04
grudnia
2021
Meetup Szkolenie charytatywne z testów wydajnościowych w k6
article image

Już po raz drugi zapraszamy Was na coś specjalnego, 1-dniowe szkolenie z testów wydajnościowych w k6 skierowane do początkujących testerów / automatyków.

Trenerem będzie Gabriel Starczewski. 

Szkolenie jest częścią większego przedsięwzięcia, które organizujemy wraz z 3QĄ jaby wesprzeć Hospicja dla dzieci we Wrocławiu i na Pomorzu. 

Agenda: 

  • Jak zbudowane są aplikacje sieci Web 
  • Testy wydajnościowe - teoria i ich rodzaje 
  • Podstawy JavaScript 
  • k6 - wprowadzenie do uniwersalnego narzędzia do testów wydajnościowych 
  • k6 - najczęściej używane elementy 
  • Nagrywanie ruchu, korelacja i odtwarzanie w k6 cloud 
  • Dobre praktyki w testach wydajnościowych 

Szkolenie jest typu hands-on i ma formę warsztatową. Wymagane są podstawowe umiejętności programistyczne i znajomość HTTP. Musicie wiedzieć, co to zmienna, klasa, funkcja etc. Język programowania jest nieistotny, razem przejdziemy przez wymagany JS. Szkolenie odbędzie się na zoomie albo teamsach. 

Prowadzący: Kim jest Gabriel? 

Swoją karierę zaczynałem jako deweloper PHP. Następnie przez wiele lat bylem managerem zespołów IT w tym SRE, IT Supportu, Monitoringu oraz Architektem Testów (IBM, Credit Suisse, Capgemini). W Objectivity, w roli Test Architekta, od ponad roku zajmuję się przede wszystkim testami wydajnościowymi. Dewelopuję CRUXa - rozwiązanie do budowy chmury do testów wydajnościowych opartej o Azure i Kubernetes: https://github.com/ObjectivityLtd/crux, bloguję na https://www.youtube.com/user/ajaguar2 oraz https://medium.com/@gabriel.starczewski. Jestem założycielem grupy Performance Objective https://www.facebook.com/TestowanieWydajnosciAplikacji. Prowadzę szkolenia z testów wydajnościowych i tematów pokrewnych. Znajdziecie mnie na https://www.linkedin.com/in/gabriel-star-tester/ 

Jak wziąć udział? 

Chcielibyśmy, żebyście wsparli nas wpłacając na Wrocławskie Hospicjum dla dzieci. Żeby zarezerwować sobie miejsce, należy dokonać wpłaty na naszą zrzutkę: https://zrzutka.pl/z/szkoleniek6 

Każdy może nas wesprzeć i zachęcamy do wpłat. Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wpłacić minimum 50 PLN i wysłać potwierdzenie na maila, którego otrzymacie po wpłacie. 
 

Nadchodzące wydarzenia

...
05
gru
2021
Szkolenie charytatywne Wstęp do automatyzacji testów wydajnościowych / przeciążenowych w narzędziu k6
  Online
...
01
lip
2022
QUALITY EXCITES 2022
Gliwice, Polska
...
09
gru
2021
No Bullshit About...Testing 2021
  Online