(Prawie) wszystkie defekty testerzy.pl

(Prawie) wszystkie defekty testerzy.pl
Nowi testerzy.pl to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i setki zgłoszonych i usuniętych defektów. Nie wszystkie zostały naprawione i bardzo możliwe, że nigdy nie zostaną. Zgniły kompromis jakości?

 

Na początku zaznaczamy, że wszystkie defekty jakie do nas przesyłacie rozpatrujemy, choć niewiele wśród nich jest zupełnie nowych zgłoszeń.

Przykłady defektów jakie z nami zostaną:

1) Walidacja w http://validator.w3.org

Jesteśmy świadomi tych błędów, ale wynikają one z ograniczeń / ustawień systemu zarządzania treścią z jakiego korzystamy. Jest to „zgniły” kompromis i akceptujemy część błędów niewidocznych dla użytkowników, jeżeli dostarczamy jednocześnie poprawnie działających funkcji.

2) Błędy przy skalowaniu strony.

Winny jest mechanizm „responsieve design”. Aplikacja sama dostosowuje się do rozmiaru wyświetlacza i dzięki czemu wyświetla się na ekranach telefonów i tabletów przesuwając pojedyncze elementy i „układając” je tylko do pionowego przesuwania. Można to zaobserwować poprzez zawężanie okna przeglądarki. Po raz kolejny mechanizm nie jest doskonały, ale teraz łatwiej czyta się stronę w urządzeniach mobilnych.

3) Błędy 404
Jest ich wiele ze względu na migrację całej naszej bazy do nowego framework-a (jest tam blisko 1000 artykułów), a każdy z nich musi być poprawiony ręcznie.

Napotkacie również wiele niedziałających linków przy odwołaniu z zewnętrznych stron ponieważ pozmieniała się struktura linków.

 

Znalazłeś / znalazłaś coś więcej? Proszę napisz na redakcja@testerzy.pl

 

To powinno Cię zainteresować