TestingCup 2017. Podsumowanie wszystkiego

TestingCup 2017. Podsumowanie wszystkiego
Organizatorzy i Komisja TestingCup 2017 publikują dużo materiałów, które podsumowują zarówno konferencję jak i zawody. Są to ciekawe informacje nie tylko dla uczestników, ale również dla organizatorów innych, podobnych wydarzeń.

Podsumowanie organizacji

"Ankiety zawierały mnóstwo pozytywnych opinii, które są dla nas niezwykle budujące i nadają sens naszej pracy. Otrzymaliśmy też sporo konstruktywnych uwag, które są dla nas równie ważne, pozwalają nam spojrzeć na to co robimy z szerszej perspektywy i motywują do dalszych działań.
Analizując Waszą ocenę spraw organizacyjnych – lokalizacji, logistyki, cateringu, wieczornej integracji oraz ludzi zaangażowanych w pracę przy TestingCup, możemy się tylko cieszyć. Przeważają pozytywne komentarze – doceniliście pracę naszych Wolontariuszy, zachwyciły Was przestrzenie Stadionu Energa Gdańsk i spodobało to jak je wykorzystaliśmy (m.in rozdanie nagród), świetnie bawiliście się na after party i przez te dwa dni nie byliście głodni. Kawa nie była może tak znakomita jak w Katowicach, ale za to do gustu przypadły Wam serwowane na lunch dania. Wiemy też co musimy koniecznie poprawić – kilka razy pojawiła się sugestia, że agenda powinna znajdować się na identyfikatorze. Część z Was zwróciła też uwagę na nienajlepszą jakość nagłośnienia w salach. Jednym z najczęściej pojawiających się komentarzy, było to, że była świetna atmosfera. I to nie tylko nasza zasługa, ale przede wszystkim Was – uczestników!

Większość ankietowanych zadeklarowała chęć uczestnictwa w TestingCup w przyszłym roku. Jako idealne miejsce na zorganizowanie kolejnej edycji wskazywaliście Poznań i Kraków, czyli miasta, w których nas jeszcze nie było. Sugerowaliście także, aby kolejny TestingCup odbył się w centralnej Polsce, aby ułatwić dojazd większości uczestników."

skala ocen: 1-5 (gdzie 5 to excellent)

 

Więcej >>

 

Podsumowanie konferencji

"Wszystkie wymienione w infografikach wykłady otrzymały średnią ocenę powyżej 4 (w skali 1-5 gdzie 5 to excellent). Najwyżej ocenionymi prezentacjami tegorocznej edycji były prezentacje Bena Simo oraz Dany Aonofriesei ze średnią oceną 4,5. Wszystkie warsztaty TestingCup 2017 zostały ocenione bardzo wysoko, a ich średnia ocena wynosiła powyżej 4,4."

 

 

 

Więcej >>

 

Podsumowanie uczestników

Kilku uczestników zdecydowało się napisać i opublikować swoje opinie o Zawodach. Jest to naprawdę bardzo ciekawa lektura dla przeszłych i przyszłych uczestników TestingCup >>

 

 

Podsumowanie prac Komisji

"W tym roku Mr Buggy okazał się bardzo trudnym przeciwnikiem. Już od początku wiedzieliśmy, że nie będziecie w stanie przetestować w pełni aplikacji oraz dokładnie przestudiować dokumentacji. Mimo wszystko daliście radę i nie daliście się pokonać Mr Buggiemu! W przeciągu 3 godzin zgłosiliście ogromną liczbę defektów – 1500! Co prawda wiemy, że wpływ na tą liczbę miała również w tym roku punktacja – jako Komisja zdecydowaliśmy się nie przyznawać punktów ujemnych za nie-defekty czy duplikaty. I jak spodziewaliśmy się, liczba nie-defektów była duża – prawie 500 zgłoszeń. Wiele nie-defektów wynikało ze zgłoszeń defektów specyfikacji lub testowania polskiej wersji językowej – były to obszary wyłączone z testowania.

W tej edycji po raz pierwszy udostępniliśmy Wam możliwość “wejścia w buty” komisji Sędziowskiej. Wielu z Was skorzystało z tej szansy i próbowaliście swoich sił oceniając siebie i innych uczestników. Wasze późniejsze komentarze były dla nas bardzo budujące: “o co chodzi w tym zgłoszeniu?”, “współczujemy”, “czy zdążycie ocenić to w tydzień?”.

Oceniając plany testów byliście dla nas ogromnie pomocni. Nasza ocena w większości przypadków pokrywała się z Waszymi ocenami. Tylko w nielicznych przypadkach oceny te się różniły. Wasza pomoc spowodowała, że ocena planów testów zajęła nam dużo mniej czasu niż planowaliśmy.

Kolejną niespodzianką Testing Cup 2017 były tzw. “challenge”. Mieliście okazję zakwestionować ocenę Komisji i jeszcze przed ogłoszeniem wyników poprosić o ponowne rozpatrzenie jakiegoś defektu lub decyzji odnośnie planu testów. W wielu przypadkach mogliście także porozmawiać z Komisją i przedstawić swoje racje.  Niektóre zakwestionowane oceny zostały pozytywnie rozpatrzone na Waszą korzyść. Łącznie otrzymaliśmy od was 108 “challenge’y” z czego pozytywnie rozpatrzyliśmy prawie 30 %. Część z Was niestety nieroztropnie użyła przycisku “Akceptuj ocenę komisji”, który automatycznie akceptował wszystkie oceny i uniemożliwiał dalsze kwestionowanie naszych decyzji."

Więcej >>

 

Podsumowanie materiałów z zawodów

Jak co roku wszystkie dokumenty, aplikacje, defekty i przykładowe plany testów zostały opublikowane. Stanowi to cenny materiał edukacyjny nie tylko dla uczestników zawodów, ale również dla przyszłych testerów. Zapraszamy na stronę MrBuggy >>

 

Zdjęcia i nagrania

Na stronach facebooka możecie obejrzeć zdjęcia z TestingCup 2017, a na kanale testerzy.pl na youtube sukcesywnie pojawiają się kolejne nagrania z Mistrzostw w Testowaniu Oprogramowania.

To powinno Cię zainteresować