Konferencja Dev# 2019

Konferencja Dev# 2019
Już w najbliższą sobotę, 21 września kolejny raz w tym roku Gdańsk stanie w centrum zainteresowania branży IT.

Dev# 2019 to jednodniowa konferencja technologiczna organizowana w Gdańsku i skierowana do szerokiej społeczności profesjonalistów IT – programistów, testerów, konsultantów agile, menadżerów IT i innych. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 21 września.

Wśród prelegentów są absolutne gwiazdy branży IT. Wśród nich Venkat Subramaniam, profesor na Uniwersytecie w Houston, ale przede wszystkim trener i mentor tysięcy programistów w USA, autor książek branżowych i przedsiębiorca, który pomaga swoim klientom wdrażać w ich projektach zwinne praktyki wytwarzania oprogramowania.

Będzie też Maaret Pyhäjärvi, która w 2016 roku otrzymała nagrodę Most Influential Agile Testing Professional Person. Testerka i programistka, opowie o tym jak godzić testowanie automatyczne z testowaniem eksploracyjnym.

Wykład wygłosi również Felienne Hermans, będąca profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie w Lejdzie, gdzie kieruje grupą badawczą PERL, zajmującą się zagadnieniami nauczania-programowania. Jest też gospodarzem radia SE, jednego z najpopularniejszych podcastów z inżynierii oprogramowania w Internecie. Felienne opowie o zagadnieniach dydaktyki programistycznej.

Yan Cui – The Serverless Hero - doświadczony inżynier, który od 10 lat wdraża rozwiązania informatyczne w chmurze AWS, opowie o strategiach migracji do serverless.

Polski akcent to Jakub Orlik z Niebezpiecznik.pl, który od lat zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych, a który opowie o tym jak Niebezpiecznik.pl „ukradł” 13 milionów.

Bethany Baer z IHS Markit Digital szuka natomiast rozwiązań, które poprawiają „user experience” użytkowników w branży usług finansowych. W 2017 roku została mianowana przez magazyn "Waters Technology" na inauguracji Women in Technology and Data Awards. Bethany opowie o tym jak wszystkie aspekty organizacji od kultury, poprzez strukturę zespołów po stosowane praktyki pomagają w budowaniu innowacyjnych przedsiębiorstw.

Po wykładach organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na „networking party”. Aby zapewnić sprzyjającą atmosferę, wydarzenie odbędzie się w gdańskim Starym Maneżu, znanym ze świetnych koncertów oraz znakomitego, warzonego lokalnie piwa.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie.

Więcej na:

https://biznes.trojmiasto.pl/Gwiazdy-IT-na-konferencji-Dev-w-Gdansku-n137571.html?fbclid=IwAR3KwwkHUcUpGm5Sjcdmn7WNY1j7_Cl3xsrRvVCcAjNQxfAymb40cZQHNck#tri

To powinno Cię zainteresować