Priorytetyzacja przypadków testowych za pomocą macierzy

Priorytetyzacja przypadków testowych za pomocą macierzy
Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Marka Żukowicza "Priorytetyzacja przypadków testowych za pomocą macierzy".
 

W niniejszym artykule przedstawiony został problem przyporządkowania priorytetów do przypadków testowych przed rozpoczęciem testów oprogramowania. Problem ten występuje w przypadku, gdy osoby testujące nie mają wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie wszystkich testów. Wówczas należy określić, które przypadki testowe (testy) są najważniejsze, które są „średnio ważne”, a które można pominąć, ponosząc małe ryzyko wystąpienia awarii w środowisku produkcyjnym. 

Praca przedstawia sposób priorytetyzacji przypadków testowych, za pomocą tabeli nazwanej macierzą raportów. Macierz tę można wykorzystać do wprowadzenia pewnych miar jakości oraz funkcjonalności wersji oprogramowania oraz umożliwienia porównań różnych wersji ze sobą. 

 

 

Pełen artykuł można pobrać tutaj >>

Pełna angielskojęzyczna wersja dostępna jest pod adresem: http://genproedu.com/paper/2015-01/full_057-062.pdf

 
 

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie pracuje jako tester. Jego zainteresowania skupiają się wokół testowania, matematyki, zastosowania algorytmów ewolucyjnych oraz zastosowania matematyki w procesie testowania. Interesuje się również muzyką, grą na akordeonach oraz na perkusji.

 

Od redakcji

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi testerami, czekamy na Twój artykuł, film, komentarz, pracę dyplomową czy inną formę treści, jaką chcesz opublikować na naszych łamach.
 
 
 
 
 

To powinno Cię zainteresować