PTaQ #53

PTaQ #53
W ramach oderwania od mundialowego szaleństwa zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie PTaQ.

Jest to kolejne już spotkanie pod znakiem debiutów - Asia Falkowska wprowadzi uczestników w świat dostępności aplikacji internetowych, natomiast o automatyzacji w praktyce opowie Jurek Nowakowski. Zapowiada się ciekawie.

 

Kiedy: 27 czerwca 2018 (środa), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, Plac Andersa 5, biuro Sonalake - PFC Building, 1 piętro, wejście od strony placu Andersa (mapa)

Rejestracja: http://www.uczestnicy.pl/event/ptaq-liii

Tematy prezentacji:

Joanna Falkowska: Universal design – wprowadzenie do tematu dostępności

Testowanie dostępności aplikacji jest dla wielu osób obszarem nieznanym. Nie wiemy od czego zacząć, ani nie rozumiemy trudności z jakimi spotykają się użytkownicy z niepełnosprawnością. Dodatkowo, wielu klientów oszczędza na testach dostępności, co utrudnia nam ugruntowanie nawet szczątkowej wiedzy. Dla tych osób, które nie miały jeszcze okazji testować aplikacji pod kątem dostępności i dla tych, które chciałyby zrobić sobie powtórkę, Joanna przybliży założenia normy WCAG, która z powodzeniem może służyć za punkt wyjścia w tym temacie.

 

Jerzy Nowakowski: Testy automatyczne w praktyce

Jurek w oparciu o przykłady zademonstruje wyzwania w codziennej pracy testera automatycznego. Przedstawi jak efektywnie stać się testerem automatycznym i co to w praktyce oznacza. Omówi jak uwzględnić automatyzację w sposób efektywny w procesie produkcji oprogramowania. Następnie, wspomni o zagrożeniach niektórych narzędzi i rozwiązań.Na koniec spróbujemy razem sobie odpowiedzieć na pytanie jaka będzie nasza przyszłość w automatyzacji jakości.

 

testerzy.pl wspierają spotkania PTaQ.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

To powinno Cię zainteresować