AnkrPt Pairwise

AnkrPt Pairwise
Nowe narzędzie wspierające technikę projektowania testów metodą wszystkich par (ang. pairwise).

Każdemu z nas zależy na zbudowaniu jak największego zaufania do wydawanego oprogramowania. Wszyscy wiemy jednak, że nigdy nie dostaniemy wystarczająco czasu, budżetu, zasobów, aby przetestować je naprawdę dogłębnie. W takich sytuacjach korzystamy z różnych technik przygotowania przypadków, jak i danych testowych.

Jedną z nich jest Pairwise testing, czyli technika minimalizacji przypadków testowych w oparciu o regułę, iż każda para parametrów wejściowych powinna być testowana przynajmniej raz. Wynika to z założenia, iż większość defektów pojawia się właśnie w wyniku użycia jednej lub interakcji dwóch wartości wejściowych.

W praktyce, jeżeli weźmiemy cztery parametry wejściowe i każdemu z nich przypiszemy 4 wartości, otrzymamy 96 par do sprawdzenia. W przypadku próby ustalenia wszystkich możliwych kombinacji wartości dochodzimy do 256 przypadków. Pairwise minimalizuje tą liczbę do zaledwie 21!

Ustalanie tych par ręcznie dla skomplikowanych przypadków utrudnia manualne korzystanie z techniki. Aby wyjść naprzeciw społeczności testerskiej prezentujemy AnkrPt Pairwise. Jest to aplikacja, która na podstawie prostego pliku CSV z danymi wejściowymi wygeneruje Wam przypadki testowe w tymże formacie. Prosty GUI, wsparcie testów wymaganych, ograniczeń, wartości negatywnych, generowanie do dodatkowych plików w formacie JSON i XML. I to wszystko za darmo.

Przykładowy plik wejściowy:

ankrpt-pairwise-1.jpg

GUI:

ankrpt-pairwise--2.jpgPlik wynikowy:

ankrpt-pairwise-3.jpgPełną wersję programu można pobrać za darmo z tej strony.

Źródła:
https://kimputing.com/docs/pairwise/

To powinno Cię zainteresować