Redakcja Redakcja

Redakcja

Redakcja

Wszystkie artykuły autora

Automatyzacja testów GUI a automatyzacja weryfikacji GUI

Automatyzacja testowania to zbiór czynności, które pozwalają nam prowadzić testy przy wsparciu różnorodnych narzędzi. Podgrupą w ramach automatyzacji testowania jest automatyzacja testów i weryfikacji. Jakie są między nimi różnice i podobieństwa? Pokazujemy.

TestingCup powraca! W nowej formule!

Pewnie wielu z Was miało okazję brać udział i jeszcze dobrze pamięta legendarne zmagania z aplikacją MrBuggy podczas największego wydarzenia dla testerów w tej części Europy – Mistrzostw w testowaniu oprogramowania TestingCup. Teraz możecie doświadczyć tej dawki adrenaliny również w swoich firmach. Oto oferta TestingCup - Warsztat – Wy zamawiacie, a my organizujemy to wydarzenie u Was na miejscu lub na wyjeździe integracyjnym!

Testerzy odpowiadają testerom 46. Spektrum autyzmu a testowanie oprogramowania

Szacuje się, że tylko ok. 2% spośród 400 tys. osób autystycznych w Polsce jest aktywnych zawodowo. Czy osoba w spektrum byłaby dobrym testerem oprogramowania?

Najgorsze Projekty 2023. Mamy zwycięzcę!

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy zbieranie głosów w plebiscycie na Najgorszy Projekt 2023. Przedstawiamy nasze podsumowanie.

32. Finał WOŚP. Rekordowa kwota licytacji koszulki!

Licytacja naszej kultowej koszulki "Pan Tester" zaskoczyła nawet nas samych!

Ludzie testowania 2023 - głosowanie

Skonstruowaliśmy już pełną listę nominowanych w plebiscycie Ludzie testowania 2023. Czas na głosowanie!

Nowi trenerzy w zespole testerzy.pl

Tym razem w kadrze naszych trenerów powitaliśmy aż czterech doświadczonych testerów, którzy już czekają na przeprowadzenie z Wami pierwszych szkoleń.

O wyższości powstrzymania fazowego nad wczesnym zaangażowaniem

Dwie bardzo ważne dla jakości praktyki są sobie bardzo bliskie, a różni je poziom zaangażowania wysiłku testerskiego w różnych fazach. Jak to jest, że stosując shift left, zwiększasz powstrzymanie we wczesnych fazach, ale zmniejszasz w późniejszych?

8080. Walcz z SMS-owym SPAM-em

CERT Polska przez cały czas walczy z cyberprzestępcami próbującymi sięgać do naszych kieszeni.

KSeF. Opóźnione wdrożenie przez krytyczne defekty

Krajowy System e-Faktur (KSeF), który miał obowiązywać od 1 lipca 2024 r., zostanie wdrożony w późniejszym terminie. Zdiagnozowano w nim krytyczne problemy.