Trzecia edycja Testing Cup coraz bliżej [aktualizacja 2]

Trzecia edycja Testing Cup coraz bliżej [aktualizacja 2]
Trzecia edycja TestingCup coraz bliżej, a organizatorzy odsłaniają kolejne karty. Przypominamy, że tegoroczne mistrzostwa w testowaniu odbędą się pomiędzy 11 a 13 maja i z Warszawy przenoszą się do Wrocławia.

Oto lista nowości względem edycji 2014 i 2013:

  • udostępniony zostaje system do zgłaszania uczestników oraz zarządzania uczestnictwem - STREFA UCZESTNIKA
  • trzy rundy, które symulować mają projekt informatyczny:
    • runda pierwsza – KWALIFIKACJE to przegląd specyfikacji i próba znalezienia defektów w dokumencie, który ma stanowić podstawę do wytworzenia produktu jaki przyjdzie Wam testować
    • runda druga – ELIMINACJE to proste poszukiwanie defektów. Tak proste, że skonstruujemy dla Was narzędzie z zadaniami, w którym będzie 1 defekt do znalezienia. Mamy nadzieję, że Mr Buggy Was nie rozczaruje
    • runda trzecia – FINAŁ to sprawdzenie najlepszych z najlepszych. Nie wystarczy tylko wiedzieć jakie defekty znajdują się w aplikacji, ale trzeba również umieć zaraportować jakość oprogramowania
  • komputery można przynieść własne co daje możliwość skonstruowania własnego środowiska testowego.

 

W zawodach, które odbędą się 12 maja na Stadionie Wrocław może wziąć udział maksymalnie 200 osób (50 trzyosobowych drużyn i 50 zawodników w kategorii indywidualnej).

Właśnie uruchomiona została rejestracja dla zawodników indywidualnych oraz drużyn. Rejestracja dla zawodników trwać będzie tylko 10 dni od 16 do 26 lutego. Jednak w zapisach nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń. Jeśli w czasie rejestracji zgłosi się więcej niż 200 osób, zostaną przeprowadzone kwalifikacje. Jeśli zgłosi się mniej niż 200 osób, wszyscy zostaną automatycznie zakwalifikowani. Należy pamiętać, że udział w kwalifikacjach jest darmowy, a konieczność płatności pojawi się dopiero po przejściu kwalifikacji.

Impreza potrwa 3 dni i składa się z warsztatów, zawodów i konferencji. Istnieje możliwość uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach razem, jak i w każdym z nich z osobna. Możecie uczestniczyć w samych zawodach, w zawodach i konferencji lub, jeśli nie uczestniczycie w zawodach, możecie wziąć udział w samej konferencji (i być widzem Mistrzostw).

Organizatorzy opublikowali szczegółowy cennik wejściówek, po szczegóły zapraszamy na stronę TestingCup testingcup.pl/zapisy

Szczególnie interesująco zapowiada się część konferencyjna Mistrzostw, za którą odpowiadają testerzy.pl. Udało się zaprosić do Wrocławia dwóch naprawdę znamienitych gości – są nimi Gojko Adzic i David Burns.

Gojko Adzica nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jego ksiażka „Specification by example” zyskała status kultowej w środowisku agile. Gojko jest wybitnym specjalistą w zakresie agile i lean, a w szczególności metodzie behaviour driven development. Wykłada i prowadzi warsztaty na całym świecie Jest autorem bloga http://gojko.net/.

Gojko nie tylko wystąpi w roli głównego mówcy konferencji. 11 maja poprowadzi warsztaty Specification by Example: From User Stories to Acceptance Tests, na które już teraz zabrakło miejsc. W związku z tym zdecydowaliśmy się zaproponować drugi termin – 12 maja dla osób, które nie uczestniczą w zawodach TestingCup. Szczegółowe informacje na temat warsztatów Gojko znajdziecie tutaj: http://testingcup.pl/gojko-adzic-we-wroclawiu-warsztaty-autora-kultowej-ksiazki-specification-by-example/

David Burns, drugi główny mówca TestingCup 2015 to współtwórca Selenium, wielu znany jako autor bloga http://www.theautomatedtester.co.uk/. David na co dzień zajmuje stanowisko kierownika technicznego w Mozilli, jest także twórcą specyfikacji W3C WebDriver i kieruje jej implementacją w Firefoksie. Jest również autorem książek o Selenium. Zaproszenie dla Davida jest odpowiedzią na sugestie z zebranych podczas poprzednich edycji ankiet.

Ci bardziej zaznajomieni z tematem Selenium 11 maja będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Davida. Szczegóły zostaną opublikowane już wkrótce.

Jeśli rozważacie udział w konferencji TestingCup jako mówca i chcecie stanąć przed jedyną swoim rodzaju testerką publicznością, jeszcze tylko do 15 lutego trwa Call for Papers. Informacje jak zgłosić swoją propozycję prezentacji znajdziecie tutaj: http://testingcup.pl/zostan-mowca-testingcup-2015/

 

Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami na temat TestingCup, zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na facebooku https://www.facebook.com/TestingCup.

 

 

 

To powinno Cię zainteresować