Redakcja Redakcja

Redakcja

Redakcja

Wszystkie artykuły autora

Prognozy na rok 2025. Czy nadejdzie zmiana?

Pytacie nas, czy jeśli nie w 2024, to czy w 2025 roku mamy szansę na odbicie rynkowe. Oto 3 rzeczy, które będą miały wpływ na to, czy rynek IT znów chwyci wiatr w żagle.

Czy nie jestem za stara / stary na IT?

Wielu 30-latków oraz 40-latków zastanawia się, czy czas na wejście do branży IT już im się nie skończył. Myślą o młodszym pokoleniu, które ma większą zdolność do nauki i potencjalnie lepsze zrozumienie współczesnych technologii.

Sztuczna inteligencja w procesie rekrutacji

Coraz częściej AI jest używana do selekcji kandydatów i coraz więcej aplikacji rekrutacyjnych oferuje takie usługi.

Rusza sprzedaż biletów na TestWarez 2024

Jeśli wybieracie się na listopadową konferencję TestWarez, to od dziś możecie kupić bilety w wariancie Early Bird. To najlepsza okazja, żeby zdobyć wejściówkę w najniższej cenie!

Projekt Junior Tester

Juniorzy mają zły czas na rynku pracy, ale to nie znaczy, że powinni się poddawać. Tego lata postanowiliśmy dużą część naszych publikacji poświęcić właśnie pomocy juniorom w znalezieniu ich wymarzonej pracy.

ISTQB® Test Management. Recenzja

Co zmieniło się w nowym ISTQB® TM i czy są to zmiany na lepsze? Przyglądamy się materiałom oraz przeglądamy sylabus.

Czym jest ISO/IEC/IEEE 29119 i w jakim zakresie zostało wykorzystane w egzaminie MITC

Tworząc egzamin MITC Software Testing Level 01, uznaliśmy za kluczowe oparcie go o najważniejsze standardy w świecie testowania oprogramowania. Norma ISO/IEC/IEEE 29119, oferując kompleksowy zestaw wytycznych dotyczących procesów testowania, naturalnie stała się fundamentem praktycznego egzaminu. Dzięki temu certyfikat gwarantuje kandydatom wiedzę zgodną z aktualnymi standardami branżowymi.

Sprawdź z testerzy+ jak stworzyć testerskie portfolio

Portfolio programisty stało się już pewnym standardem, ale czy wiesz, jak stworzyć portfolio testera, które naprawdę wyróżni Cię na tle innych? Mamy na to odpowiedź.

Nowe władze SJSI wybrane

8 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, podczas którego wybrano nowe władze organizacji.

Jak zbudować tanią automatyczną weryfikację? Przykłady

Pytacie nas o koncept taniej automatyzacji Radka Smilgina, będącej alternatywą dla automatyzacji scenariuszowej po GUI. Oto przykłady narzędzi i bibliotek, które warto wypróbować.