TestingCup 2016 – pierwsze informacje! [AKTUALIZACJA]

TestingCup 2016 – pierwsze informacje! [AKTUALIZACJA]
Organizatorzy ujawnili właśnie pierwsze informacje na temat IV edycji Mistrzostw Polski w testowaniu oprogramowania TestingCup! Pojawiła się również nowa strona wydarzenia, zapowiadająca, co czeka nas w 2016 roku.
 

GDZIE I KIEDY?

TestingCup 2016 odbędzie się w Katowicach, 23-24 maja. Nową lokalizacją dla Mistrzostw będzie nowo otwarte Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Wybór ten wskazuje na to, że w czwartej edycji będzie mogło wziąć udział o wiele więcej zawodników niż w poprzednich. MCK jest miejscem, w którym odbywają się ogromne imprezy takie jak Intel Extreme Masters.

Niezmiernie cieszymy się, że będzie mieli okazję zobaczyć zmieniającą się stolicę Górnego Śląska (https://www.youtube.com/watch?v=J_FqSruLSEY). 

Czy pobity zostanie rekord w liczbie osób testujących w tym samym czasie?

 

CALL FOR PAPERS

Podobnie jak to było dotychczas, obok zawodów, odbędzie się konferencja. Do tej pory organizatorom udało się zaprosić wiele testerskich gwiazd, wśród nich takich, którzy na okazję TestingCup po raz pierwszy odwiedzili Polskę. Kogo posłuchamy tym razem, okaże się już wkrótce. 

Ruszyły poszukiwania polskich Mówców czyli Call for Papers. Organizatorzy w swoim ogłoszeniu (http://testingcup.pl/dla-mowcow/) zdradzają nam, jakie tematy będą na pierwszym miejscu podczas części konferencyjnej. Tematem wiodącym dla prezentacji ma być „rzemiosło testowania”. Zapowiada się więc, że konferencja idzie pod prąd i stawia na doskonałość w testowaniu manualnym traktując automatyzację jako dopełnienie umiejętności i inteligencji testerów. W agendzie preferowane będzie testowanie eksploracyjne, czy umiejętność robienia notatek z wykonania testów. Poszukiwani są też Mówcy z obszaru testowania gier, czyli temat który dosyć rzadko pojawia się na konferencjach testerskich, mimo że Polacy odnoszą w branży gier komputerowych spektakularne sukcesy.

 

POMÓŻ W ORGANIZACJI  - ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Organizacja imprezy dopiero się rozkręca, to dobry moment, żeby wspomóc TestingCup 2016 swoim zaangażowaniem. Jak co roku poszukiwani są wolontariusze. Jeśli macie ochotę, czas i energię – zgłoście się już teraz (http://testingcup.pl/wolontariat/).

 

SPONSORZY I PARTNERZY POSZUKIWANI

Jakość, rozmach i atrakcyjność TestingCup w dużej mierze zależy od wsparcia sponsorów. 

Jest to też jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby zaprezentować swoją firmę. Jeśli więc Wasza firma chciałaby zostać partnerem IV edycji Mistrzostw, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sponsorską (http://testingcup.pl/dla-sponsorow/).

 

REJESTRACJA

Spodziewamy się, że już wkrótce ogłoszony zostanie termin rozpoczęcia rejestracji na TestingCup oraz warunki udziału.

testerzy.pl wiernie wspierają to wyjątkowe wydarzenie, zarówno medialnie jak i merytorycznie. Katowice (Śląsk) to miejsce naszego działania. Niezmiernie cieszymy się, że będzie mieli okazję zobaczyć naszą zmieniającą się stolicę.

 
 

To powinno Cię zainteresować