RzeQA #9 i ŁódQA #22 czyli dwa najbliższe spotkania społeczności testerskich

RzeQA #9 i ŁódQA #22 czyli dwa najbliższe spotkania społeczności testerskich
Rzeszowska i łódzka społeczność testerska zaprasza na jedne z ostatnich w tym roku meetup'y. Goście spotkań poruszą m.in temat autmatyzacji i testowania API.

RzeQA #9

Kiedy: 9 listopada 2018 (piątek), godzina 17.30 - 19.45

Gdzie: Rzeszów, ul. Bardowskiego 4 

Tematy prezentacji:

Emil Bakalarz - Być jak Strażak Sam

"Każdy z nas, wcześniej czy później, trafia do projektu, w którym wszystko lub prawie wszystko idzie nie tak jak powinno. Co wtedy zrobić? Jak z tego wybrnąć? Jak odzyskać zaufanie koleżanek i kolegów, a przede wszystkim klienta? Podczas prelekcji postaram się odpowiedzieć na te oraz inne pytania, które rodzą się w głowie każdego testera i test managera."

Emilia Lendzion - Barszcz - Potestujmy sobie API

"Praktycznie na pewno spotkałeś się w pracy z terminem API. I prawie na pewno już je testowałeś, ale czy robiłeś to świadomie? Czy wiesz co oznacza ten termin?

Podczas tej prezentacji postaram się przybliżyć Ci to hasło, abyś nie świecił oczami słuchając developera jak mówi o zmianach w API. Dowiesz się, co to jest WebService, SOAP, REST oraz jak je testować. A w zasadzie pokażę Ci, jak dobrać się do API, które obecnie kryje się za większością aplikacji webowych – czy to w komunikacji z interfejsem graficznym, w przeglądarce czy też pomiędzy dużymi systemami. 
Na przykładach zaprezentuję Ci narzędzia, które możesz wykorzystać w codziennej pracy, aby poprawić jej jakość i zmniejszyć liczbę błędów w aplikacjach. A na żywo będziemy psuć aplikację pomijając jej interfejs graficzny. Po tej prelekcji testowanie integracji (i nie tylko!) nie będzie Ci obce!"
 
Po prelekcjach osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Emilię. 
 
 
ŁódQA #22 
 
Kiedy: 10 listopada 2018 (sobote), godzina 9.00 - 17.00
 
Gdzie: Łódź, ul. Jaracza 62/64, Idemia Digital Lab Poland
 
Tematy prezentacji:
 
Emil Nowak - Automatyzacja testów BDD
 
"Warsztaty są przeznaczone dla osób zaczynających swoją przygodę z automatyzacją testów lub dla osób już automatyzujących, ale nie z użyciem framework'ów BDD.
Na szkoleniu:
- dowiesz się czym charakteryzuje się metodyka BDD
- poznasz podstawy Gherkin'a
- poznasz pojęcia związane z dostarczaniem aplikacji w metodykach zwinnych
- zautomatyzujesz od początku do końca scenariusz testowy z użyciem języka Java i takich framework'ów jak Serenity, JBehave i Rest-assured.
Aby w pełni skorzystać z warsztatów wymagana będzie podstawowa wiedza z programowania."
 
 
Ilość miejsc ograniczona!
 
Zapraszamy!
 
 

To powinno Cię zainteresować