WarszawQA #8

WarszawQA #8
Zapraszamy na ósme spotkanie WarszawQA. Tym razem dwa tematy o wysokim priorytecie dzisiejszych rozwiązań i projektów IT: testowanie i tester oprogramowania w kontekście aplikacji mobilnych oraz w projekcie zwinnym.
 

Kiedy: 25 maj 2015 (poniedziałek), godz. 18.00-21.00

Gdzie: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, Uczelnia Collegium Civitas. Wejście do Pałacu Kultury i Nauki od ul. Marszałkowskiej, w PKiN należy kierować się do wind nr 7, 8, 9, 10 (windy srebrne).

Tematy prezentacji:

Piotr Wicherski: Testowanie aplikacji mobilnych 

„Mobile, mobilność, technologie mobilne.” Te hasła słyszał już praktycznie każdy pracownik działów IT większej firmy na świecie. Rynek faktycznie dalej zmierza w kierunku mobile, co więcej testerzy także.

Dowiemy się o sposobach, narzędziach, skutkach, powodach i o tym jak w ogóle rozpocząć przygodę z testowaniem aplikacji mobilnych (i nie tylko), a także będzie możliwość porozmawiania o tym nietuzinkowym obszarze z Piotrem Wicherskim – testerem oprogramowania z Grupy Allegro.

 

Lucjan Stapp: Rola ? testera w projekcie zwinnym – nowe wyzwanie 

Odkryjemy różnicę pomiędzy pracą Testera oprogramowania w zespole zwinnym, a pracą Testera w „klasycznym” projekcie.

Czy każdy Tester sprawdza się w zespole zwinnym?

Omawiając podstawowe aksjomaty podejścia zwinnego pokażę, gdzie Tester „zwinny” powinien być aktywny, by produkowana aplikacja była najwyższej jakości.

Będę się też starał odpowiedzieć na pytanie: czy podejście zwinne to tylko chwilowa moda, czy też będzie to obowiązujący standard w przyszłości?

A na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy podejście zwinne zawsze zapewni nam aplikację wysokiej jakości (= projekt zwinny zakończy się sukcesem)?

 

Jak zwykle dla aktywnych uczestników dyskusji organizatorzy przygotowali podarunki książkowe i koszulki WarszawQA.

W przerwie, poczęstunek oraz nieocenione rozmowy w kuluarach.

 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
 
 
 
 
 

To powinno Cię zainteresować