Automatyzacja testów. Perspektywa menedżerska.

 Automatyzacja testów. Perspektywa menedżerska.
Rolą managera jest pomóc zespołowi zrozumieć, kto i w jaki sposób jest odpowiedzialny za automatyzację. Bardzo ciekawie opisał to Stephen Janaway.

Podczas tegorocznego A&A Days zaproszony główny mówca wygłosił bardzo wartościowe przemówienie. Nie tylko w naszej opinii ciekawie opisał podróż do budowania świadomości odpowiedzialności managerskiej za jakość. Jego wystąpienie zostało najwyżej ocenione spośród wszystkich prezentacji tegorocznej konferencji (http://aadays.pl/best-talk-and-best-workshop-of-agile-automation-days-2018/).

Stephen Janaway mówi tak: „Automatyzacja testów jest obowiązkiem testerów i jako testerzy dbamy o jakość bardziej niż reszta zespołu programistycznego, prawda? Też tak myślałem jako Tester i jako Kierownik Testowy.”

Kiedy jednak zaczął zarządzać całym zespołem programistów dostrzegł, jak cały zespół powinien korzystać z automatyzacji testów. Widział, jak można stać się bardziej wydajnym, gdy za jakość odpowiedzialni są wszyscy.

 

Najważniejsze punkty prezentacji

  • Automatyzacja jest istotną częścią dobrej strategii testów i nie jest to tylko "sprawa testerów".
  • Dlaczego automatyzacja nie uratuje cię od piekła testowania regresji.
  • Sposoby menedżerów na zapewnienie, że za automatyzację odpowiada zespół.
  • Dlaczego powinieneś traktować swój kod automatyzacji jak kod produkcyjny.
  • Automatyzacja to kolejny sposób na zapewnienie jakości. 

 

Prezentacja naprawdę warta wysłuchania!

 

 

Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w A&A Days 2018, zajrzyjcie na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziecie wybrane prezentacje z konferencji.

 

 

To powinno Cię zainteresować