Wydarzenia testerskie czasów pandemii

Wydarzenia testerskie czasów pandemii
Potencjalnie lockdown się kończy. Ciągle jednak istnieje wiele wątpliwości czy nie za wcześnie, czy też nie wróci na jesień. Wpływa to znacząco na decyzje organizatorów wydarzeń testerskich.

Co teraz będzie z wydarzeniami? Zarówno mówcy jak i uczestnicy unikają podróży i to pomimo tego, że politycy znoszą powoli obostrzenia. Rządy potrafią z dnia na dzień zamknąć granice i nakazać wszystkim zostanie w domu. Nie wolno nam się spotykać w dużych grupach, ale niedługo sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej. W tym dynamicznie zmieniającym się otoczeniu organizatorzy muszą znaleźć swój model na zrealizowanie własnych wydarzeń i tu zauważamy wiele ciekawych trendów.

ODWOŁANE!

W obecnej sytuacji najprostszym rozwiązaniem wydaje się być odwołanie eventu i przełożenie go na kolejny rok, zwłaszcza jeśli są to wydarzenia coroczne. Nie wszystkim jednak przyszło od razu podjąć taką decyzję. Ponad to część organizatorów, jeszcze do niedawna, nerwowo szarpała się z ogłoszeniem informacji o odwołaniu, zanim ostecznie zdecydowano, że nie są w stanie zapewnić, czy będą.

Przykład: Agile Testing Days US 

Przesunięte

Jeszcze walczymy i próbujemy spotkać się jesienią!
Po inwestycji w organizację i agendę, sprzedaży (przynajmniej częściowo) biletów, i z gronem wiernych uczestników u boku, ciężko tak po prostu wszystko przekreślić. Walka o rok 2020 to przekładanie terminów o parę miesięcy, z nadzieją, że jesień przyniesie nam trochę wytchnienia.
Możliwe, że po wielomiesięcznej posusze wygłodniali ludzie zaczną szturmować konferencje stacjonarne, jeśli tylko będą one możliwe.

Przykład: QualityExcites 

Online, po dostosowaniu się do realiów

Odbywają się w terminie, lub nieznacznie przesuwają datę, po wcześniejszym zorientowaniu się, jakie problemy organizacyjne niesie ze sobą wirus. Jednakże szybka reakcja pozwala im odbyć się w czasie trwania pandemii. To namiastka normalności sprzed zamknięcia wszystkiego. Tak robi wiele meetupów i mniejszych wydarzeń, które mogą sobie pozwolić na elastyczność.

Przykład: TestingCup
 
Stacjonarnie, w terminie

Niektóre konferencje nie poddają się wbrew temu, że przyszłość niesie więcej zagadek niż odpowiedzi. Twardo trwają w postanowieniu zorganizowania się stacjonarnie. Skoro już niedługo otwarte będą restauracje, kina, wydarzenia kulturalne dlaczego inaczej miałoby być z wydarzeniami testerskimi?

Przykład: Agile & Automation Days 

Online, w terminie

Niektórzy już mają agendę i wszystko dopięte na ostatni guzik, mimo tego, że odbędą się dopiero jesienią. Zdecydowali się za to przenieść całą konferencję w wirtualną rzeczywistość.

Przykad: EuroSTAR 

Hybrydowe, ale w terminie

Najciekawsze rozwiązanie zostawiliśmy na koniec. Chcesz wziąć udział w wydarzeniu stacjonarnie? Twoje życie, twoje ryzyko. Zapraszamy. Chcesz to zrobić bez wychodzenia z domu? Nie ma sprawy, możesz podłączyć się online.

Przykład: Agile Testing Days  

Na koniec zapraszamy do udziału w króciutkiej ankiecie (3 pytania) >>

To powinno Cię zainteresować