Zarządzanie projektami

Confluence – zarządzaj efektywnie treścią w organizacji

2 dni (2 x 8 h)
polski
polski

Confluence podobnie jak JIRA to aplikacja firmy Atlassian o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań. To potężne narzędzie wspierające szeroko rozumianą międzydziałową współpracę w ramach jednej organizacji. W swojej naturze łączy ludzi, wiedzę i pomysły we wspólnych przedsięwzięciach skupiając się głownie na tworzeniu angażujących treści, szybkiemu udostępnianiu informacji, optymalizacji przepływu pracy czy angażowaniu użytkowników do współpracy w czasie rzeczywistym. Ten kurs przeprowadzi Cię przez wszystkie kluczowe aspekty zarządzania treścią w Confluence i efektywnego korzystania z funkcjonalności narzędzia. Niezależnie od tego czy jesteś poczatkującym czy masz już doświadczenie z narzędziem, zawsze warto podnieść swoje umiejętności na wyższy poziom. To szkolenie przestawia narzędzie od podstaw wplatając w zakres najlepsze praktyki wypracowane przeze mnie przez lata pracy z narzędziem. Dzięki temu nauczysz się jak używać Confluence do zmiany sposoby pracy Twojego zespołu. Twórz, współpracuj i organizuj całą pracę w jednym miejscu!

Zakres tematyczny

 1. Wprowadzenie do narzędzia
 2. Tworzenie spaców i pages
 3. Tworzenie i wykorzystywanie szablonów
 4. Omówienie działania makr oraz przegląd wybranych makr w praktyce wraz z omówieniem ich zastosowania przy tworzeniu stron
 5. Sortowanie treści w oparciu o etykiety(labels)
 6. Dodawanie załączników oraz import plików do Confluence (np. word, excel)
 7. Restrykcje oraz nadawanie uprawnień dla spaców i pages
 8. Notyfikacje email
 9. Skróty klawiszowe
 10. Wersjonowanie zmian zawartości
 11. Wyszukiwanie informacji oraz monitorowanie zmian
 12. Zapoznanie z możliwościami exportu do plików (np word, pdf, excel)
 13. Wykorzystanie workflow do wykonywania document review
 14. Integracja Confluence z innymi systemami Atlassian (Jira, Service Desk)
 15. Najpopularniejsze dodatki, narzędzia do raportowania
 16. Sesja pytań i odpowiedzi

Przed szkoleniem

Szkolenie dedykowane osobom, które zamierzają pełnić lub pełnią rolę menedżerów zarządzania treścią w organizacji na poziomie projektowym lub całych organizacji. Nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza przed szkoleniem, wcześniejsza znajomość narzędzia będzie pomocna. 
 

Metody szkolenia

W trakcie szkolenia potrzebny Ci będzie komputer. Dzięki niemu otrzymasz dostęp do środowiska pracy - przeglądarkowej wersji Confluence Cloud. Szkolenie w przeważającej części składa się z pracy z narzędziem połączonej z częścią wykładową. Część warsztatowa szkolenia obejmuje wiele drobnych ćwiczeń praktycznych, które w szczegółach pokazuje wszystkie możliwości narzędzia.

 

Materiały szkoleniowe

Będąc uczestnikiem szkolenia  "Confluence – zarządzaj efektywnie treścią w organizacji" otrzymasz od trenera komplet starannie opracowanych materiałów szkoleniowych w formie prezentacji opisującej zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz dostęp do potrzebnych narzędzi i plików konfiguracyjnych.
 

Korzyści po szkoleniu

Dzięki szkoleniu uczestnik posiądzie praktyczne umiejętności codziennej pracy z narzędziem Confluence, pozna możliwości narzędzia i sposoby efektywnego zarządzania treścią w organizacji na przykładzie tego narzędzia. Zdobędzie wiedzę na temat sprawdzonych zasad administracji i utrzymywania wysokiej jakości ładu przestrzeni i stron w narzędziu Confluence. Nauczy się dobrych praktyk zarządzania zarówno całą instancją Confluence (kwestie globalne), jak również pojedynczymi przestrzeniami (kwestie lokalne). Będzie gotowy do podjęcia pracy z narzędziem i nauczy się dostrzegać efekt synergii pomiędzy istniejącymi przestrzeniami w celu opracowania wspólnej strategii zarządzania treścią.
 

Trenerzy