"Szkoła testowania Context-Driven School w (prostych) przykładach" - materiały po webinarium

6148
wyświetleń
"Szkoła testowania Context-Driven School w (prostych) przykładach" - materiały po webinarium
W ramach rozgrzewki i przygotowania do EuroSTAR RoadShow Radek Smilgin poprowadził darmowe webinarium z tematu jak należy przeprowadzać testy zgodnie z regułami testowania bazującego na kontekście (szkoła CDT).
 

Webinarium obyło się 31 marca br.

OPIS

Prowadzący przybliży testerskie zadania i pokaże jak zaimplementować reguły zdefiniowane przez zespół Jamesa Bacha i Cema Kanera. Oznacza to, że w prezentacji pominięte zostaną aspekty zarządzania, zespołu i projektu. Prezentujący skoncentruje się na kontekście aplikacji, technikach i pojedynczym testerze wykonującym swoje zadania. Przykłady będą bazować na ogólnie znanej i często używanej aplikacji produkcyjnej.

Kluczowe punkty:

  •     Czym jest testowanie oparte na kontekście?
  •     Jak używać CDT?
  •     Jak implementować podstawowe zasady CDT?

 

Nagranie z webinarium.

 

Slajdy.

 

Mówca: Radek Smilgin (testerzy.pl, Poland) - niezależny konsultant i trener z obszaru inżynierii wymagań, testowania oprogramowania i zapewnienia jakości. Twórca i właściciel testerzy.pl – najdłużej nieprzerwanie działającego portalu dla testerów oprogramowania (od 2006 roku).

Przez ostatnie 10 lat szkolił kolejne pokolenia polskich testerów. Jego aktywność skierowana jest na uczenie młodych ludzi, doradza jak zostać (lepszym) testerem. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim i na innych uczelniach wyższych, autor publikacji z obszaru testowania I zapewnienia jakości, w tym ostatniej książki dla początkujących testerów “Zawód tester”. Mówca polskich I zagranicznych konferencji: TestWarez, Free Test, CzechTest, etc., i wielu lokalnych spotkań testerskich.

Twórca i organizator TestingCup – mistrzostw Polski w testowaniu oprogramowania.

 

 
6148
wyświetleń
Redakcja a

Autor

To powinno Cię zainteresować

Dołącz do dyskusji