Redakcja a

Redakcja

Wszystkie artykuły autora

Warsztaty z testowania eksploracyjnego

796
Możecie już rezerwować miejsca na październikowe Exploratory Testing Masterclass poprzedzone podstawami podczas "Testy eksploracyjne - Laboratorium", które prowadzić będzie Adam Matłacz.

PolanQA 2021 - czas na zlot!

730
Dla wszystkich zainteresowanych tematem testowania oprogramowania, a jednocześnie stęsknionych za spotkaniami "twarzą w twarz", TrójQA ma dla ciekawą propozycję.

TestRigor obiecującym startupem

1068
Wyobraź sobie, że możesz napisać serię kroków w języku angielskim, które odzwierciedlałyby listę czynności, jakie wykonałby tester w celu przetestowania aplikacji. Wyobraź sobie, że można przekształcić tę listę w skrypt do automatycznego testowania. To robi startup testRigor, który zdobył finansowanie w kwocie 4,1 miliona dolarów.

No Bullshit...about tegorocznym Patronem Medialnym konferencji EuroSTAR 2021

752
NOBS znany jest ze swoich własnych wydarzeń, a także ze wspierania inicjatyw związanych z testowaniem, w tym również naszych, organizowanych przez portal testerzy.pl.

3 lata programu Dostępność Plus

825
Po 3 latach funkcjonowania programu Dostępność Plus nadszedł czas na jego podsumowanie. A jest o czym mówić, bo zmian zaszło sporo.

Jak poprawnie wymawiać nazwę narzędzia Jira?

1735
Sposobów wymawiania jest co najmniej kilka.

Metryki jakości oprogramowania

1064
Stosowanie metryk umożliwia testerom raportowanie wyników jakości oprogramowania. Metryk takich używa się do pokazywania statusów gotowości produktu do wypuszczenia go na rynek.

Tester vs. ankieta dla programisty

1229
Czy testerzy mogą czerpać wiedzę z ankiet dedykowanych programistom? Powinni. Możemy się z nich wiele nauczyć.

Przegląd testerskiego Internetu 2021.08.19

1468
Co ma wspólnego chiński Passat i polskie uczelnie? Są słabe, ale nie beznadziejne. Oraz wiele ciekawostek o IT.

Incydenty są nową normą. Polemika

1132
W swojej prezentacji oraz artykule dla medium.com Kasia Szulc przekonuje nas, że incydenty w wytwarzaniu oprogramowania były, są i będą. Przedstawiamy polemikę z tymi publikacjami.