Kolejna gwiazda jakości na polskiej konferencji - Karen N. Johnson!

 Kolejna gwiazda jakości na polskiej konferencji - Karen N. Johnson!
Polskie konferencje testerskie przyzwyczaiły już swoich uczestników do tego, że zapraszają do wystąpienia najlepszych prelegentów z całego świata i tym samym równają poziomem do międzynarodowych wydarzeń.

Zaczęło się od Testwarez, który zaprasza(ł) gwiazdy związane z ISTQB [aktualizacja po trafnym komentarzu Karoliny Zmitrowicz]. Od 2013 roku silnym promotorem zapraszania zagranicznych mówców, a później angażowania ich do szefowania komisji programowym stał się TestingCup. Od tego czasu ten trend rozwija się. Program TestingCup 2018 jest prawdziwie międzynarodowy i naszpikowany nazwiskami ekspertów, których do tej pory nie było szans spotkać w Polsce. Bezpłatna konferencja Quality Excites rok temu gościła Gaspara Nagy, a w tym roku w Gliwicach gości specjalnych będzie aż dwóch - będą to Paul Gerrard i Rob Lambert. Agile & Automation Days już w ubiegłym roku zaprezentowało całą ścieżkę w języku angielskim i aż trzy prezentacje keynote zagranicznych gości.

Jednym słowem, poprzeczka dla organizatorów konferencji zawieszona jest już bardzo wysoko, tym bardziej z niecierpliwością czekamy na informacje, kogo tym razem będziemy mogli wysłuchać w Polsce.

W tym tygodniu poznaliśmy pierwszego głównego mówcę 4. edycji konferencji Agile & Automation Days, która odbędzie się w październiku. Na zaproszenie organizatorów do Krakowa przyjedzie Karen N. Johnson, która od wielu lat aktywnie współpracuje ze społecznością testerską. Posiada doświadczenie zarówno w środowisku startupowym, jak i korporacyjnym. Od wielu lat pomaga organizacjom i zespołom tworzyć wysokiej jakości oprogramowanie. Warto wspomnieć, że Karen najczęściej występuje na konferencjach po drugiej stronie Oceanu, rzadziej w Europie. W tym roku, oprócz wystąpienia na A&A Days, wygłosi prezentację keynote na największej europejskiej konferencji testerskiej EuroSTAR.

Karen jest również współautorką książki „Beautiful Testing” oraz współzałożycielką warsztatów "WREST, the Workshop for Regulated Software Testing", które koncentrują się na lepszych, bardziej wydajnych metodach testowania regulowanych systemów oprogramowania. Jest autorką wielu artykułów. O swoich doświadczeniach testerskich pisze na swojej stronie internetowej (http://karennicolejohnson.com/) oraz tweetuje (@karennjohnson). 

Cytując Bartka Szulca, który wspólnie z Michałem Kujałowiczem odpowiada za program konferencji: „Konkretnie. Jeżeli miałbym opisać Karen jednym słowem, to właśnie tego słowa bym użył. Spodziewam się wręcz przeładowanego wiedzą keynote.”

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji Agile & Automation Days, która odbędzie się w Krakowie 15 i 16 października.

 

Wciąż macie szansę zostać mówcą konferencji obok Karen. Call for papers potrwa tylko do 23 maja: http://cfp.aadays.pl/register_speaker

 

testerzy.pl dumnie wspierają Agile & Automation Days od pierwszej edycji. Na pewno zobaczymy się z Wami jesienią w Krakowie!

 

 

 

 
 

To powinno Cię zainteresować