Rekomendowany trener

Rekomendowany trener
Kupując w sklepie internetowym produkt staramy się sprawdzić jego rekomendacje, informacje o nim, opinie innych użytkowników. Dlaczego miałoby być inaczej przy zakupie szkoleń ISTQB? Problem polega jednak na tym, że uczestnicy szkoleń rzadko dzielą się swoimi opiniami.

Do oceniania szkoleń zachęcaliśmy na forum, ale bez większego oddźwięku. Są tam raczej pojedyncze wpisy oceniające trenerów i firmy szkoleniowe. Skąd w takim razie czerpać informacje o szkoleniach i ich wartości?

Najlepiej zapytać w firmie szkoleniowej o trenera szkolenia i następnie go sprawdzić. Podstawowym narzędziem będzie tu wyszukiwarka internetowa z informacjami o osiągnięciach i publikacjach. Źle świadczy o trenerze jeśli nie znajdziemy go w portalach społecznościowych, takich jak LinkedIn czy GoldenLine. Choć większość informacji tam publikowanych jest tworzona przez samych trenerów, to rekomendacje i referencje płyną już od ludzi z ich kręgów i od uczestników ich kursów. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze trenera.

 

Przykładowa rekomendacja dla trenera Radka Smilgin:

 

 

 

To powinno Cię zainteresować