10 lat testerzy.pl i Testwarez po raz 10-ty

10 lat testerzy.pl i Testwarez po raz 10-ty
Tak się składa, że tegoroczny Testwarez będzie 10-tą już edycją wydarzenia, a testerzy.pl przygotowują się do swojej 10-tej rocznicy powstania. Nie można było tego zbiegu okoliczności nie wykorzystać.
 

Na tegorocznym Testwarez wystąpi Radek Smilgin (twórca testerzy.pl), który opowie o powstaniu testerzy.pl. Wyjściem do historii będzie temat: "Jak zrobić własny biznes w (testerskiej) niszy".

Sam autor o prezentacji pisze: "Po 10 latach budowania testerzy.pl i po 5 latach prowadzenia własnej działalności chciałbym opowiedzieć historię powstania tego portalu i jego roli w zagospodarowaniu testerskiej niszy. Oprócz historycznego przypomnienia, na jego przykładzie chciałbym zaprezentować jak budować własny biznes.

Na przykładzie mniej udanych przedsięwzięć chciałbym również pokazać, jak biznesu nie robić.

W ramach prezentacji omówione zostaną doświadczenia w budowaniu własnego biznesu w niszy. Na własnym przykładzie pokażę, że:

  • początki są dużo łatwiejsze, niż się wydaje
  • na pasji można zarabiać
  • ważny jest networking
  • jeśli masz jednego klienta, masz działalność, a nie biznes
  • lepiej mieć etat i biznes niż tylko biznes
  • publikacje dotyczące czasu pracy przedsiębiorców nie kłamią
  • kłopoty z ZUS-em i Urzędem Podatkowym to w 100% prawda.
 

Opiszę również pojęcie niszy w kontekście definiowania i kreowania potrzeb oraz przeprowadzę skróconą analizę tego, czy testowanie jest jeszcze niszą i czy jest w niej miejsce na nowe projekty. Przybliżę również koncept poszukiwania własnego biznesu w niszy.

Prezentacja ma charakter otwarty i w ramach niej zostawię dodatkowy czas na pytania od tych, których temat zaciekawi i którzy rozważają lub są w pierwszym etapie zakładania własnego biznesu."

 

Więcej o agendzie Testwarez na stronie: http://www.testwarez.pl/agenda/

 

To powinno Cię zainteresować