Nowy sylabus ISTQB Poziomu Podstawowego w 2018 roku?

Nowy sylabus ISTQB Poziomu Podstawowego w 2018 roku?
Czy ISTQB przypadkowo ujawniło publikację nowej wersji sylabusa Foundation Level? Analizując słownik online można znaleźć ciekawe informacje.
 

Na stronie http://glossary.istqb.org/reports jest możliwość generowania złożonych raportów i zestawień haseł. Jedna z opcji to "Foundation 2018 - Release Candidate - 2018".

 

Sugeruje to możliwość publikacji nowego sylabusa jeszcze w tym roku. Mogłoby się wydawać, że to jedynie aktualizacja samego słownika, jednak wchodząc głębiej w definicje znajdziemy informacje o nowych terminach i zmianach w słowniku.

Przykładowo:

 

 

Są to definicje nowych pojęć w sylabusie ISTQB Foundation Level 2018. Możemy mieć więc pewność, że w tym roku nie tylko otrzymamy nowy sylabus, ale że zmiany nie będą kosmetyczne.

Analizując nowe hasła możemy powiedzieć, że zmiany dotyczą głównie przeglądów, testów akceptacyjnych oraz narzędzi. Wśród nowych haseł mamy:

  • ad hoc reviewing
  • contractual acceptance testing
  • facilitator
  • performance testing tool
  • regulatory acceptance testing
  • test execution tool
  • test report.

 

To ostatnie hasło może zapowiadać odejście od znanego z IEEE 829 test summary report.

W zbiorze haseł znajdziemy jeszcze jedno zdanie, które zmienia optykę ISTQB i zapowiada poważne modyfikacje w samym sylabusie - Aligned the definition to ISO 29119. ISTQB zdecydowało się dopasować i uspójnić swoje hasła ze standardem ISO/IEC/IEEE 29119 Software Testing (http://www.softwaretestingstandard.org/).

 

Niestety nie ma oficjalnego komunikatu od ISTQB dotyczącego publikacji nowego sylabusa oraz zakresu zmian.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://glossary.istqb.org/reports

 

 

To powinno Cię zainteresować