Organizatorzy przygotowali dla uczestników niezwykle bogatą agendę wydarzenia, w trakcie którego z pewnością będziecie mogli liczyć między innymi na jak zwykle owocny networking. Agenda spotkania wygląda bardzo obiecująco:
- Radosław Smilgin z prelekcją “Test to nie przypadek”
- Jakub Rosiński i jego "Eksploracja nie kończy się przed komputerem"
- Maciej Zaborowski w "Networkingowej Roszadzie"
- Maciej Kusz przedstawi "Najmniejszy Framework do testów REST API w Pythonie"
O czym będzie mowa?
W ramach cyklu People & Passion “Moja pasja poza IT” Kuba Rosiński pokaże Wam, jak można łączyć pracę z pasją i jak bardzo te dwa światy się kompensują i wzmacniają nasze wartości oraz doświadczenia. Kolejną prelekcję “Najmniejszy Framework do testów REST API w Pythonie” poprowadzi Maciej Kusz, który pokaże Wam najmniejszy framework świata do testów REST API, zbudowany z zaledwie kilku linijek kodu. Uczestnicy będą mogli też liczyć na to, że jako stały punkt wydarzenia pojawi się także panel networkingowy, w trakcie którego organizatorzy zachęcą do wspólnego tworzenia sieci powiązań biznesowych i kontaktów do wymiany wiedzy i rekrutacji.
"Test to nie przypadek"
Z kolei Radek Smilgin wystąpi ze swoją prelekcją pt. „Test to nie przypadek”, która będzie interaktywnym panelem wypełnionym informacjami dla każdej roli. Jak czytamy w oficjalnym opisie:
Weryfikator dla poprawności działania oprogramowania powstaje w skrajnie uproszczonym procesie analizy. Sposoby weryfikacji oprogramowania są już procesem kreatywnym i twórczym. Mamy tu pole do popisu dla pokazania swojej wiedzy i umiejętności. Pokaż mi, jakie piszesz testy a powiem Ci, kim jesteś:
- juniorem / midem / seniorem
- testerem / programistą / użytkownikiem
- testerem eksploracyjnym / formalistą testów / automatykiem testów.
To, co wyciągniecie dla siebie w trakcie tego spotkania, zależeć będzie od Waszej pozycji na rynku. Junior uzyska informacje, jak tworzyć testy, mid - jak tworzyć testy i się nie narobić, a seniorom opowiemy, jak NIE tworzyć testów. Automatyk dowie się, że pierwszy test nigdy niej jest automatyczny, manager – dlaczego testy automatyczne są droższe od manualnych. A na samym końcu powiemy miłośnikom AI o tym, jak sztuczna inteligencja może wspomóc nas w tworzeniu testów.
Jako dodatek będziecie mogli posłuchać o tym, jak testerzy dążący do automatyzacji, robotyzacji i użycia AI podcinają gałąź, na której siedzą i dlaczego to jest OK.
#43 meetup WarszawQA odbędzie się we wtorek 19 grudnia. Start wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 17:30, a gościć Was będzie siedziba firmy BEC Poland (która jest jednocześnie co-host partnerem meetupu) przy ul. Emilii Plater 53.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja, której możecie dokonać: tutaj.