JMeter to najpopularniejsze, bezpłatne narzędzie wykorzystywane w testach wydajnościowych. Ilość funkcji, a także łatwość obsługi sprawiają, że tylko nieliczne narzędzia płatne mogą z nim konkurować. Dzięki wsparciu fundacji Apache i olbrzymiej liczby użytkowników jest ciągle udoskonalane, a każda nowa wersja dostarcza szeregu nowych i przydatnych funkcji.
Warsztat stanowi kompendium wiedzy o aplikacji JMeter, a jego celem jest zapoznanie Uczestników z elementami konfiguracyjnymi i ogólnymi zasadami pracy z aplikacją. Ponadto Uczestnicy nauczą się wykorzystywać różne rodzaje kontrolerów, samplerów, asercji oraz listenerów. Każdy z przedstawianych elementów jest szczegółowo omawiany, a różne aspekty jego działania prezentowane są w formie ćwiczeń.
W trakcie ćwiczeń uczymy, w jaki sposób łączyć różne elementy aplikacji, modyfikować ich działanie, a także odpowiednio przetwarzać dane testowe. Szczególna uwaga poświęcona jest wykorzystaniu zmiennych, funkcji oraz języków JEXL oraz BeanShell.
Kto może wziąć udział?
Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami związanymi z testowaniem wydajności, dla osób rozwijających swoje umiejętności w zakresie automatyzacji testów, a także dla testerów technicznych i programistów, którzy korzystają/zaczynają korzystać z narzędzia JMeter lub korzystali z niego kiedyś i chcą poznać lepiej jego aktualne funkcje.
Szkolenie jest również dedykowane uczestnikom kursu „Praktyka automatyzacji testowania” jako następny krok na drodze do dalszego rozwoju kompetencji i umiejętności w obszarze automatyzacji testów.
Rekomendowana podstawowa znajomość programowania obiektowego.
Jak się przygotować?
Na szkolenie należy przygotować własne laptopy zgodnie z instrukcją przekazaną przez trenera.
Szkolenie ma charakter warsztatu połączonego z wykładem (30% wykładów, 70% laboratorium).
Będąc uczestnikiem szkolenia „JMeter w praktyce” otrzymasz komplet starannie opracowanych materiałów szkoleniowych w formie podręcznika opisującego zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz pełen dostęp do materiałów elektronicznych na platformie edu.ittraining.pl.