Czym jest testowanie sieciowe i jak się rozwija?

Czym jest testowanie sieciowe i jak się rozwija?
Testowanie sieciowe (ang. networked testing) to koncept opracowany przez Testlio, a patrząc na popularność samej firmy, pozyskanych klientów oraz inwestorów widać, że spotkał się on z pozytywnym przyjęciem przez rynek.

Testowanie sieciowe jest zarówno podejściem do testowania jak i sposobem myślenia. Jest to relatywnie nowy pomysł które pojawi się w 2021 roku - a definiowany był przez ostatnich osiem lat. To ewolucja praktyk testowania wewnętrznego, outsourcingu i crowdtestingu. Może się sprawdzić zarówno w firmach, które są na początku swojej drogi ku jakości, jak i w tych, które są zaawansowane w wykorzystywaniu metod testowania. Zasadniczo, testowanie sieciowe jest filozofią i zestawem praktyk, które są dostosowane do zapewnienia wyjątkowej jakości. Obejmuje takie możliwości jak testowanie funkcjonalne, testowanie użyteczności i testowanie lokalizacji. Testowanie sieciowe zawiera wiele połączonych ze sobą koncepcji. Cztery główne elementy to atrybuty zespołu, filozofia testowania, dopasowanie inżynieryjne i wykorzystanie technologii. 

czym-jest-testowanie-sieciowe-2.jpg

Umiejętności testerów, doświadczenie, dobór, spójność, elastyczność i lokalizacja są ważnymi atrybutami zespołów tworzonych na zamówienie. Stworzone są do radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z testowaniem. Testowanie sieciowe wyróżnia cztery atrybuty takiego testowania:

Testerzy eksperci (ang. expert testers) - Najlepsze wyniki testów często pochodzą od profesjonalistów. W przeciwieństwie do crowdtestingu, uczestnicy testów sieciowych są weryfikowani, walidowani i sprawdzani. W sieci Testlio tylko 3% kandydatów jest akceptowanych do projektów klienckich.

Stali testerzy (ang. consistent testers) - Zweryfikowani i przeszkoleni testerzy są bardziej wydajni. W przeciwieństwie do większości metod crowdtestingowych, testowanie sieciowe wykorzystuje wysoki procent stałych testerów jednocześnie rotując nowych testerów, aby zapewnić im świeże spojrzenie i perspektywę.

Stałe zespoły (ang. burstable teams) - Testy sieciowe wykorzystują zespoły na żądanie składające się z 10-50+ testerów podczas jednego uruchomienia. Testerzy szybko wkraczają do akcji i wykonują swoje zadania testowe, by następnie celowo przechodzić w stan uśpienia aż do następnego uruchomienia. Zespół jest dostępny wtedy, kiedy jest potrzebny bez płacenia za okres bezczynności.

Rozproszone lokalizacje (ang. distributed locations) - Testowanie sieciowe opiera się na zdalnym i lokalnym personelu. W odróżnieniu od outsourcingu typu offshore, testowanie sieciowe może dostarczyć testerów dokładnie tam, gdzie są potrzebni w danym kraju. Ci rozproszeni testerzy mogą również elastycznie dostosowywać się do zadań, pomagając przy uruchomieniach, aktualizacjach informacji o rynku, głównych wydarzeniach itp.

Testlio, twórca sieciowych testów, ogłosiło dzisiaj, że pozyskał 12 milionów dolarów.  Zapotrzebowanie na bardziej skuteczne podejście do testowania oprogramowania gwałtownie wzrosło wraz z rozpowszechnieniem się technologii cyfrowych. Zespoły produktowe i inżynierskie są pod presją zwiększenia tempa rozwoju i dostarczania wysokiej jakości do użytkowników. Testlio pomaga klientom takim jak Fox, Microsoft, NBA, Netflix i SAP szybciej wprowadzać na rynek lepsze produkty poprzez testowanie na żądanie na dowolnym urządzeniu, w dowolnym miejscu i w dowolnym języku. Testlio przekroczyło w tym roku poziom 20 milionów dolarów rocznego przychodu, firma zwiększyła przychody o 50 procent, a zatrudnienie o prawie 100 procent rok do roku. Testlio osiągnęło również zysk netto przez 10 kwartałów z rzędu.  Nowy kapitał zostanie wykorzystany na rozszerzenie usług dla klientów, pogłębienie możliwości platformy, zwiększenie świadomości marki oraz geograficzną ekspansję sprzedaży. 

Testlio ma obecnie ponad 30 otwartych stanowisk w pełnym wymiarze godzin i stale przyjmuje testerów oprogramowania, którzy chcieliby dołączyć do sieci freelancerów.

Źródła:
https://testlio.com/networked-testing/
https://testlio.com/blog/testlio-raises-series-b-to-evolve-software-testing/

Powiązane usługi

To powinno Cię zainteresować