Przegląd nadchodzących wydarzeń testerskich

Przegląd nadchodzących wydarzeń testerskich
Czerwiec zapowiada się gorąco dla społeczności testerskiej w Polsce i na świecie. Dwa ważne wydarzenia w Trójmieście i Bydgoszczy przyciągną do siebie doświadczonych specjalistów i tych, którzy stawiają w testowaniu dopiero swoje pierwsze kroki, a ci, dla których polskie podwórko to wciąż za mało, mogą zajrzeć poza nasze granice.

Polska

3QA #67 Spotkanie o Jakości w IT (Gdańsk, 11 czerwca)

Na 11 czerwca zaplanowane jest 67. spotkanie społeczności 3QA w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. W programie dwie prezentacje:

 • Mirosław Pałysiewicz podzieli się swoim doświadczeniem w testowaniu sprzętu, od drukarek 3D po rozwiązania IoT. To będzie okazja, żeby poznać mniej znaną stronę testowania, która wykracza daleko poza świat oprogramowania.
 • Artur Ziółkowski zaprezentuje praktyczne porównanie Selenium vs Playwright, omawiając proces migracji i wyzwania, jakie napotkał. Prelekcja to must-have dla każdego, kto zastanawia się nad wyborem odpowiedniego narzędzia do automatyzacji.

Więcej info o wydarzeniu i szczegóły znajdziecie: tutaj.

Meetup #46 ŁuczniczQA (Bydgoszcz, 18 czerwca)

Tydzień później, 18 czerwca społeczność ŁuczniczQA zaprasza na swoje 46. spotkanie w bydgoskim Grajkoniku. W programie:

 • Jakub Konicki opowie o tym, kiedy jakość jest wystarczająco dobra, by móc zakończyć pracę i być zadowolonym z efektów. To temat bliski każdemu testerowi, który musi balansować między dążeniem do perfekcji a ograniczeniami czasowymi i biznesowymi.
 • Łukasz Pietrucha przedstawi Quality Semaphore, czyli narzędzie wspierające całościowe podejście do jakości w projekcie. Prelekcja będzie inspiracją dla tych, którzy chcą usprawnić procesy zapewniania jakości w swoich organizacjach.
 • Sebastian Małyska zada prowokacyjne pytanie: "Czy to czas na rewolucję w uczeniu testowania?" i podzieli się swoimi obserwacjami na temat obecnych metod nauczania. Czy czeka nas zmiana paradygmatu?

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są tutaj

3QA i ŁuczniczQA to idealna (i przy okazji lokalna) okazja żeby poszerzyć swoją wiedzę, wymienić się doświadczeniami i spróbować networkingu z innymi fanami jakości w IT, a testerzy.pl są wsparciem dla obu wydarzeń.

Europa

Romanian Testing Conference (Kluż-Napoka, Rumunia, 12-14 czerwca)

Zbliżająca się konferencja w Rumunii obiecuje trzy dni pełne wiedzy i networkingu. W programie znajdziemy:

 • 12 Tech Talks na dwóch ścieżkach tematycznych,
 • 8 interaktywnych warsztatów,
 • ponad 20 prelegentów z różnych dziedzin,
 • Testopsy, czyli największe w historii konferencji spotkanie poświęcone analizie sesji testowych.

Warto wspomnieć także, że testerzy.pl są partnerem medialnym wydarzenia. Zainteresowani? Kupujcie bilet, pakujcie walizki i lećcie do Rumunii!

Szczegóły i program: tutaj

EuroSTAR 2024 (Sztokholm, Szwecja, 11-14 czerwca)

EuroSTAR jest największą europejską konferencją poświęcona testowaniu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "What Are We Doing Here?" i skupia się na roli testerów w zmieniającym się świecie technologii.

Atrakcjami wydarzenia będą:

 • prezentacje i warsztaty prowadzone przez ekspertów z całego świata (w tym warsztat Adama Matłacza)
 • sesje networkingowe,
 • panel dyskusyjny poświęcony przyszłości testowania w erze AI.

Wśród prelegentów znajdą się uznani eksperci, tacy jak Michael Bolton, Robert Sabourin i wielu innych, a poruszane tematy będą obejmować m.in. sztuczną inteligencję w testowaniu, przywództwo, testowanie eksploracyjne i testy bezpieczeństwa, a nawet testowanie myśliwca Gripen E!

Więcej o EuroSTAR znajdziecie: tutaj

To, dokąd się wybierzecie, zależy tylko od Was, ale jeśli nie macie jeszcze planów na czerwiec, powyższe propozycje są szczególnie warte przemyślenia. 

Tego nie można przegapić!

Źródła:
https://conference.eurostarsoftwaretesting.com/
https://romaniatesting.ro/
https://www.meetup.com/pl-PL/luczniczqa/events/301312652/
https://www.facebook.com/trojqa

To powinno Cię zainteresować