Konferencja: Jakość Systemów Informatycznych

Konferencja: Jakość Systemów Informatycznych
To już szósta edycja tej popularnej konferencji testerskiej. Organizatorzy czyli Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych oraz Computerworld postarały się o dużą ilość ciekawych tematów. Szanując wysiłek organizatorów oraz uwzględniając polskie realia nie da się jednak ukryć kryzysu jaki dotyka konferencje testerskie w Polsce.
W tym roku organizatorzy stając w obliczu kryzysu skrócili ją do jednego dnia. Zrezygnowano już z kilkudniowego pobytu w jednym z podwarszawskich ośrodków i postawiono na hotel w stolicy.

 Na szczęście program konferencji wygląda dość interesująco. Szczególnie czekamy na Vipula Kocher z Indian Testing Board, który poprowadzi temat "Testowanie oprogramowania - obecne problemy i rozwiązania na przyszłość". Czy pojawi się diagnoza jak Polska i Indie mogą skorzystać na kryzysie?

Pojawi się wiele ciekawych tematów. Niestety prezentacje prowadzone będą przez ten sam zestaw mówców konferencyjnych znanych z wielu poprzednich spotkań. Czyżby w Polsce brakowało dobrych testerów chcących podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą?

Nie można również nie zauważyć rozjazdu pomiędzy hasłem konferencji, a jej programem. W materiałach zapowiadających konferencję czytamy: "Podstawowym założeniem konferencji jest jej mocny wymiar praktyczny - jak co roku ma ona być prowadzona pod hasłem - przez praktyków dla praktyków. " Pomijając, że brzmi to jak hasło Testwarez "testerzy testerom", to tzw. sesja praktyczna będzie odbywać się między godziną 16:30 a 18:00. Najbardziej praktyczne tematy trafiają więc na koniec.

Mimo wszystko liczymy na udane spotkanie branży w stolicy. Więcej o konferencji na stronie:

http://konferencje.computerworld.pl/konferencje/jakosc2009/prelegenci.html

To powinno Cię zainteresować