Certyfikacja ITCQF rozwija się w Polsce i za granicą

Certyfikacja ITCQF rozwija się w Polsce i za granicą
Profesjonalni Technical Writerzy są coraz częściej poszukiwani na polskim i zagranicznym rynku pracy. Sprawdźcie, jak można przygotować się do tej roli.

Szkolenia i certyfikacja dla Technical Writerów (inne nazwy tego zawodu to Technical Autor, User Assistance Specialist, Technical Editor, Specjalista ds. Dokumentacji Technicznej lub, niepoprawnie, Dokumentalista) krok po kroku zwiększa swoją widoczność. Świadomość istnienia takiej profesji wciąż jest stosunkowo niewielka, ale tutaj sytuacja również poprawia się z każdym rokiem, m.in. dzięki takim działaniom jak ostatni webinar organizowany w ramach inicjatywy "mamoPracuj w IT". Warto wspomnieć, że szkolenia ITCQF są praktycznie jedynym sposobem na nauczenie się podstaw tego zawodu, który prawdopodobnie przejął już od testowania tytuł "najłatwiejszego sposobu na wejście do świata IT". Techwriterzy nieźle zarabiają i nie mogą narzekać na brak ofert pracy.

Wydaje się, że certyfikaty zostały również docenione przez pracodawców, coraz częściej spotykamy ogłoszenia, w których pracodawcy oczekują znajomości zagadnień zawartych w syllabusie ITCQF. Kilka przykładów:

 

Sama organizacja opublikowała niedawno aktualizację syllabusa i materiałów szkoleniowych, dowiedzieliśmy się również, że planowane są pierwsze szkolenia dla firm IT zlokalizowanych w Bułgarii...

Również dla testerów testujących dokumentację ITCQF może być dobrą propozycją na "wejście w temat".

Jeżeli chcielibyście poznać odpowiedzi na pytania:

  • Czym różni się dobra dokumentacja od złej?
  • Jakie rodzaje dokumentacji powinny zostać dostarczone z Waszym produktem?
  • Jak wpasowuje się tworzenie dokumentacji w cykl wytwarzania oprogramowania?
  • Jakich narzędzi można użyć do tworzenia i publikowania on-line helpów, user guides, dokumentacji API?

... to warto się zainteresować tematem.

 

Najbliższe szkolenia już w styczniu: http://ittraining.pl/szkolenia/wytworzyc_system/komunikacja_techniczna_i_tworzenie_dokumentacji_oprogramowania

Serdecznie zapraszamy!

 

P.S. Polecamy również zaprzyjaźniony portal techwriter.pl - największe źródło informacji o polskiej (i nie tylko) scenie techcomm (komunikacji technicznej). 

 

 

To powinno Cię zainteresować