KraQA #36: Tworzenie łatwych w utrzymaniu oraz stabilnych testów UI

KraQA #36: Tworzenie łatwych w utrzymaniu oraz stabilnych testów UI
Zapraszamy na pierwsze w 2019 r. spotkanie miłośników testowania i wielbicieli jakości. Tym razem gościem będzie Cezary Piątek, który opowie więcej o testach automatycznych.

Będzie można również wystąpić z własną krótką prezentacją lub luźnymi przemyśleniami w ramach inicjatywy FlashQA. Po prezentacji znajdzie się czas na noworoczne piwo.

 

Kiedy: 15 stycznia 2019 (wtorek), godz. 18.00-20.00

Gdzie: Kraków, ul. św. Krzyża 4 (Klub Re) - mapa

Rejestracja: https://mwww.meetup.com/pl-PL/KraQA-pl/events/257856474

Tematy prezentacji: 

Cezary Piątek: Tworzenie łatwych w utrzymaniu oraz stabilnych testów UI

"Selenium to jedno z najpopularniejszych narzędzi do automatyzacji aplikacji webowych. Jednak tworzenie testów UI z jego wykorzystaniem nie koniecznie należy do najprostszych zadań i nie raz potrafi zaskoczyć. Dwa lata temu postawiłem sobie za cel stworzenie testów UI do rozwijanego systemu, które będą stabilne oraz łatwe w utrzymaniu. Podczas prezentacji opowiem o tym, co udało mi się osiągnąć, o pułapkach, na które można się natknąć w trakcie pisania testów UI oraz o tym, jak dobre praktyki związane z tworzeniem UI mogą ułatwić automatyzację jego testowania.”.

 

Cezary Piątek (https://cezarypiatek.github.io/)

Pasjonat programowania, związany głównie z technologiami platformy .NET. Od kilku lat pracuje w krakowskim softwarehouse Ailleron, gdzie na co dzień zmaga się z tworzeniem aplikacji webowych z wykorzystaniem technologii ASP.NET i sporej dawki buzzwordów (CQRS/DDD/ES). Oprócz tematów architektonicznych chętnie podejmuje wyzwania w obszarach takich jak frontend, DevOps, bezpieczeństwo aplikacji oraz automatyzacja procesu wytwarzania oprogramowania.

 

Gorąco zapraszamy!

 

 

To powinno Cię zainteresować