Sprawdź sztuczną inteligencję Google

Sprawdź sztuczną inteligencję Google
AI Test Kitchen to aplikacja, w której możecie poznawać, doświadczać i przekazywać opinie na temat technologii sztucznej inteligencji od Google. Ale to tylko jeden z wielu projektów AI, które prowadzi ta firma.

Przykładem tego nad czym obecnie pracuje Google, jest generowanie obrazów z tekstu, znane jako Imagen. Poniżej jeden z obrazków wygenerowany przez ten program.

ai-test-kitchen-1.pngJeśli jesteście ciekawi, to sprawdźcie stronę projektu, gdzie znajdziecie więcej przykładów.

Inne narzędzie, które jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, to oparty o sztuczną inteligencję generator wideo - Phenaki. Jest on w stanie stworzyć nagranie, które bazuje na scenorysach filmowych, gdzie reżyserzy planują sceny ujęcie po ujęciu. Różnicę stanowi tylko to, że zamiast fizycznie kręcić film przez operatorów i całą ekipę, ludzi zastępuje sztuczna inteligencja. Google twierdzi, że Phenaki może generować wielominutowe filmy.

CEO Google, Sundar Pichai, udostępnił ciekawy film, który prezentuje obecne możliwości nowej technologii. Nie jest on wolny od defektów, ale wygląda zachęcająco.

Ale to tylko wisienka na torcie tego, co Google szykuje. Większość nowych projektów albo opartych jest na ML i AI, albo czerpią z nich pełnymi garściami. Należą do nich, na przykład:

  • Przewidywanie przebiegu pożarów i jednoczesne informowanie o ich zasięgu w czasie rzeczywistym. W ramach tego samego projektu istnieje również komórka odpowiedzialna za przewidywanie powodzi i innych ekstremalnych zjawisk .

image002.gif

ai-test-kitchen-3.png

  • Google chce wspierać również 1000 języków w swoich aplikacjach. Patrząc na ogólną liczbę używanych języków na świecie w liczbie 7000, nie jest to może bardzo imponujące, ale jeśli zauważymy, że daje to ponad 99% pokrycia języków używanych przez ludzi na świecie, to robi wrażenie. 

A to jest tylko mały fragment tego co Google nam mówi! Pomyślcie ile więcej projektów czeka w kolejce, by pochwalić się swoimi rezultatami?!

Część tych innowacji dostępna jest już w środowisku testowym Google, nazwanym AI Test Kitchen. Znajdziecie tam LaMDA (Language Model for Dialog Applications), czyli przyszłość prowadzenia dialogu z maszyną. Część tego rozwiązania widzimy już dziś w wyszukiwarce Google, a część to coś, co świat zobaczy dopiero za jakiś czas.

Jednak żeby uzyskać dostęp do tej technologii trzeba się zarejestrować w >>aplikacji.

Źródła:
https://blog.google/technology/ai/ways-ai-is-scaling-helpful/
https://ai.google/principles/
https://imagen.research.google

To powinno Cię zainteresować