Baza wiedzyArtykuły

Po co nam przypadki i scenariusze testowe?

Uczy się nas, że aby dobrze testować należy tworzyć i wykonywać scenariusze testowe. Oto logiczna konsekwencja takiego myślenia.

"Uciekinierzy" w testowaniu

Spośród wszystkich błędów oprogramowania to "uciekinierzy" są naszym największym wrogiem i z nimi przede wszystkim walczymy. "Uciekinierzy"? To te błędy, które pomimo pól minowych analizy statycznej, zasieków przypadków testowych i obrony testerskiej przedarły się do użytkownika końcowego.

Bzdura testowania: "Nie mam wystarczającej ilości czasu"

Gojko Adzic, w swoim najnowszym wpisie, rozprawia się z wszechobecnym w testowaniu "nie mam wystarczającej ilości czasu".  

Sieci neuronowe w testowaniu

    Zainteresowanie sieciami neuronowymi raz rośnie, raz maleje. W zależności od nowych obszarów, w których są wdrażane, pojawia się "branżowa" zwyżka zainteresowania tym tematem. Ostatnio sieci neuronowe pojawiają się w obszarze testowania.

Katastrofy lotnicze - zawiodło oprogramowanie

        W niezmierzonych zasobach internetu możemy znaleźć więcej niż nam potrzeba i więcej niż byśmy się spodziewali. Możemy znaleźć np. informacje o katastrofach lotniczych wraz z ich analizą.

Testwarez. CFP otwarty. Nasze zgłoszenie: "Jak testerzy (.pl) testują oprogramowanie"

Już można zgłaszać propozycje prezentacji na tegoroczny Testwarez, który odbędzie się w Poznaniu. Organizatorzy czekają na ciekawe propozycje w zakresie: "Testowanie od A jak Automatyzacja do Z jak Zarządzanie ze specjalnym uwzględnieniem T jak Testowanie systemów telekomunikacyjnych".  

ISTQB Poziom Zaawansowany - Kierownik Testów. Polski egzamin i szkolenie dostępne już od 18 kwietnia!

    Po wielu latach oczekiwania egzamin ISTQB Poziomu Zaawansowanego można zdawać po polsku.

Charakterystyki oprogramowania - inaczej

Testowanie oprogramowania ma wiele wymiarów. I samo testowanie może być przedstawione na wiele sposobów. Ci, którzy dostrzegają w testowaniu jedynie syllabusy, słowniki, ciężkie książki z teorią, dużo tracą z zabawy jaką może być testowanie. Oto jak można przedstawić testowanie charakterystyk.

Testing Dojo po polsku

  Zapraszamy do przeczytania artykułu Łukasza Morawskiego z firmy Cognifide Polska: "Testing Dojo po polsku". Autor objaśnia ideę dojo, przekonując zarazem, że warto je organizować i brać w nich udział. Przedstawia zalety dojo i potencjalne korzyści, podpowiada w jaki sposób i od czego rozpocząć organizację.

Recenzja tłumaczenia syllabusa ISTQB Poziomu zaawansowanego

Prace, które doprowadziły nas do pierwszej polskiej wersji syllabusa ISTQB poziomu zaawansowanego trwały 5 lat. Doceniamy powstanie, ale wytykamy problemy.