Płać tylko za znalezione błędy. Nowa funkcja Bugstera

Płać tylko za znalezione błędy. Nowa funkcja Bugstera
Testerski startup bugster.pl (tanie testowanie) dalej rozwija się. Od dziś oferuje możliwość zamawiania testowania i płacenia jedynie za znalezione błędy oprogramowania.

Celem projektu Bugster jest dostarczenie łatwej, taniej i szybkiej formy kupowania testowania. Do tej pory oferował możliwość kupowania godzin testerów i otrzymywania raportu z testów. Od teraz istnieje możliwość płacenia za znalezione przez testerów błędy. Można zdefiniować budżet w jakim chce się zamknąć testy i testerzy będą szukali błędów do jego wyczerpania. Przykładowo przy cenie 20 PLN za błąd w budżecie 1000 PLN netto można uzyskać informacje o 50 defektach!

Model pay-per-bug (płać za znalezione bugi) jest popularny wśród małych firm oraz startupach zlecających testowanie oprogramowania na zewnątrz. Nie muszą one płacić za czas pracy, gdzie weryfikacje wykonywane przez testerów nie są do końca dla nich zrozumiałe, a jedynie płacą za znalezione błędy.

Trzeba pamiętać, że dwa dostępne na bugsterze modele dostarczania testowania są znacząco różne.

Model "Płać za przepracowane godziny" daje informacje zarówno o błędach opogramowania jak i funkcjach, które zostały przetestowane i uznane przez testera za działające. Tester koncentruje się więc na jakości oprogramowania, a nie tylko na jego problemach. Przykład jak wygląda 60 minut testowania oraz jak wygląda końcowy raport można znaleźć w przykładowym filmie >>

Model "Płać za znalezione błędy" daje tylko informacje o błędach. Tester w swojej pracy koncentruje się na znajdywaniu defektów, a nie na uzyskaniu możliwie najpełniejszego pokrycia. 

Aktualnie na platformie dostępne są następujące obszary w jakich poszukiwane są błędy:

  • funkcje oprogramowania,
  • różne środowiska działania oprogramowania,
  • użyteczność,
  • wydajność statyczna.

Jeśli zamawiający chciałby zdefiniować inne testy, można dodać je w opisie zamówienia.

Nowa funkcja rusza z promocyjną ceną 20,00 PLN netto za błąd! W standardzie będzie to 40,00 PLN netto >>

Strona projektu: http://bugster.pl/

Więcej o projekcie: http://testerzy.pl/wiesci-ze-swiata-testerow/nowy-startup-testerski

 

Nowy portal uzupełnia portfolio testerzy.pl.

To powinno Cię zainteresować