23
stycznia
2020
Meetup RzeQA Meetup #16
Wydarzenie zakończone
article image

Zapraszamy na szesnaste już spotkanie RzeQA, które odbędzie się 23 stycznia w rzeszowskim Kwadracie przy ul. Słowackiego 24. 

Startujemy o 17:30. Podczas spotkania posłuchamy ani Marchlewicz mówiącej o technikach i podejściach do testów eksploracyjnych. Po przerwie wystąpi Mateusz Nicpoń prezentując temat bezpieczeństwa aplikacji mobilnych iOS oraz Android. Każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

17:30 - 18:15 Testy eksploracyjne - techniki i podejścia
Testowanie eksploracyjne to podejście oparte na poznawaniu i uczeniu się aplikacji poddawanej testom. Chyba nie ma testera, który nawet nieświadomie nie korzystał z tej techniki. jednak czy robił to skutecznie? Podczas prezentacji odpowiemy na pytanie, czym są testy eksploracyjne, skąd się wzięły i kiedy warto ich użyć. Dowiemy się także, jakich technik i podejść możemy użyć, by testy były klarowne i mierzalne.

Anna Marchlewicz
Senior IT Quality Assurance Specialist. Od przeszło 7 lat dba o najwyższą jakość projektów informatycznych, głównie w obszarze aplikacji mobilnych. Certyfikowany tester ISTQB na poziomie Full Advanced. Miłośniczka aktywnego wypoczynku w górach. W wolnych chwilach robi na drutach i szydełkuje.

18:15 - 18:30 przerwa

18:30 - 19:30 Bezpieczeństwo aplikacji mobilnych iOS & Android.
czy aplikacje z których korzystamy codziennie w naszych telefonach są bezpieczne? jak to wygląda naprawdę i co można zrobić, aby było lepiej? Wprowadzę słuchaczy w temat oraz pokażę jakie są obecnie standardy na rynku oraz narzędzia które warto poznać, aby tworzone aplikacje były bezpieczne i aby ryzyko wystąpienia incydentu związanego z bezpieczeństwem było jak najmniejsze.

Mateusz Nicpoń
Absolwent Informatyki na Politechnice Rzeszowskiej. QA Manager w PGS Software S.A. dbający o rozwój oraz budowanie firmowego „know-how” i standardów związanych z testami aplikacji mobilnych. Testowaniem oprogramowania zajmujący się od 8 lat. Przez cały ten okres odpowiedzialny za testowanie aplikacji mobilnych na platformy iOS, Android oraz Windows Phone. Tester oraz Test Lead w wielu projektach dla klientów z różnych branż (min. marketing, finanse, turystyka, usługi, zarządzanie, e-commerce). Wielki zwolennik poprawnie rozumianego „Quality Assurance” w projektach prowadzonych w metodykach zwinnych. Mówca na konferencji TestWarez 2017 oraz lokalnych spotkaniach testerów oprogramowania RzeQA.

Nadchodzące wydarzenia

...
18
maj
2022
Agile Testing Days Open Air Festival 2022
Kolonia, Niemcy
...
24
kwi
2022
Stareast 2022
Orlando, Floryda, Stany Zjednoczone
...
24
mar
2022
QA&TEST Safety & Security
Bilbao, Hiszpania