
2020
beIT Konferencja Inżynierii Oprogramowania 2020
Gdańsk, Polska