04
lutego
2020
Meetup ZielonQA #03 - Sztuczna inteligencja w służbie jakości
article image

GlobalLogic organizuje kolejne spotkanie dla entuzjastów testowania oprogramowania.

Data: 4 luty 2020, godz. 18:00
Miejsce: Klub Studencki WySPa, Zielona Góra
Temat: Sztuczna inteligencja w służbie jakości
Prelegenci: Arnika i Jarosław Hryszkowie

Sztuczna inteligencja otacza nas z każdej strony. Potrafi rozpoznawać choroby, prowadzić samochody i pisać głupoty na Twitterze. Umie też przewidywać, które elementy dopiero co stworzonego oprogramowania okażą się najbardziej błędogenne. czy taka informacja może przydać się testerom? czy dzięki niej można lepiej zaprojektować bądź zaplanować testy? czy można ulepszyć cały proces wytwarzania oprogramowania, aby końcowym efektem był produkt wysokiej jakości? My sprawdziliśmy już to wielokrotnie - i to na żywym, korporacyjnym organizmie. O tym, a także co z tego wynikło i czy Wy też powinniście spróbować, będziemy chcieli Wam opowiedzieć.

Bio:
Arnika Hryszko - z wykształcenia magister inżynier informatyki, testerka oprogramowania z ponad 10-letnim doświadczeniem w dziedzinie zapewnienia jakości oraz trenerka. Została wybrana Exploratory Tester of the Year w plebiscycie Testing Heroes 2018. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobyła szerokie doświadczenie, począwszy od testów manualnych, poprzez serwisy internetowe, testy wydajnościowe, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane, zaawansowaną automatyzację, aż po wykorzystanie uczenia maszynowego w testowaniu.
Jest współautorką publikacji i prezentacji dotyczących zapewnienia jakości w informatyce, w tym "Inżynierii Wymagań w praktyce". Jest również znanym prelegentem konferencyjnym, prezentującym na ponad 20 konferencjach naukowych i branżowych, w tym STF w Mediolanie, SQA Days w Petersburgu, czy STAR Canada w Toronto.
Arnika lubi podróże piesze, wspinaczkę, żeglarstwo, a także strzela.

Jarek Hryszko zwykł mówić o sobie, że jest hipsterem zapewnienia jakości w IT - testował oprogramowanie, zanim to stało się modne. Specjalizuje się w stosowaniu tamże najnowszych technologii, w szczególności mechanizmów sztucznej inteligencji. Swoją wiedzą chętnie się dzieli - jako trener i konsultant. Jarek jest autorem i współautorem serii książek, publikacji i prezentacji dotyczących bezpieczeństwa systemów, sztucznej inteligencji i zapewniania jakości w informatyce. Jest znanym mówcą konferencyjnym, prezentującym na ponad 20 konferencjach naukowych i zawodowych, w tym TestCon w Moskwie i EuroStar w Pradze. gdy akurat nie ślęczy przed monitorem, można spotkać go w garażu, na strzelnicy, gdzieś daleko w górach lub na środku oceanu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Zapewniamy napoje i przekąski.

 

Nadchodzące wydarzenia

...
12
cze
2022
Agile + DevOps West 2022
Las Vegas, Stany Zjednoczone
...
18
maj
2022
Agile Testing Days Open Air Festival 2022
Kolonia, Niemcy
...
24
mar
2022
QA&TEST Safety & Security
Bilbao, Hiszpania