Zarządzanie projektami

Confluence – zarządzaj efektywnie treścią w organizacji

2 dni (2 x 8 h)
09:00 - 17:00
polski
polski

Cel nauczania


Confluence, podobnie jak JIRA, to aplikacja firmy Atlassian o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań. To potężne narzędzie wspierające szeroko rozumianą, międzydziałową współpracę w ramach jednej organizacji. W swojej naturze łączy ludzi, wiedzę i pomysły we wspólnych przedsięwzięciach, skupiając się głownie na tworzeniu angażujących treści, szybkiemu udostępnianiu informacji, optymalizacji przepływu pracy czy angażowaniu użytkowników do współpracy w czasie rzeczywistym. 

Ten kurs przeprowadzi Cię przez wszystkie kluczowe aspekty zarządzania treścią w Confluence i efektywnego korzystania z funkcjonalności narzędzia. Niezależnie od tego czy jesteś poczatkującym czy masz już doświadczenie z narzędziem, zawsze warto podnieść swoje umiejętności na wyższy poziom. Szkolenie przestawia narzędzie od podstaw, wplatając w zakres najlepsze praktyki wypracowane przez trenera, przez lata pracy z narzędziem. Dzięki temu nauczysz się jak używać Confluence do zmiany sposoby pracy Twojego zespołu. Twórz, współpracuj i organizuj całą pracę w jednym miejscu!

Zakres tematyczny

 1. Wprowadzenie do narzędzia
 2. Tworzenie spaców i pages
 3. Tworzenie i wykorzystywanie szablonów
 4. Omówienie działania makr oraz przegląd wybranych makr w praktyce wraz z omówieniem ich zastosowania przy tworzeniu stron
 5. Sortowanie treści w oparciu o etykiety(labels)
 6. Dodawanie załączników oraz import plików do Confluence (np. word, excel)
 7. Restrykcje oraz nadawanie uprawnień dla spaców i pages
 8. Notyfikacje email
 9. Skróty klawiszowe
 10. Wersjonowanie zmian zawartości
 11. Wyszukiwanie informacji oraz monitorowanie zmian
 12. Zapoznanie z możliwościami exportu do plików (np word, pdf, excel)
 13. Wykorzystanie workflow do wykonywania document review
 14. Integracja Confluence z innymi systemami Atlassian (Jira, Service Desk)
 15. Najpopularniejsze dodatki, narzędzia do raportowania
 16. Sesja pytań i odpowiedzi

Jak się przygotować

Kto może wziąć udział?

Szkolenie dedykowane osobom, które zamierzają pełnić lub pełnią rolę menedżerów zarządzania treścią w organizacji na poziomie projektowym lub całych organizacji oraz osobom, które korzystają lub będą korzystać z podobnych narzędzi w ramach swojej codziennej pracy.

Nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza przed szkoleniem, aczkolwiek wcześniejsza znajomość narzędzia będzie pomocna. 

Jak się przygotować?

Na szkolenie należy przygotować własne laptopy zgodnie z instrukcją przekazaną przez trenera.

Metody nauczania

Szkolenie w przeważającej części składa się z pracy z narzędziem połączonej z częścią wykładową. Część warsztatowa szkolenia obejmuje wiele drobnych ćwiczeń praktycznych, które w szczegółach pokazuje wszystkie możliwości narzędzia.
W trakcie szkolenia potrzebny Ci będzie komputer. Dzięki niemu otrzymasz dostęp do środowiska pracy - przeglądarkowej wersji Confluence Cloud.

 

Materiały edukacyjne

Będąc uczestnikiem szkolenia  "Confluence – zarządzaj efektywnie treścią w organizacji" otrzymasz od trenera komplet starannie opracowanych materiałów szkoleniowych w formie prezentacji opisującej zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz dostęp do potrzebnych narzędzi i plików konfiguracyjnych.
 

Korzyści

 • Posiądziesz praktyczne umiejętności codziennej pracy z narzędziem Confluence.

   

 • Poznasz możliwości narzędzia i sposoby efektywnego zarządzania treścią w organizacji na przykładzie tego narzędzia.
 • Zdobędziesz wiedzę na temat sprawdzonych zasad administracji i utrzymywania wysokiej jakości ładu przestrzeni i stron w narzędziu Confluence.
 • Nauczysz się dobrych praktyk zarządzania zarówno całą instancją Confluence (kwestie globalne), jak również pojedynczymi przestrzeniami (kwestie lokalne).
 • Będziesz gotowy do podjęcia pracy z narzędziem i nauczy się dostrzegać efekt synergii pomiędzy istniejącymi przestrzeniami w celu opracowania wspólnej strategii zarządzania treścią.

Trenerzy