600 ćwiczeń dla technik białoskrzynkowych ISTQB

600 ćwiczeń dla technik białoskrzynkowych ISTQB
Radek Smilgin przygotował zeszyt ćwiczeń zawierający 600 zadań z pseudokodem, w których należy określić ilość przypadków testowych dla pokrycia instrukcji i decyzji. Wszystko w formacie pytań egzaminacyjnych ISTQB.

Zeszyt ma za pomóc osobom nieradzącym sobie z pseudokodem w przygotowaniu do egzaminu ISTQB Poziomu Podstawowego w obszarze technik białoskrzynkowych. Zawiera dwa najbardziej popularne typy zadań:

1) określenie minimalnej ilości przypadków testowych do pokrycia instrukcji

2) określenie minimalnej ilości przypadków testowych do pokrycia decyzji.

Publikacja przygotowana została w oparciu o doświadczenie z prowadzenia kursów ISTQB Foundation Level i w oparciu o definicje pochodzące ze słownika oraz z sylabusa. Same przykłady wygenerowane zostały w oparciu o algorytm przygotowany na potrzeby narzędzia TestCompetence, wspierającego proces przygotowania do egzaminu.

Książeczka opublikowana została jako e-book w serwisie LeanPub. "W publikacji brakuje jeszcze sprawdzenia części zadań oraz wprowadzenia zależności między zmiennymi. Na dziś dzień są tam zadania, które pojawiają się najczęściej na egzaminie ISTQB, czyli takie, które nie zakładają zależności między zmiennymi." - mówi autor. Smilgin ocenia gotowość publikacji na 75%. Osoby, które zakupią książkę już teraz dostaną darmowe aktualizacje w przyszłości.

 

Autor zapewnia, że dalsze prace nad publikacją zależne są od zainteresowania i komentarzy płynących od czytelników.

Książkę można kupić za równowartość około 13 złotych na stronie: https://leanpub.com/statement-decision-testing-coverage-istqb-foundation-exam-exercise-book

Dostępne są również wersje na tablety, smarftony oraz czytniki e-booków.

 

To powinno Cię zainteresować