Testerskie FAQ

Testerskie FAQ
Do naszej redakcji spływają pytania o testowanie oprogramowania, zawód testera, pozytywne i Zawód testera jest takim samym zawodem jak każdy inny. Wymaga przygotowania. Najlepiej wybrać studia pokrywające się z zainteresowaniami testerskimi. Jeśli naszym konikiem jest testowanie aplikacji najlepiej zacząć od Inżynierii Oprogramowania. Jeśli bliżej nam do testowania sprzętu warto raczenegatywne aspekty tej pracy. Oto odpowiedzi na te najczęstsze zapytania. 1. Co zrobić aby zostać testerem?

1. Co zrobić aby zostać testerem?

Zawód testera jest takim samym zawodem jak każdy inny. Wymaga przygotowania. Najlepiej wybrać studia pokrywające się z zainteresowaniami testerskimi. Jeśli naszym konikiem jest testowanie aplikacji najlepiej zacząć od Inżynierii Oprogramowania. Jeśli bliżej nam do testowania sprzętu warto raczej wybrać Elektronikę.

2. Zastanawiam się nad zawodem testera, ale nie wiem czy mi się to spodoba...

Warto spróbować się z tematem przez testy beta. Często pojawiają się nabory na testerów beta w sieci. Można też samodzielnie poszukać błędów w wybranej przez siebie aplikacji.

3. Jaki trzeba mieć minimum komputer?

Przy testach aplikacji najlepiej mieć taki komputer jak przeciętny użytkownik testowanej aplikacji.

4. Jakie trzeba mieć oprogramowanie do testowania?

Teoretycznie żadnego za wyjątkiem systemu operacyjnego i przeglądarki internetowej. Testowanie można wzbogacać automatyzacją. Jednak można i bez (tak robi większość firm).

O różnych narzędziach piszemy w http://testerzy.pl/narzedzia
    

5. Co zrobić żeby po testowaniu sprzęt został u mnie?

    : )

Zależy od pracodawcy/zleceniodawcy. Czasami pozwalają zatrzymać sprzęt, a czasami wprost przeciwnie.   

To powinno Cię zainteresować