Bardzo zła prezentacja

Bardzo zła prezentacja
Christofer Gurrie powiedział "Za każdym razem, kiedy robisz złą prezentację w PowerPoint, bóg zabija małego kotka". Podejrzewamy, że nie jest to prawda, jednak jest na pewno wiele innych powodów, aby nienawidzić złych prezentacji. Jak poznać, że przygotowane slajdy są złe? Oto kilka wskazówek.

1. Ilość tekstu na Twoich slajdach zmusza ludzi do ich czytania? Tekstu powinno być wystarczająco do zaprezentowania myśli, ale nie do opisania wszystkiego, co chcesz powiedzieć. Jeśli uczestnicy czytają, to nie słuchają.

2. Twoje slajdy mają śliczną grafikę lub zdjęcie i nic więcej? Jest to dopuszczalne jeśli jesteś w stanie pustkę slajdu wypełnić płomienną przemową. Grafika musi wiązać się z opowiadaną historią.

3. Jeśli używasz darmowych grafik Clipart, zapewne uczestnicy prezentacji pomyślą, że masz już ponad 50 lat, a jeśli nie jesteś w takim wieku, to pomyślą, że ukradłeś slajdy swojemu ojcu.

4. Używasz fantazyjnego i upstrzonego tła? Możliwe, że przy próbie czytania uczestnikom prezentacji może zrobić się niedobrze. Patrz również punkt 3.

5. Używasz animacji. Dużo animacji. Różnych animacji. Patrz punkt 4.

6. Na slajdach nie ma niczego, więc zmieniasz je co 5 sekund. Ktoś może pomyśleć, że nie masz nic do powiedzenia.

7. Pojawienie się błędów ortograficznych może spowodować, że będzie to jedyna rzecz, jaką uczestnicy prezentacji z niej zapamiętają. 

8. Masz trzy slajdy. "Tytułowy", "Treść", "Pytania i odpowiedzi"? Może nie warto było poświęcać aż tyle wysiłku na ich przygotowywanie?

9. Używasz czcionek, których sam nie jesteś w stanie odczytać...? Uczestnicy prezentacji też nie będą w stanie.

10. Twoje slajdy nie podobają się Twojemu partnerowi, Twojej matce, Twojemu koledze/koleżance itd.? Warto je zmienić. Slajdy należy testować przed publiczną prezentacją.

 

Ratujcie małe kotki!

 

To powinno Cię zainteresować