A&A Afternoons 2020. Wirtualna konferencja.

A&A Afternoons 2020. Wirtualna konferencja.
Żal mi każdej odwołanej konferencji i nie mogę się doczekać, kiedy odbędzie się wreszcie pierwsza, bezpieczna i zgodna z prawem stacjonarna konferencja testerska. Na razie jednak spotkajmy się w merytorycznej esencji tego, co było przed pandemią - A&A Daysy w odsłonie popołudniowej, czyli Agile & Automation Afternoons.

Nie ma dziś konferencji testerskich. Są tylko ich wirtualne duchy. Wyzute z tych wszystkich sytuacji, które możliwe są tylko w realu. Gdy nakładając sobie z podgrzewacza kolejnego pieczonego ziemniaka spotykasz niewidzianego od pięciu lat kumpla z byłej firmy i przechodzicie po "co u X" dla wszystkich wspólnych znajomych. Lub gdy podczas wieczornej imprezy integracyjnej ustalacie z towarzystwem, które spotykacie tylko raz w roku, jakiego trolla zrobicie znanej Wam i lubianej mówczyni. Takie rzeczy nie przejdą na Zoomie, ani na Teamsach. Jesteś sam, włączasz prezentację, oglądasz mówcę i jego slajdy, wyłączasz prezentację, znów jestem sam przed komputerem.

Zostaje tylko wiedza. I tylko ta wiedza jest naszym łącznikiem do przeszłości bez ograniczeń i zakazów. Część wydarzeń się nie zapowiedziała, część się odwołała, a część zwirtualizowała. A&A Days należy do tej ostatniej grupy, ale oprócz tego zredukowała się do kilku prezentacji, do zerowego kosztu udziału i do popołudniowej formy.

Organizatorzy nie ukrywają tego, że jest to łącznik między pełnoprawną edycją 2019 i, miejmy nadzieję, taką samą edycją 2021. Ten wirtualny most jest tym wszystkich, do czego Agile & Automation Days nas przyzwyczaiło w obszarze merytoryki. Mamy i zagranicznych i polskich mówców oraz ciekawe tematy z dwóch biegunów świata IT - tego technicznego oraz tego zwinnego i miękkiego. 

Przeglądając agendę na szybko od razu można zauważyć, że zawiera ona typowe tematy. Jednak uważniejsze wczytanie się w opisy dostarcza konkretów i zaciekawia.

  • Nick Stenning pokaże naukę na błędach, jednak przedstawi to jako techniki inwestygacji i analizy problemu;
  • Mesut Durukal powie o przyszłości testowania, wróżąc jak wdrożenie AI będzie przebiegało w kolejnych fazach testowania;
  • Marcin Sikorski "po raz kolejny" opowie o IoT, ale podważy jego podstawy, próbując zrozumieć dlaczego ludzie nie sympatyzują z tą technologią;
  • Andrei Tognolo opowie jak to wszyscy mówią "rób mikroserwisy", ale nikt ci nie powie jak je testować, gdy masz ich 300;
  • Anna Radzikowska opowie, jak ważna jest zmiana, ale dorzuci do tego, że zmiana to coś innego w zależności od kontekstu;
  • Olga Maciaszek-Sharma zarzuci nas kontraktowym mięsem w praktycznym sosie. 

Na deser próba odtworzenia w cyfrowym świecie panelów eksperckich.

Nie jestem w stanie wskazać na co najbardziej czekam, bo czekam na wszystko.

31.08 zaczyna się rejestracja, a liczba miejsc jest nieograniczona. Może nie uda nam się porozmawiać, ale przynajmniej będziemy razem słuchać.

Odwiedźcie http://aadays.pl/afternoons/

Źródła:
http://aadays.pl/afternoons/

To powinno Cię zainteresować